Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiální text distributora)

lennyd

Po rozchodu se svoji ženou se John (Kevin Costner) s dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synkem Samem stěhuje do velkého domu na samotě v Jižní Karolině. Hlavně Louisa má problém s tím, opustit všechny své přátele, a žít daleko od civilizace. To ale jen do doby, než objeví nedaleko domu tajemnou mohylu. Od té doby má ale její otec pocit, že jeho dcera prochází nějakou podivnou změnou ... Španělé mají cit (minimálně ve filmovém řemesle) pro hororovou atmosféru, a čekal jsem, že u filmu Luise Bardeja tomu nebude jinak. Pravdou je, že první polovina filmu tuto moji domněnku potvrzovala. Jenže pak se asi něco trochu zvrtlo, a druhá půlka filmu stojí za pěkný kulový. Přišlo mi, že se Berdejo nakonec nemohl rozhodnout, jak z celé situace vybruslit, a tak do filmu zařadil skoro vše, co viděl ve filmech svých - režisérsky - úspěšnějších kolegů. I když Kevin Costner byl výborný (jestli se nepletu, tak hororový žánr není jeho velkou doménou), sám na celý film nestačil, a taktéž - ve druhé polovině filmu asi pořádně nevěděl, o co režisérovi vlastně jde a bohužel je to na něm vidět.. ()

demented

Typická Costnerovská blitka typu White Noise (áno, viem že tam nehral :)) alebo Na krídlach vážky. Neurazí, nenadchne a za dva dni si na to človek ani nespomenie. ()

Blue.Poison

Nebýt Kevina Costnera, tak je tento snímek jedním z těch nenápadných a hloupých, které končí v propadlišti dějin. Přitom je to taková škoda, protože začátek byl naprosto perfektní hororová podívaná. Atmosféra byla tak hutná, že by se dala krájet, všechno mrazení v zádech vycházelo z nevyřčeného a postavy měly v pouhém pohledu jasnou předzvěst něčeho zlého. Pak však přišel na scénu kopec hlíny, ze kterého byli všichni včetně ranaře Costnera paf a celá doposud budovaná vizáž filmu šla do kopru. No dobře, možná se ta naprostá tragičnost promítla až v závěru, kdy jsem měla pocit, že se dívám na Shyamalanovo Znamení. ()

lykan9

Průběh Nové dcery je velmi táhlý a nudný. Postavy jsou nevýrazné, a to včetně postavy ztvárněné Kevinem Costnerem, přičemž ten už by měl vědět, jak propůjčit postavě ducha. Prostě se tam nic neděje a celé je to takové unylé. Zachraňuje to až závěr, který je po hororové stránce slušně odvedený a napínavý a hlavně příšery jsou dostatečně strašidelné. Možná by stačilo je zapojit více v průběhu celého filmu. No nic, Nová dcera je spíše lehce podprůměrnou podívanou a rozhodně se nedá říct, že bych si na ní vzpomněl, když bych měl někomu doporučit slušný horor. ()

Guzo

Pozor, komentář obsahuje malinký (snad i zanedbatelný) spoiler. Costnera zrovna moc nemusím, nicméně zde předvádí celkem slušný výkon. Co mi ale na filmu nesedělo, byl vývoj děje (víc psát raději nebudu, jen to, že v druhé polovině je jeden zvrat, který to poslal do kytek). Hudba i režie se povedly, ale pokud vyloženě Costnera nemilujete, asi není nic, čím by vás "dcera" oslnila. ()

klima777

Lesní příběh, jehož potenciál byl zmařen a pošlapán (stejně jako indiánská mytologie a minulost). Nuda. Škoda (hlavně času) 1,5*. ()

jefff

Takové dvě a půl hvězdy. Je to hodně zvláštní horor. Na jednu stranu pěkně natočené, s dobrým taťkou Costnerem. Na straně druhé podivný příběh s úplně nesrozumitelným hovadským koncem. Bohužel celkový dojem je ten, že už Novou dceru nechci vidět ani na své poličce. ()

BMAJTZ

Na Kevin Costnera a jeho upadající kariéru to u mě výjmečně fungovalo. Neříkám, že to bylo nějak akční a nepředvídatelné, ale dokázalo me to občas překvapit. Vizuálně to bylo dost obyčejné, ale bavil jsem se. ()

sedm.1

Slušný průser. Co bych tu mohl zmínit za pozitivum Nové dcery je snad jen působivá atmosféra v první polovině filmu a tradičně dobrý výkon Kevina Costnera, ikdyž jeho samotnou účast v tomto bijáku si moc nedokážu vysvětlit. Zbytek je ale vážně bída. Zápletka je nejen v rámci žánru zcela podprůměrná, tvůrci se snažili být sice co nejoriginálnější, přitom ale od začátku zahučeli rovnou do těch nejtuctovějších vod, o závěrečném vyústění bych tu pak mohl pronést jen pár vulgárních poznámek, ale nechám to být, snad jen mohu zmínit, že to gradování bylo tak nesoudné tlačení na pilu, až to bylo ve výsledku spíš k smíchu. Jinak atmosféra byla, jak jsem již zmiňoval, na začátku poměrně slušná, díky čemuž se tu v této etapě filmu objevilo i pár napínavějších momentů, postupně se ale spolu s odumírající kvalitou zápletky svezly do bahna i tyto prvky, takže druhá polovina je vážně už hodně prázdná a špatná. A jen tak na okraj, už dlouho jsem se ve filmu nesetkal s tak příšerně obsazenou dětskou herečkou, ta by šla, parchant jeden otravnej, protivnej, nevychovanej. Nová dcera na mě zkrátka nezapůsobila vůbec v žádném směru, já se po většinu filmu nudil, závěr mě pak svou úrovní dokonce až vadil, prostě to celé musím hodnotit jako velice nevýrazný podprůměr. ()

KoRner

Niečo Kevinovi behá po pozemku, trhá to mačky, hádže kamene do auta, naháňa jeho deti, opatrovateľku zakope do jednej kopy a nikomu stále nič nedochádza a zas a znova posiela deti samé do domu s novou obeťou. Horory mali vždy svoje pravidlá o chovaní postáv a tiež iné zákonitosti, ale čo je veľa to je veľa. Scény sú napínavé celkom slušne, nezachránia však film ako celok a ani Costner, ktorý je vo svojej úlohe prinajlepšom slabý. ()

bari68

Hlúpa slátanina hororu a thrilleru, ktorá (už to tak občas býva) postrádala nejaké známky strachu, či napätia. Proste a jednoducho nelogický mix duchárčiny, mysterióznosti a monštier, ktorý dodávali filmu ,,krásny béčkový nádych,,. Bohužiaľ to nezachránil ani Kevin Costner. ()

klukluka

Ty voe...to je k pláči :( Co vede zalovenýho, obsazovanýho, první ligu neustále atakujícího Kevina Costnera k tomu, aby bral role, jako je tahle... :( Nechápu, a nikdy nepochopím. Kdyby mu bylo šestnáct... OK. Ale jemu je 60! Napadají mě samý sprostý slova. Kua, Kevine, prober se! ()

MareT.

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema a nakonec budu mírný a dám tu třetí. A to hlavně za tu vcelku propracovanou atmosféru, která celý film pozvedává do průměru. Místama ale na mě film působil, že ani neví, jestli chce být mrazivou podívanou nebo monstr film. Obě půle filmu nejsou zrovna souměrné žánrově a proto to jako celkem působí zmateně. ()

Junglista

Pořád nemůžu přijít na to, proč se mi to líbilo. Nejspíš za to opravdu může Kevin Kostěj, tady se do tý role prostě hodil a jeho otcovská role byla zahraná civilně a relativně věrohodně. I když sem u toho vlivem pozdní noční hodiny skoro usínal, pozornost mi vydržela až do konce. Jinak ale nečekejte převratnej děj nebo námět, klasičtější už to bejt asi nemůže. ()

Teabag

Hezké, ale asi na to rychle zapomenu. V paměti snad zbude jen ponaučení, že není radno podceňovat podezřelé hromady zeminy... ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)