Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epnerová (Helen Hunt) měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben (Matthew Broderick) totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí. Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice (Bette Midler). A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků. Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank (Colin Firth), sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků? ... Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude (As Good as It Gets, 1997), debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipmanové. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho. (oficiální text distributora)

soviczka

Nuda, nuda, nuda... Bezdětná čtyřicátnice v podání Helen Hunt působí dojmem k smrti unavené matky deseti dětí. Dvojice, kterou spolu s ní tvoří Matthew Broderick, kandiduje na první místo v mém žebříčku nerealistické filmové manželské páry. O nic uvěřitelnější a záživnější není ani samotný děj filmu. Dávám hvězdu za Colina Firtha a druhou za výbornou Bette Midler a její spoďárovou scénu :) ()

Alca

Mám ráda Helen Hunt, i jako režisérka se mi líbí, ale tohle se jí podle mě moc nepovedlo. Kostrbaté a moc rozkouskované. ()

miki68cz

Celkem povedený, lehce Allenem zavánějící helenohuntovský kus. Helen je přírodní žena make upem neposkvrněná a na čerstvou čtyřicátnici si už těžko hrající. Colin Firth jako vždy odzbrojující i když tentokrát dostal jen minimum prostoru, zato Broderick ho dostal až dost. Skvělá Bette Midler, sympatická muzika. Doporučuji ()

zuzzuli

Tento film byl pěkný ze života. Přestože se ki líbil neoslovil mě natolik abych mu dala víc hvězdiiček. April zajimavá dívka, která po letech pozná svou mámu, a najednou se neumí rozhnout mezi dvěmi muži.... ()

Sharleen

Večná škoda..a takí herci tam boli.. Bette Midler, Colin Firth, Helen Hunt (tá nám nejak nepekne pochudla), Matthew Broderick..no dobre tak toho nemusím, ale aj tak mohlo z toho byť viac. Prišlo mi to až moc prekombinované a sem tam som mala chuť všetkých prítomných vytrieskať. A tak rada by som dala viac ako 3 *** ()

mirkath1

Když dám filmu půl hodiny, aby se někam pohnul a pořád je to nuda, nezbývá nic jiného, než to vypnout. Ani Colin Firth to nezachránil. Helen vypadá jakoby měla co chvíli zkolabovat. Vážně by měla s těmi váčky na očích něco udělat. Má ve filmu 44let-hraje 39letou a vypadá na 50. Snad to mohla jen režírovat, no ne? Fakt si nemyslím, že by někoho klofla :) ()

ratje

Jemny a citlivy pohled do duse zeny ve strednich letech. Akorat pro muj mozek, rozmasirovany holywoodskymi blockbustery, kde dostanu vsechno polopate naservirovano, byly nektere dejove zkratky trochu moc 'ob dve doby’ a tak jsem rusila okoli dotazy 'A to je jako takhle?...’ ()

Miloško

H.Hunt a hlavne C.Firth.Dobre súhlasim,vdaka ním sa na to dá pozerat,ale celkovo,dejovo,jedna veľká nuda..(DVD,27.11.2008) ()

Pisoarec

Svěží, zábavný a svižně se odvijející. Takový je režijní debut Helen Hunt. Když pominu začátek, který je v dnešní době stále více ,,in". Snad v každém americkém filmu musejí být lesby, vegetariánky, feministky, divně se chovající lidi a hlavně ŽIDI!!! Já proti nim nic nemám, ale proč je pořád řešej. Proč proboha zpívaj ty svý písničky a mluvej tou svou směšnou rečí? Bez tech židů by tohle byla úžasná komedie. Takhle je jen dobrá a to je při nízkých kvalitách dnešních komedií významné plus. Má to vtip a grády a ústřední hrdinové si získají divákovi sympatie. Takže Helen, jen tak dál. ()

david666

Den po shlédnutí filmu jsem si téměř nevzpomněl o co v něm šlo. Což není dobré. Na druhou stranu Helen Hunt je tady výborná. Colin je také slušný, ačkoliv jeho postavu jsem moc nepochopil ()

mouzi

bohuzel jsem od Helen cekal vic, nez predvedla.. z mozna zajimaveho nametu se stal jakysi cucek cehosi.. nevim ceho.. radoby romanticky a srdcervouci snimek, ktery se tahne jako nudle z nosu.. ()

jopal

Vsetky Vami vycitajuce negativa ja hodnotim ako plus. Zivot je aj o to, ze nie kazdy vyzera o 20 rokov mladsie na svoj vek, nie vsetky zeny su misky a nie kazdy chlap, do ktoreho sa zena zalubi, musi byt zrovna Belmondo, ci Delon. Zivot nie je cierny a biely! A o tomto je tento film. Helen Hunt to zahrala skvele a bola mi daleko blizsia ako nejaka umela vytrasena trasoritka s velkymi kozami. ()

Hannah1971

Režijně dost slabý snímek, číst scénář by byl pravděpodobně asi zajímavější a silnější zážitek. Je z toho cítit taková ctižádost, ale přitom je to totálně bez invence. Co se týká hereckých výkonů tak zůstávají všichni v podprůměrné rovině svého nadprůměrného hereckého umění a i když se Helen Hunt snaží sebevíc, jako režisérka, jako herečka, jako postava ve filmu až mi to přišlo servilní a protivné Příběh nikterak zajímavý a neoriginální působí všedně a okoukaně snad možná právě proto, že jsme ho už zažili na vlastní kůži nebo prožívali s jinými hrdiny, trochu jinak v jiném lépe zrežírovaném a lépe zahraném. Mě to připadalo všechno tak explicitně prvoplánové až to bylo fatálně neempirické. Inu tedy trochu tragické i trochu komické na to jak je tenhle film nadupaný hereckými hvězdami. ()

The_God

Hvězdná jména nejsou vždy zárukou úspěchu a tenhle film je toho důkazem. Vtipné, občas trochu vykonstruované, ale jinak naprosto průměrné navzdory kvalitě tria Hunt, Midler, Firth. Bette Midler byla, dle mého názoru, v celém filmu nejlepší, ale co jsem rozhodně nevěřil, tak byl věk 39 u Helen Hunt. Byla tak vyzáblá, že mi spíš přišla jako nedoléčená feťačka trpící anorexií těsně před padesátkou. 3* hvězdy a víc ani ň. ()

jiziczek

Velmi povedený film po všech stránkách. Snad jen trochu přehnané zdramatizování pěkné romantické komedie ke konci, ale i tak jasný nadprůměr. Především skvělé herecké výkony (co taky čekat od takových es) a velmi dobrá režijní práce. ()

tomma

Cesta do Amsterdamu je dlouhá. Po asi pěti hodinách čtení mě už opravdu bolely oči, knihu tedy zaklapnu, a do uší si dám sluchátka, že si poslechnu nějakou hudbu. Za poslechu Korpiklaanů mi zabloudily oči na monitor, kde se promítaly filmy, kterými nám jedna nejmenovaná firma zpříjemňovala cestu. Film zrovinka začínal. Nějak mi ho nepřísluší hodnotit, film jsem viděl de facto "němý" - jen obraz a české titulky, ale i tak mě dokázal znechutit, jak dlouho nic, opravdu korunovaná trapnost. Ani by mi posléze nestál za to, abych k němu napsal nějaký komentář, nebýt toho, že mne znenadání z letargie vytrhla cameo role spisovatele Salmana Rushdieho v roli gynekologa. No snad ví, co dělá. Čest jeho památce! ()