Série(3) / Epizody(20)

Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru... (oficiální text distributora)

Yuksek

Velmi nevyrovnané, přesto návykové. Nikdy nevíte z jakého kouta zábavy na vás zaútočí. Nikdy nevíte jakej song v půlce dílu prořízne sérii poklidných dialogů (u mě vedou Eels a Future Sailors). Nikdy nevíte v jaký úchylný roli se objeví Matt Berry. A konečně... nikdy nevíte jakej na sobě bude mít Vince vohoz. A to jsou ty důvody, proč si nemůžu odpustit ani jeden díl... ()

Sowa

Neuvěřitelné situace, hlášky, skvělá hudba, unikátní nápady... journey through time and space, the world of Mighty Boosh. "...It is decided I love the chosen one most!" ()

mrakoplasH

Parádní seriál plný absurdního humoru, který se hlavně v prvních dílech dost často střídá s dlouhými nudnými scénami. Ty se naštěstí postupně ztrácejí a poslední díly tak dostávají opravdu šílený náboj. ()

marrrrian

1.séria má aj napriek (alebo práve preto) svojej podivne úsmevnej trapnosti blízko k dokonalosti. 2.séria bola utrpenie s humorom tak suchým, že už to vlastne humor nebol. No a na tretiu sériu si po tej druhej momentálne netrúfam. ()

jimmyisagirl

Dvě slova: chci víc! Miluji britský humor, a tohle teda byla třešnička na dortu. Napuštěná kyselinou lysergovou. Nemůžu dát šest hvězdiček? ()

boovol

Autoři zdejších komentářů s nízkým hodnocením zhusta uvádějí, že shlédli pouhých pár epizod (často jen první, někdy i druhou), a nutno říci, že seriál má opravdu pomalejší rozjezd – správná jízda začíná třetí epizodou. Seriál asi také nebude pro každého, nicméně pro milovníky absurdního britského humoru a/nebo audio/video (pop)artu jde o jeden z nejlepších a nejvtipnějších počinů v historii lidstva. ()

killingminds

Všichni se shodnem na tom, že tenhle seriál je vážně na hranici mezi geniálností a trapností. Je to celý tak kýčovitý až je to krásný. Vždyť Fielding a Baratt jsou momentálně asi největší surrealisti v komediální branži, a tak je jasný že každej díl vypadá jako kdyby ho vymejšleli na poušti, obklopený levnýma hračkama a komiksama, nadopovaný hodně silným koncentrátem LSD. Je to jako když se díváš na šílenej kreslenej seriál, kterej ale neni kreslenej. A navíc ty výborný písničky! No, z něčeho tak šílenýho se prostě musel stát kult. ()

Teya1

Tak tohle je něco pro mě. Skvěle ujeté, vtipné, mé srdíčko plesá :D No, z mého okolí zřejmě jenom to mé. Ostatní (kterým jsem nadšeně pustila pár ukázek) se na mě dívali stylem - ehm, říkalas, že to má být sranda jo? Wha'ever..."Bouncy Bouncy, oh such a good time, Bouncy Bouncy, shoes all in a line..." ()

najret

Nádherná šílenost, při jejímž sledování máte pocit, že jste nutně museli požít nějaký drogy. Not bad. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010