Série(3) / Epizody(20)

Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru... (oficiální text distributora)

S.Dedalus

Až pythonovská ujetost a vynalézavost nemůže zastřít fakt, že je to celé zoufale nevtipné. Velká škoda, potenciál jsem cítil veliký. ()

tranquill

Šílené, bizarní... a oba je prostě žeru :-))) Další s britských sitcomů (např. Ajťáci, kde se objevují i stejní herci), který je o něčem jiném... a vy nevíte o čem :-))) Novodobá odpověď na Monty Python. Nevím kam scénáristé chodí na náměty, taktéž autor hudby je inspirován asi jiným vesmírem (a je skvělé, že většina dílů nás obdařuje nějakým fantazmagorickým hitem!). Kultovka!!! ()

Critic

Zaručeně nejšílenější seriál všech dob. Noel Fielding a Julian Barratt jsou neskuteční pomatenci. Ovšem tohle je jeden z těch seriálů, kde nemá smysl se na něj dívat pokud nemluvíte britsky (trochu v nadsázce - Američan by tomuhle rozuměl asi jako my polštině), protože z titulků (nedej bože z dabingu) prostě tu neskutečnou kadenci vtipů, schovaných vtipů a narážek na všechno možné i nemožné nemáte šanci pochytit. ()

007.

Berry a Fielding z IT mě určitě potěšili. Nejlepší byly úvodní promluvy, jinak seriál, u kterého jsem se zasmál občas . Po 1. sérii 62%. ()

Mira90

Díl od dílu lepší, to ale především proto, že ze začátku jsem byl více než překvapen tím, na co že se to dívám. A on to byl naprosto neskutečně absurdní mix všeho možného, který ovšem, když si ,zvyknete', je třeskutě zábavný! ()

0811

"The age i lost my virginity, number 43. Shish, bang, boom, bally, bally, boo, boo, number 28. Good people are dicks, number 46". Vidět Mighty Boosh je zážitek. Bomba. Výrazný výtvarný zpracování scén, atmosféra se občas zdá lepší než život, bláznivá imaginace převracející se v zábavnou realitu. Výbornej neotřelej děj a originální zápletky, vtipný dialogy využívající jemný procento trapnosti a jednoduchosti. Jedinečnej videoklip, nadmoderní muzikál. Perfektní soundtrack. Boosh definitivně převracej vnímání humoru. Díky jejich fantazii a jedinečnosti ještě víc vyčnívá plochost a průměrnost masově oblíbenejch komediálních seriálů. Boosh narušej klid a uváděj do něj zástup neuchopitelnejch postav a bohatejch charakterů, který neni možný nemilovat. Boosh vytvářej živoucí legendy, oživujou abstraktní zkurvysyny a nechávaj je přijít až k tobě, dovolujou nahlídnout do Gregovi mužíny. Boosh bez jakýkoliv diskuze transformujou matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru, nechávaj nás vznášet se kolem měsíce. Potřebuju víc. Jasná je pouze jedna věc, všichni jednou zemřeme. Ale zemřeme doopravdy? "I said good day, sir". ()

liberita

Pre mňa sklamanie. Noela Fieldinga som si obľúbila v I.T.Crowd a kvôli podobnému obsadeniu som čakala, že aj Mighty Boosh bude ladený podobne, prípadne aj ako Black Books či epizódy Simona Pegga a Nicka Frosta. Nestalo sa tak. Seriál je nemastný-neslaný a mnohé scénky sú skôr nudné a trápne, než zábavné. A to je naozaj škoda, pretože seriál s tak dobrým hereckým obsadením (Fieldingovi kolegovia z I.T.Crowd ale aj iní) by mohol byť zrealizovaný aj oveľa lepšie a hlavne humornejšie. ()

markyzgero

sur reál jak má bejt. fielding&barratt vytváří cosi nepojmenovatelný, neuchopitelný a přeci tak jednoznačně geniální, že i měsíc uroní slzu. a že se po pár sériích opakujou? dada voe, nic než dada... (i´m the moon...) ()

Rodin

Tak nějak si myslím, že vše k tomuto kousku už tady bylo řečeno. Pro mě osobně je to čistá pětihvězdičkovka, protože přesně v tomhle břitkém britskoabsurdnotrapném způsobu humoru si lebedím, jako notorik v lihovaru. Některé z komentujících podezírám z toho, že kompletní série neviděli (někteří to i přiznávají), nebo že jim jedno zhlédnutí nestačilo ke správnému pochopení. Ale každý máme jiné gusto, nic proti. Ovšem ty, kteří jsou schopni zamíchat do hodnocení srovnání s Monty Pythony, naprosto nechápu. Syžet mocné buše se naprosto liší od konceptu Pythonovských hříček a jediné tři věci, které by je teoreticky mohly spojovat, jsou země původu, absurdita a trapnost, a potom způsob hodnocení diváky ode zdi ke zdi, od nadšenců po naprosté odpůrce, s malou množinou těch, kteří se nudili. Ty ovšem zase podezírám z toho, že by je nudil i atomový výbuch. ()

stephano

Ze začátku jsem dost váhal, jelikož nevyváženost britského humoru je obrovská a stejně jako Monty Python i tady jde od geniality k totálni trapnosti. Kdo vydrží ale musí si Howarda a Vince zamilovat. Doporučuji filmek live from Brixton to je masakr. "Im old Greg ....muther fuckers ....Yeah we are avare of your name ....you told us..... about .....eighty tousand times......You playing a game? Love game?" ()

han.ci

Viděla jsem zatím pár dílů, no extrémně vtipné mi to nepřijde, ale za Noela a britštinu a sem tam vtípek dám prozatím 3*. ()

AnnaMae

Originální seriál se sympaticky ulítlými postavami. Je téměř psychedelickej, je v něm možný úplně všechno – ale na tom surreálným základu je vystavěno něco, co má hlavu a patu a vždycky to do sebe hezky zapadne :-) Důkaz, že když má někdo fantazii, nepotřebuje tlustej rozpočet. ()

iz67

Tak nevím. Prvních 20 minut a žádný úsměv (nemluvě o smíchu). To asi nebude vpořádku. Ale když se koukám na ta hodnocení kolem, tak je to asi můj problém. (Kde jste Monthy, Trpaslíku, IT crowde, ....?) ()

Mykhaluu

Slyšel jsem o jednom muži, který prý žije v džungli, džungli chlupů v podpaží nejvíc funky basáka světa, a ten snad viděl celý díl v kuse a přežil! ()

Romadoor

Po 1. sérii: Bohužel jsem si o seriálu přečetl na čsfd před jeho shlédnutím, takže mi jeho sledování mírně zkazila velká očekávání, ale bez předsudků: Příjemně (ale občas ne dost) absurdní s častými přechody za hranici psychedelična (ale ne moc), s kvalitními dialogy, originálním inscenovaným klipem v každém díle (často s chytlavým nápěvem), sympatickými postavami a občas geniálními situacemi (např. Hlídač zrcadlového světa, Čárlího dialogy, služebna smrťáků, kreace největšího mraziče Holomráze apod.....) 60 % za humor, 90 % za originalitu a překvapivost, celkově 75 %. ...po několika dílech 2. a 3. série měním na zcela jasných 5* - málokterý seriál takhle graduje (South Park ) ....DOKONALOST! ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010