Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiální text distributora)

Kevin 3171

Panebože, co to má být ?...Upřímně řečeno, horší film jsem s Kevinem Costnerem neviděl! Ze začátku to vypadalo celkem nadějně, ale jen do té doby, co se z toho následně vyklubalo. Čekal jsem nějakého psychopata, který bude ohrožovat Costnerovu rodinu a né nějaký "skřety z mohyly indiánů", kteří vylézají za setmění.... Opravdu ztracená hodina a půl koukáním na tuhle hrůzu. Za Costnera a za dobrých 20 minut ze začátku filmu dávám 30% ()

corpsy

Kevin Costner v žánrovom filme! Zdá sa to neodolateľné. A ono vlastne aj svojim spôsobom je, pretože Kev robí čo môže a občas vykukne na povrch niečo, prečo sme ho mali pred 25 rokmi tak radi. Ako hororový prírastok však tento film nieje ničím, čo by zarezonovalo, všetkých tých hrôzu naháňajúcich aspektov žánru ( atmosféra, gore, pointa ) je tu poskromne, alebo sú nedotiahnuté a môžme naozaj vďačiť tejto - poviem to úprimne - vyslúžilej superstar, že snímok neklesol pod priemer. ()

Ten Druhy

Na periférii obrazu som hneď na začiatku zazrel humanoida, štverajúceho sa po streche. Napokon vyzeral ako vesmírne monštrum z Xtro (1983), ale kým sa dostal opäť na scénu uplynul takmer celý film. Ivana Baquero sa dovtedy hrabala v blate na kopci za domom, ktorý bol v skutočnosti mohylou, zanechávala blato na podlahe a film sa vliekol. Prostedie s indiánskou mohylou a zablatené stopy mi pripomenuli Cintorín domácich zvierat (1989). Nepomôžem si, ale démonický prerod na novú dcéru som vo filme nepostrehol. Zmenu naznačovali iba vonkajšie znaky. Takisto dej hodinu vôbec negradoval, akcia prišla raz-naraz až v záverečnej polhodinke, za ktorú autorom New Daughter patrí moje uznanie a bod naviac. ()

Freemind

Natahoval se, stoupal na špičky, ale na hrníček medu přesto nedosáhl. Příjemný je civilní scénář dobře podpořený Costnerovým hereckým výkonem, uchu a oku lahodí vcelku hezká kamera a hudba. Mínusů je ale mnoho, příliš mnoho - největším průserem je ale neschopnost vytvořit jakoukoliv atmosféru. Tu ničí jak zbytečné vytahování příšer do světla (což při jednom odhaluje taky hodně špatné masky a CGI), tak zmatená, nekompaktní vize "zla". Kyselou třešničkou na dortu je již zmiňovaný hodně špatný výběr dětského herce. Snaha byla. ()

FilmFan24

Ani ryba ani rak a to se nabízelo možností a otázek. Kdo s koho? Co bude? Jak bude? A nakonec nic z toho! Zbyl jen utrápený Kevin Costner, který tam nebýt nestojí film ani za zlámanou grešli. ()

kinderman

Třetí hvězdička je pouze za dodržení základního zákona literární teorie, tedy objeví- li se na začátku příběhu brokovnice, musí se z ní na konci několikrát vystřelit, byť by to mělo být do bytostí ze záhrobí (nebo kdovíodkud). Navíc, jak víme z předchozí filmografie, K.Costnerovi flinta v rukou vyloženě sluší... ()

berusche

Jaj, ja se tak tesila :( Ze zacatku jsem si rikala, ze po dvaceti minutach to bude urcite zajimavejsi, vzdyt preci Kevin by mohl byt alespon minimalni zarukou. Musim rict, ze pointa me zklamala, stejne tak dejova nevyvijejici se linie (no dobra, ona se sice vyviji, ale od nikud nikam, ze?). Zas na druhou stranu, zvuky jsou desive, to se musi nechat, i kdyz si na ne v polovine filmu asi zvyknete. Prisery jsou bohuzel takove nedopracovane, no ty jejich tlamicky, skoro bych se jako divák urazila, cim ze me to tady tvurci krmi :D ... Predstavitelka "nove dcerky" mi oproti jinym nevadila, je to docela hezka holcina ;) ()

Martin741 odpad!

Jo, nemam rad Cevina Kostnera od The Postmana a tento film je len strata casu : dialogy sa nedaju pocuvat, Kostner nevie hrat, hroza : 0 % ()

bourec

Někdo tady v komentáři napsal,že závěr je jak z filmu Descent.Musim uznat ,že poslední čtvrthodinka opravdu tenhle snímek připomíná.Do tý doby je to ale jen průměrnej kousek,jakejch vidíme každej rok dost a dost..Problémem je i Costner,v žádnym případě mu to nejde nějak zahrát,vůbec nepůsobí ,že jde o život jeho dceři.Ale v celkovym pohledu je to koukatelný,ale z hlavy to vyšumí asi dost rychle.50%. ()

Rodriguez

Velmi zajímavý počin, při kterém sem se pobavil. Tajemství starého domu, proměna Louisy a neznámé zlo. To vše ukrývá Nová dcera. 85% ()

dubinak

Na tenhle horor jsem se moc těšila a nakonec mě ani nezklamal ani neohromil. Musím přiznat,že byli scény,kdy mi šel mráz po zádech a jednou dvakrát jsem sebou úlekem cukla,ale to co mé hodnocení snížilo byl závěr. Čekala jsem na nějakou bombu,protože mě nenapadlo jak asi film skončí. Říkala jsem si: Hlavně ať tam nejsou nějaká neexistující monstra. A byli. Další hvězdičku ode mě film čestně dostává za Kevina Costnera,protože to je herec,řekněme,na úrovni :-) Film mi ubíhal rychle,ale závěr bych osobně přesměrovala jinam. ()

V_erus_h

Tákže.. Překousla bych protivnou holku, podle mě by se to dalo vyřešit tím, že by jí táta občas jednu fláknul.. :D Překousla bych dle mě retardovanýho kluka, kterej v 11 letech není schopnej pochopit, že mířit na lidi se nemá.. Překousla bych i příběh, kterej tu už byl tak miliónkrát.. Problém byl, že z tý hodiny a třičtvrtě se hodinu a čtvrt nic nedělo.. A tím myslím vůbec nic.. :D A to teda neberu.. ()

Radiq

Ze začátku se nám pěkně rýsuje záhada a tajemná atmosféra, ale rýsuje se podle pravítka, takže je jasnej směr, kam se to bude ubírat. Navíc je tam nějak moc narážek na mravence, takže nikoho nepřekvapí, že mohyla je vlastně něco jak mraveniště s humanoidníma potvorama. Bohužel ty se vubec nepovedly. Jejich vzhled je lacinej a bez nápadu - kruhovej ústní otvor už vubec není originální už dob, kdy se objevil v Aktech X... a to už je kurva dlouho. Takže dopadlo to tak, že i když to mělo docela solidní atmosféru, zpracování se moc nepovedlo... holt strašidelnejma zvukama se celej film nedá zachránit... a taky ty konce, kdy z vás udělaj debila tím, že vám to najednou utnou, jsou pěkně debilní nápad... a oni si myslej, že ne... a že je fajn, aby si to divák domyslel. Jo, někdy to je fajn, ale v tomhle případě ne... Spíš bych to tipoval, že jim na to už nevyšel rozpočet, kterej asi byl hodně nízkej... ()

Estrellita

Po prvním shlédnutí neshlédnutí jsem si myslela, že je to taková nuda jen proto, že jsem nedávala dobrý pozor a tedy mi něco podstatného, co mělo navodit správnou atmosféru, ušlo. Ale i po druhém a zřejmě i jakémkoli dalším shlédnutí film zůstává 107 minutami zívání a čím dál větší nudy. Korunu tomu nasazuje hloupý konec tlumící jakékoli emoce včetně strachu (což je mimochodem u hororu docela problém). Jenom Costner je malým nepodstatným plusem. 25% ()

uiu

Dcerku posednou indiánští duchové a námět na slabý horor je hotový. Asi hodinu filmu se tam pořádně nic neděje, jen Kevin Costner dokola opakuje, že se jeho dcera chová "jinak" (a přitom se nechová jinak než obyčejný puberťák - odsekává rodičům, neodpovídá na otázky, chvíli je tátova hodná holčička a pak ho pošle do prdele). Pak najednou začnou všichni v jejich okolí umírat a nakonec nám ukážou bandu podivných indiánsko-predátorských monster. Na můj vkus hodně slabý odvar, který se první hodinu vůbec nedá nazývat hororem (spíš rodinným dramatem) a v posledních minutách může být i trochu napínavý, ale mě rozhodně neděsil. Velkým mínusem je zbytečně dlouhá stopáž, která není pro filmy tohoto typu moc dobrá a několikrát jsem se dívala na hodiny, kdy už to bude končit. Ovšem nezatracuji ho a myslím, že jsou lidi, kterým by se tato tématika mohla líbit. Já osobně si myslím, že Američané ublížili Indiánům už dost a cpát jejich mytologii do hororu a dělat z nich masové vrahy je už trochu moc. ()

oveckaoa

Překvapuje mě že herec kvalit Kevina Costnera hraje v takové blbosti. Ono už celý scénář je slepenec toho co už tu bylo x krát, ale tady je to myšleno vážně a navíc to trvá 107 minut. Navíc český dabing toho kluka je příšerný vypadá to jako by ho daboval tak 80 letý dědek :-) do toho zhruba prvních 30 minut se nic neděje pak se jakože něco děje ale z toho uvidíme prd, aby nám ke konci režisér přihodil jakousi příšerku, která nás má jakože uspojit že jsme celý film něco čekali a tak nám ji nabízí ale ono to nefunguje. 40 procent za snahu jinak je to film na jedno podívání a nic víc. ()

noriaki

Film který mě úplně minul. Děj byl celou dobu o dva kroky přede mnou. Costner něco řešil a já sem nevěděl co, bál se a já jsem nevěděl čeho, bojoval a já sem nevěděl proti čemu. Závěr jsem zaregistroval a dokonce jsem i pochopil podstatu hrozby, ale stejně se mi zdá že mi uniklo pět, deset minut z finálního střetu. Zlatý hřeb filmu, čili Ivana Baquero byla jedno velké zklamání. Talent jí upřít nelze, ale do role se naprosto nehodila. Tenhle neslaný, nemastný horor vůbec nedrží pohromadě. Ztráta času ho sledovat. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)