Série(3) / Epizody(20)

Dnes již kultovní britský komediální seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier, a stejnojmenné rozhlasové show. Seriál, líčící osudy dvojice hrdinů Howarda Moona a Vince Noira, představuje ryze autorský koncept, za nímž stojí dvojice Julian Barratt a Noel Fielding. Ti se zhostili nejen hlavních rolí a scénáře jednotlivých epizod, ale i originální hudby, kostýmů a celkového výtvarného řešení. Jejich společné dílo zásadně převrací vnímání humoru a svou jedinečností odhaluje plochost a průměrnost masově oblíbených spotřebních seriálů. Barratt s Fieldingem narušují zažitý klid a uvádějí do něj zástup neuchopitelných postav a výstředních charakterů, bombardují diváka humorem od první signální, přes rafinované popkulturní odkazy až po čiré dada a bez diskuze transformují matnost a průměrnost v barvitou energii a záhadnou neónovou atmosféru... (oficiální text distributora)

Philoun1

Chvíli mi trvalo než jsem si zvyknul na jejich styl humoru, je to přece jen jiné než IT Crowd apod., ale potom už jsem se jen bavil. Vážně originální seriál. ()

matolas

1. séria - paráda, niečo tak originálne sa zjaví raz sa desaťročie a väčšinou len v britských vodách. Skvelá dadaistická šialenosť s najdivnejšími piesňami a nazi korytnačkou, komunistickým medveďom Ivanom, rockovými opicami z opičieho pekla a s pre mňa kultovou hláškou: "Človeka by nikdy, opakujem nikdy, nemali nútiť prezliekať sa za pandu". 2. séria - Zo začiatku trochu strach z pár zmien (predali im kulisy zoo), ale od druhej časti opäť fantastická jazda bizarností a šialených dokonalostí. Old Greg s mužínou, vraždiace babky, Naboo z inej planéty, návrat Hitchera a hlavne perfektné finále, pri ktorom sa nedalo nesmiať. 3. séria - Pomerne prudký zostup kvality, škoda. No aj napriek slabej S3 hodnotenie zostáva. ()

Callas

9/10 Musím říct, že ze začátku mi nějakou dobu trvalo, než jsem se srovnal s psychadeličností a značnou ulétlostí mnohých scén, ale potom už jsem byl doma. Všechny ať už slabší či našlápnuté díly spojuje vždy originální, žánrově pestrá a hlavně zábavná hudba. Krom muzikálnosti hlavních aktérů se mi ale seriálek dostal pod kůži ještě jiným fenoménem: Tím pro mě jako nepochopeného vyznavače jazzu je samozřejmě postava Howarda Moona. Rozhodně doporučuji každému, kdo skousne trochu té britské ujetosi, spousta skvělých gagů, hlášek a písniček za to stojí. PS: 3.řada, možná má pár slabších míst, ale rozhodne není výrazně horší. ()

AngiS

Ještě pár dílů a zabije mě to :D:D:D:D Vždycky jsem chtěla vědět jaký to je - zemřít smíchem :D ()

Bohemák

Pro mě královská zábava! Tak originální, tolik fantazie! Vtipy sice nenaskakují jeden za druhým, ale úžasné kostýmy a nápaditá hudební čísla nedopustí vyloženě hluchá místa. Fanoušci "Ajťáků" ocení setkání s některými oblíbenými tvářemi. ()

Anderas

Druhá série zakončila nejlepší epizodou vůbec, cyklus nadprůměrně povedených a často až ďábelsky zábavných dílu, aby na ni následně třetí série navázala shlukem křečovitých a k uzoufání nudných kusů. Autoři se potýkají především s vlastním kultem, a boj v rámci třetí série na celé čáře prohrávají. Doufejme, že jejich tvůrčí vyčerpání není trvalé! ()

p.sojka

Tak toto možná nebude pro každého. Viděl jsem jeden díl a nijak mě to nedostalo, ale po měsíci, jsem si řekl, že zjistím, jak to v té ZOO vypadá - a nelituju...Celý koncept je opravdu parádní. ()

Ixbalanke

Z prvního dílu jsem trochu rozpačitá. Uvidím co další. Nedá se říct, že by mě to od prvního okamžiku sedlo, ale šanci to ještě má:) ()

dormouse

Máloco mne tak zasáhlo jako Mighty Goosh. Monty Pythons, IT crowd, Officce. Ostrovní humor je něco, o čem jsem vůbec nevěděla, že mám celý život v sobě. ()

gocatgo

Extrémně nevyvážené, ale místy geniální. Po prvním WTF díle jsem se do toho dostal a s nejčistším svědomím prohlašuju, že Noel Fielding je übercool týpek ()

achaja

Tento seriál mě naprosto dostal. Svou nekonvenčností, nápadama, písnčkama a humorem. Ale asi uplně nejvíc mě baví herci. Jsou VŠICHNi skvělí! Kdo neviděl a podívá se jen na jeden, dva díly....nepochopí. I já jsem si nejdřív řikala, kdo na se tohle může koukat....... ()

Vakomlok

Některé díly geniální, některé dost rozporuplné, ale pořád je to nadprůměrná surrealistická zábava. Druhá a třetí série kvalitativně mnohem výš než série první. Mraky ujetých a totálně vyndaných vedlejších postav (měsíc je boží), šílenejch zápletek, ale ono je to vlastně jedno, protože si stejně nedokážete představit, co Vás čeká :-) Zkuste si to sehnat, stojí to za to. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010