Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epnerová (Helen Hunt) měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben (Matthew Broderick) totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí. Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice (Bette Midler). A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků. Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank (Colin Firth), sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků? ... Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude (As Good as It Gets, 1997), debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipmanové. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho. (oficiální text distributora)

dinsdale

Extrémně nevyvážený film. Většina mi přišla křečovitá a nepřirozená a do toho se objevilo něco tak milého z obyčejného života, jako scéna v dětském pokoji. Vím, že je to nepěkná a povrchní poznámka, ale většinu času mě iritoval vzhled Helen Hunt, která místo na 39 vypadala na 53. Moc se mi líbila v Lepší už to nebude, ale od té doby uplynulo moc času. Značně mi nesedly i ostatní postavy (matka, manžel) a Colina Firtha mi povětšinou bylo jen strašně líto. ()

Looser

Lepší tři hvězdy pro režisérský pokus Helen Hunt. Film běží a leží na Firthovi, zbytek je spíš taková průměrná ženská romantika po čtyřicítce. ()

made1

Kdybych měla škatulkovat, což dělám nerada, dostal by tenhle film štítek "odpočinková romantická komedie". ()

rozbris

Bylo by to dobrý kdyby tam hrála jiná herečka než helen Hunt, je už na to stará tohle se k ní vůbec už nehodí. Ať to klidně režíruje ale ať už prosím nehraje - PROSÍM!!! ()

Peiper2

Průměrný film, o kterém vlastně ani nejsem schopen říci, jestli se mi líbil nebo nikoliv. Asi to bylo tak na hraně, každopádně druhá polovina je výrazně lepší než první. Herci hrají dobře, ale co se týče příběhu, tak jsem na tento film asi ještě příliš mladý - manželské problémy čtyřicátníků a věci s tím související. Slabší 3* ()

dopita

Helen Huntová se postavila za kameru a vytvořila roztěkanou kombinaci romantiky, dramatu a sociálního dramatu. ()

MareT.

Přesně ten film, kde to jede podle pravidel, kde vás chvíli dialogy nudí a chvíli baví a kdy semtam na vas vybali emoce. ()

dormouse

Na hranici mezi 3 a 4 hvězdičkami volím 4, protože Hluboký Lidský Příběh je v mých očích základ dobrého filmu. Režijní debut Helen Huntové je velmi dobře vyjádřen židovskou "anekdotou" vyprávěnou v úvodu filmu. Otec učí syna odvaze a žádá po něm, aby skákal z prvního, druhého, třetího schodu, vždy jej chytí do náruče. Ve chvíli, kdy chlapec skočí ze čtvrtého schodu, otec uhne a syn si natluče. Poučení: když nás zachytí otec (a možno chápat i Otec), cítíme bezpečí. Když nás nezachytí, cítíme něco mnohem silnějšího, než je bezpečí. Cítíme samotný život. A o tom film je. O tom, jak hlavní hrdinka stále padá na ústa a pociťuje život velmi hmatatelně na vlastní kůži a nejspíš až do nitra kostí. A tak to prostě vždycky je. ()

mirkaaa

Tento film mě nijak zvlášť neoslovil. Helen Hunt vypadala ve filmu dost staře a ani Colin Firth, kterého mám ráda, mi ve filmu moc neseděl. Navíc to celé působilo tak trochu chaoticky. ()

kwoky

Zajímavý příběh. Námět nabízel víc, proto nejdu do plného hodnocení. Každopádně dobrý a tak trochu "jiný" film. ()

peetriss

Helen Hunt mám jako herečku velice rád, ale musím objektivně prohlásit, že jako režisérka je velmi netalentovaná a celý příběh tímto poslala do kytek, a v tomto konkrétním případě je v křeči i jako herečka. Tuto roli si ušila na míru sama sobě, bohužel však ztratila soudnost v přimeřenosti role svému věku. Helen, je pravda, že již nejsi u producentů tolik v kurzu, ale takovýmto způsobem se do jejich hledáčku určitě nevrátíš, ba naopak! ()

KatRi

Bridget Jones, ještě aspoň o deset let starší, ale která rozhodně nehází flintu do žita. Jasně, ženská, která touží po rodině a zároveň cítí, jak jí ujíždí vlak a všichni chlapi na ni kašlou, je v dnešní emancipované době bezesporu TÉMA na film. Jenže, Helen, tak nějak to není ono... ()

ElizabethB

Nevtieravé, milé, ale hľadať v tom niečo velmi hlboké, sa asi nedá. Colina Firtha mám rada na ktorýkoľvek spôsob a Helen Hunt? Pani herečka a zároveň aj režisérka bola fajn, ako aj jej ústredná postava - žena, túžiaca po dieťati v období, keď je takmer prineskoro na akýkoľvek pokusy a zbrklé rozhodnutia. 6/10 ()

Cement73

Príbeh bol síce zaujímavý, ale malo to jednu chybu: Pani režisérka nevidela sama seba ako hrá, takže Helen, akokoľvek dobrá si herečka... tu ti to vyšlo priemerne až podpriemerne. Odporúčam pre ženy :) ()

1945 odpad!

Byl jsem nucen sledovat tento film při cestování v žlutém autobuse Student Agency... Jaký div, že jsem nevyskočil za jízdy! ()

lareinna

Film je emotívny, myslím, že zvlášť pre ženy v podstate kvôli tomu jej cieľu mať dieťa. Nie je to trhák, ale dá sa pozrieť. ()

Illy

Až k nepoznání zestárlá Helen Hunt zrežírovala a zahrála hlavní roli ve velmi silném příběhu a ženě toužící po dítěti a lásce. ()

neneka

Byla jsem docela zvědavá, jak zaboduje Helen Hunt tentokrát v roli režisérky... ale musím bohužel říct, že PRO MĚ zklamání... ()

lili6

Spíše tragičtější, traumatičtější film o adopci, o vlastních a cizích dětech. Proti ději nic nemám, námět zajímavý, ale z Helen Hunt udělali chudinku ztroskotankyni, která vzhledově vypadá, že právě prožila konec světa. Zároveň ke Colinu Firthovi vůbec neseděla jeho role labilního přítele, který to má v hlavě trošku pomatené. ()