Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiální text distributora)

Pitryx odpad!

Tak z té holky se mi zvedl kufr, jen co vystoupila z auta. Její chování následně můj dojem potvrdilo. Takové malé svině je třeba řezat a řezat a ještě jednou řezat po té hubě nevymáchané. No, k filmu. Nuda, pomalé tempo, žádná sympatická postava a ani Kevin to nijak nezachránil. A asi právě proto, že je to tak pomalé a nudné, jsem ani nezachytil nějakou atmosféru. Nebo ta prostě žádná nebyla?? A ten konec se také zrovna nepodařil. Že bychom se měli „těšit“ na snímek „Nový syn“? Probůh, jen to snad ne. 2014122210233/10759 ()

asader

Celou dobu sem bádal nad tím o čem ten film vlastně je a čeho se mám jako bát,ale přerostlý mravenci?To je trošku k smíchu.A konec,kde tam 2minuty svítí ve tmě baterkou docela nudil a ještě horší bylo,že ten konec byl useklej a ani sem nevěděl co se tam vlastně stalo.Ale zbytek filmu to nuda nebyla a Kostner to zachraňoval.5/10. ()

Cechyno4

Když jsem si přečetl obsah filmu, říkal jsem si, že by to mohla být pecka. Kdyby se to ovšem vzalo za správný konec. To se ale nepodařilo. Mít tak skvělý námět (vsadím se že knižní povídka je o dost zábavnější) a takhle to zazdít... To je vážně škoda. Musím uznat, že tu byla jedna scéna, která se mi líbila. A to bylo když za dveřmi byly vidět nohy a chlapec se strachy schovával pod peřinou. Byl jsem v napětí co se bude dít, začínal se o mě pokoušet pocit strachu atd. Jenže k mému zklamání se tyto dobré scény neopakovali. Zcela průměrný horor. ()

Ruud36

No, vymyšleno to mohlo být lépe. Dcera se začne chovat divně poté, co si chodí hrát na pohřební indiánskou mohylu. Chodí domů od bahna a když už to vypadá, že se bude něco dít, tak se stejně nic nestane. Pak sice zemře paní na hlídání dětí, zemře šerif, zemře paní učitelka, ale toť vše. Závěr filmu jakž takž ušel, mohlo to dopadnout hůř. ()

natalie15

Tento film nie je nič prevratné, herecké výkony, spracovanie - to všetko je priemerné, ale nápad je napodiv celkom originálny a aj atmosféra celkom ušla. Ja som sa nenudila ani jednu minútu a na konci som sa vážne aj bála a držala palce Kevinovi Costnerovi :-) A k tomu všetkému, hrala tam jedna z mojich obľúbených herečiek - Ivana Baquero (Faunov labyrint) a vidieť ju opäť, hoci v takejto roli, bolo celkom príjemné. Takže odo mňa 3*** a 65%. ()

Kate Austen

Nie je to až tak zlý film, práve naopak. Existujú aj omnoho horšie filmy s podobnou tematikou a “Nová dcéra” je viac-menej dobre spravený priemerný film s koncom, ktorý nemusí potešiť každého diváka. I herecké výkony sú vlastne dobré, aj keď vekové kategórie, ktoré boli použité na deti, mi prekážajú, pretože je očividné, že herci sú starší ako vek, ktorý je im predurčený a aj preto ich správanie (hlavne mladšieho syna) vyznieva až miestami rušivo nelogicky. ()

J.Mayen

jo udy je tu přehršel a vypada to že i téma podivného lesa s ještě podivnějším stromem a tím co se ukrývá pod ním je již plně vyčerpáno. Škoda, že tu není vidět žádný nový nápad. Kevin hraje podle scénáře, já osobně ho mám velmi rád, ale zde bych to viděl na průměrné béčko. ()

Lojz@

Nikterak napínavý ani ničím vyjímečný "strašidelný" příběh o tom, jak se neúplná rodina přestěhuje do domu umístěného kousek od staré indiánské mohyly (jako obyčejně :)). Samozřejmě, netrvá to dlouho a začnou se dít zvláští věci, tentokráte s dcerou... Ovšem celkově působí film relativně rozumně a nenudí, což se počítá. ()

Tolf

Scenár sa rozhodne moc nepodaril. Ak silne potlačím to akože "typické" správanie americkej dcéry (ešte pred premenou) a to, že jej už od začiatku nevadilo, že sa jej niekto prechádzal po izbe keď sa nasťahovali (tiež si ani neviem predstaviť kto by sa sťahoval na také miesto), tak sa to celkom dalo vydržať. Pravda ale, že by som to nikdy nepozeral kebyže tam nehrá Costner. Prišlo mi to tak, ako keby sa šetril na niečo veľké. Možno to bude práve jeho "A Little War of Our Own". ()

Idoviren

Film je natočený podle povídky od Johna Connollyho, po jejímž přečtení jsem se příšerně bála. Pravda, nebylo to zrovna včera, ale povídka je to napsaná opravdu skvěle. A tak si nemůžu odpustit srovnání s filmem, který sám o sobě není nic moc, ale v porovnání s literární předlohou ztrácí ještě víc ze svě nijakosti. On totiž naprosto v ničem nevyčnívá, není zvlášť dobrý, ale stejnou mírou ani není špatný. Napětí je pořád na stejné, neexistující úrovni, kam se schovalo společně s kradmou hrůzou, protože tu ve filmu taky nenajdete. No a nejsympatičtější postavou je kocour, což naprosto vystihuje pomíjivost The New Daughter. ()

oceanic6

Veľmi vydarený zvukový a hudobný doprovod a ešte stále presvedčivý Kevin Costner sú hlavnými devízami tohto thrilleru. Ďalším plusom je niekoľko naozaj podarených mrazivých scén a hlavne záverečná časť, ktorej sledovanie bude asi robiť klaustrofobikom nemalé problémy. Filmov s podobnou tematikou existuje veľmi veľa,ale myslím, že španielsky režisér Luiso Berdejo sa môže s kľudom pochváliť, že natočil film, ktorý síce putuje rovno na DVD, ale je lepší ako väčšina thrillerov / hororov premietaných v kinách. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)