Série(3) / Epizody(20)

Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru... (oficiální text distributora)

Krt.Ek

Z komediálních seriálů, které jsem letos stihl (psáno k půlce září; ale zase jich tolik nebylo, jsem spíše na tu dramatickou tvorbu, víme), mě Mighty Boosh bavil nejvíce. Jak taky jinak? Jsem zkrátka odkojen dada, nonsensovým humorem, fascinuje mě absurdno. Už se těším, až se k seriálu vrátím, hlavně k jeho druhé a třetí sezóně, epizodám Volání yettihoNanageddonNoční můra o Mléčném Joeovi nebo třeba Podivuhodný příběh lišáka Smažky se na poli komedie málo co vyrovná. 90 % ()

UncleG

Nedivím se, že je z tohoto seriálu mnoho lidí zmateno. Obláště přátelé amerických sitcomů mají květák vedle, že umělý smích neoznačuje místa, na nichž bychom se všichni měli za pupky popadat. No a pak je tu to proklaté srování s Pythonem, že? Zatímco často srovnávavný Monty Python jsou "trapný skeče vo hovně", Mighty Boosh jsou naopak "trapný skeče s pointou" zasazený do celkového příběhu. Tedy do příběhu "vo hovně", abychom si rozuměli. Čili mi vůbec nedochází, proč tyhle dva seriály lidi pořád porovnávaj, když jsou až natolik diametrálně odlišný. Mighty Boosh je podle mnohých trapná nuda, která nesahá Monty Pythonům po kolena, zatímco já tvrdím, že Monty Pythoni vykradli tenhle seriál přes časoprostorovou kapsu a tak si svou nudnou trapností jeden s druhým nezadají, ani co by se loosovi za kostým vešlo. Čili ano, takto se dělá kvalitní trapnosranda. A vy ostatní, kdož se neklaníte kárli MODů, se jděte vostrouhat. ()

gogos

Místy vtipné, místy trapné. Místy zajímavé, místy nudné. Měl jsem možnost shlédnout přednášku a dva díly seriálu a nemohu říct, že bych byl nějak nadšen. Pro mě se jedná průměrnou záležitost a Noel Fielding je mnohem lepší v IT... ()

Toj

Geniálně surreálné... V porovnání s jinými britskými seriály má tenhle zase trochu jinou a velmi vlastní poetiku... A imaginace tvůrců je záviděníhodná :) ()

Jonash87

Podle pár dílů sedí to, co tu píší ostatní: jsou zde vydařené, vtipné momenty a skvělé gagy, ale zároveň spousta trapných či nudnějších scén, které nemůžou přijít vtipné snad ani samotným tvůrcům. 50 % PS: Nejlepší mi snad přijdou zpívané pasáže, které se tu často objevují. Ty se rozhodně povedly (jako ta "rapová" ve 2. díle). ()

honajz2

Naprosto geniální seriál s nezapomenutelnými postavami a především ústřední dvojkou Howarda a Vince, kteří v každém díle zažijí něco neskutečně absurdního a já se u toho neustále tlemím. A to ani nemluvím o většinou geniálních hudbeních vložkách. Prostě neskutečně geniální podívaná plná skvělého absurdního humoru, u kterého se pobavím klidně i při sedmém zhlédnutí jakékoli epizody a pořád se chlámu nahlas. To se mi stalo snad jen u dvou nebo tří seriálů, což z toho dělá... prostě něco neskutečného. Nejlepší epizody: Noční můra o Mléčeném Joeovi, Bollo, Volání Yettiho, Tundra. ale klidně bych jmenoval i všechny ostatní, až asi na dvě... 5* ()

dezorz

Kultovy psycho surealny skecovy sitcom, ktory reprezentuje uletenu stranku anglickeho srandovania. Pre tych, ktori maju radi pop kulturu, muziku a anglicky pohlad na vec, viac nez nutnost! I AM THE MOON. :) ()

MrPierc

Netypický seriál s dvojkou lidí, která je absurdní až na hranu :-) Howard Moon je člověk, který své chyby nevidí a svůj život považuje za zajímavý a poslouchá jazz. Zatímco Vince je stylový frajírek, kterého každý obdivuje. Crazy zápletky od příběhu vysavače až po démona v těle důchodkyně :-). Velmi pestré převleky a někdy hodně dobře znějící písně. ()

Wormboy

Psychotina neskutocnych rozmerov, ktorej hlavnou vyrazovou crtou je suboj medzi miestami az genialnou vtipnostou s neuveritelnou trapnostou, ktora ju strieda. Tvorcom vsak nedostatok kreativity urcite vycitat nemozno ;) Druha seria je z mojho pohladu este slabsia a az na dva diely (Nanageddon a zaverecnu The Nightmare of Milky Joe) som sa v podstate riadne nudil. 2,5/5* ()

Jermann

Zvířátka, potvůrky, písničky, mluvící měsíček .. prostě takové Studio Kamarád pro .. pro koho vlastně? .. kuc kuc .. No asi záleží na stavu. Ale když se sejde ta správná partička a náladička, Mighty Boosh nemá chybu :) ()

Splasher

Mistr Julian Barratt (Moon) a jeho podruh Noel Fielding (Noir) doplnění výborným Mattem Berrym (Bainbridge) a MAGOREM Richem Fulcherem (Fosill) nás doprovázejí na této cestě světem s názvem Mighty Boosh. Nenechte se odradit "slabším" rozjedem v prvním díle. Přestože si tento seriál získal širokou oblibu hlavně kvůli Noelovi a jeho účesu, na kterej padla půlka rozpočtu, já mám radši Juliana a vyloženě se těším na jeho mono/dialogy. ()

Radiq

Hm, tak nevim, je to docela trapny. Snaži se to být ujetě a ulítle šileny, ale chyba je ta, že to neni vtipny. Myslim, že tohle by dokázal vymyslet i puberťáckej spratek s trochou fantazie. Ale tohle není ani humor, tohle je prostě jenom směska trapnejch scének. A Vincent Noir, respektive ten herec, co ho hraje, mi jde strašně na nervy (ať už hraje jakoukoliv zamaskovanou roli). Prostě tohle asi vymyslel někdo na houbičkách a myslel si, že to bylo tak skvěly, že nám to musi zprostředkovat skrz tenhle seriál. Ale že to ve skutečnosti je o ničem, to mu uniklo. Fakt jsem se snažil, abych našel něco, čemu bych se zasmál, ale je toho pomálu... Možná tak ty hudební zpívající a taneční vložky, ale ani to neni podle myho gusta... No, v první sérii jsem se zasmál asi tak 2x... Ani druhá série na tom není líp. Herci furt hrajou asi padesát různejch rolí, ale ať se snaží sebevíc, vždy jdou poznat a neni to vtipny a nic. K tomu ten trapnej měsíc, děsíc... Na druhou stranu musim uznat, že nějaky zlepšeni pozoruju a dokonce sem se i několikrát zasmál. A hlavně po hudební stránce to je fakt kvalitní a takovej "We love the chosen one" mi zůstává furt v uších. Ok, ukecali jste mě, dám tomu dvě hvězdy... Třetí sérka opět nic moc. Akorát jsem si všiml zajimavyho úkazu - Julian Barratt se ani nemusi snažit a je vtipnej, naproti tomu Noel Fielding se snaží jak může, ale vtipnej není. A to platí asi ke všem postavám, ktery ztvárnili. Mužu s klidnym svědomím říct, že i všichni ostatní herci jsou lepší než Noel Fielding. Třeba takovej Rich Fulcher je fakt masochista, a Naboo (Michael Fielding) je vtipnej už svým vzhledem, chch. Každopádně po hudební stránce to furt perlí a v hlavě mi z tohohle ujetyho seriálu určitě něco zůstane. ()

Nutrička

V současnosti můj nejoblíbenější seriál (především celá druhá série). Kdo by nechtěl bydlet se samozvaným umělcem všeho druhu, králem frajerů, šamanem z jiné planety a mluvící gorilou? Mighty Boosh je úžasné nejen svými neprvoplánovými vtipy a originálními zápletkami, ale taky kreslenými příběhy, kulisami a kostýmy, které má na svědomí Noel Fielding a hudbou, za kterou stojí geniální Julian Barratt. Chtěli jste taky někdy pobíhat jen v tílku a házet po sobě mandarinky? ()

Endyis

Výborný, surrealistický, hudební sitcom, který nemá chybu. Jeden z nejlepších komediálních seriálů (v duchu Pythnů), který jsem měl tu čest vidět. 90% ()

T-pack

Nevím jak, vážně nevím jak, ale tenhle seriál i přes svojí nestálost nějak funguje. Show totálně random, tak random, že kdybyste do googlu napsali random, nevyhodí vám to výsledky zdaleka tak nahodilé, jako co se děje v Mighty Boosh. Jediná relativně konzistentní postava je Naboo, která také funguje zřejmě jako největší straight man. U ústřední dvojice je sice ono klasické rozdělení na komika a foil, jenže oba jsou hodně posunuti do komické části, kdy Howard Moon by mohl dělat v jiné show klidně komika, zatímco Vince Noir je dotlačený až kamsi do absurdna. Random je na tomhle seriálu úplně všechno, na jednu stranu humor těží právě z oné entropie, na druhou však na ní často klopýtne a proto je i vtipnost nestálá. Z hlediska britského humoru seriál stojí za povšimnutí, jinak je ale asi pro "náročné a/nebo otrlé". ()

Krasus

Vrchol absurdního humoru britské monarchie. Barratt a Fielding se pro své pseudorole narodili. Další důkaz o genialitě party Monthy Pythonů a jejich odkazu ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010