Devětatřicetiletá učitelka z New Yorku April Epnerová (Helen Hunt) měla poslední rok pocit, že konečně dala svému životu řád. Jenže manželství, na kterém si tak zakládala, najednou krachuje - manžel Ben (Matthew Broderick) totiž prohlásí, že šlo o omyl, a April opustí. Šokovaná, raněná a bezdětná skoro-čtyřicátnice s biologickými hodinami hlasitými jako budík po babičce má pocit, že rozchodem s manželem přišla o poslední šanci pořídit si vysněné miminko. K tomu ještě musí řešit problémy ze svého dětství. Její adoptivní matka umírá a April se setkává se svou biologickou matkou, velmi energickou a velmi výstřední Bernice (Bette Midler). A aby toho nebylo málo, vypadá to, že "sex na rozloučenou" s Benem asi nezůstal bez následků. Dokáže April pod tlakem okolností najít novou životní rovnováhu? A pomůže jí v tom Frank (Colin Firth), sympatický rozvedený otec jednoho z Apriliných žáků? ... Helen Hunt, držitelka Oscara za hlavní ženskou roli v komedii Lepší už to nebude (As Good as It Gets, 1997), debutuje jako režisérka nezávislou tragikomedií inspirovanou románovým bestsellerem Elinor Lipmanové. Hvězdně obsazený snímek, v němž herečka ztvárnila hlavní roli, získal cenu diváků na MFF v Palm Springs. Do role trpělivého gynekologa obsadila Helen Hunt Salmana Rushdieho. (oficiální text distributora)

DiegoC.

ČO? Bolo to dosť hrozné. Možno len preto, že nie som veľký fanda do romantických komédií, ale myslím si, že je to dosť hrozné. Klišé, nič nové, žiadna zaujímavá pointa, nudný scenár,... Dobrý film sa spozná okrem iného aj podľa toho, že Vás počas prvých desiatich minút zaujme a chcete vedieť, čo bude ďalej. Ja som po desiatich minútach chcel odísť z kina. ()

film-fancz

75%... na zanr romanticke drama jsem vzdy zvedavy jak se povedl a myslim, ze takhle by mel vypadat, komedie to je jen velmi zridka. Herecky vykon Helen Hunt byl skvely. ()

Floydie

Na jedné straně zajímavý námět a na straně druhé scénář plný klišé.Na jedné straně velmi sympatický Colin Firth a na straně druhé unylý Matthew Broderick. ()

Raziel_cz

Kdyby mi tohle nepustili v autobusu při cestě do Prahy, nikdy bych to neviděl. Takhle jsem byl nucen Konečně spolu absolvovat dokonce dvakrát. Domů jsem jel totiž posilou, tvořenou stejným dopravním prostředkem (zaměstnanci žluté agentury se na mě asi domluvili) a poněvadž jsem umíral už po úvodních dvaceti minutách, uvažuju o podání žaloby. ()

merigieren

ženská rozejde se s manželem, nemá/má dítě, najde svobodného tatínka, ji najde matka, která lže, pořád si povídají a trochu se to šmodrchá, takže se pořád rozcházejí a scházejí. nakonec to skončí happy endem, ()

MickeyStuma

Příběh jako ze života. Příběh, který pochopí snad jen ženy. Helen Hunt natočila jako svůj režisérský debut dojemný příběh o ženě, kterou si také zahrála, jdoucí strastiplnou cestou za štěstím. Po dějové stránce toho je docela hodně. Rozvod, touha po dítěti ve svých třiceti devíti letech, úmrtí adoptivní matky, příchod matky pravé, snad i nový partnerský vztah. Všechno se vzájemně osudově ovlivňuje a vede k nerozhodnosti co dál. Silný dojemný příběh končící tak, jak by asi měl. Nejedná se o romantickou komedii, i když některé scény na odlehčení vážnosti lehce úsměvné jsou. Život ubíhá velice rychle a než se člověk naděje, může být na ledasco pozdě. Každý procházíme procesem stárnutí a je třeba na to myslet. Helen Hunt to dokázala pozdvihnout velice dobře. Pochopila myšlenku knižní předlohy od Elinor Lipman a zobrazila reálné skutky souběhu života a strastí tak, jak skutečně u mnohých lidí jsou. ()

patroklos

Romantický film se vším všudy, který ve Vás zanechá příjemný pocit a přinese ještě něco navíc. Mimochodem Colin Firth s Helen Hunt ve svých rolích skutečně excelují... ()

chrispe

Nemůžu si pomoct, ale Helen Hunt tu, s věčně povislými koutky, rozhodně nevypadá na devětatřicet (zato Bette Midler zas nevypadá jako její matka, ale spíš starší ségra). Její April byla... já vám ani nevím... příliš teatrální? Celý ten film si podle mě hrál na něco, čím prostě nemohl být. Ať už díky podivným "chytrým" dialogům, nebo obsazením. ()

maddictive

Krásně britsky cynický Colin a klasicky lehce neurotická Helen spolu fungují bezvadně. Další film "pro ženský" - o chlapech, o dětech vlastních i cizích, o matkách adoptivních i náhle vlastních, o lásce....a o tom všem kolem.:)Zasmála jsem se, pobrečela, jen ta malá žlutá šikmooká nakonec už byla i na mě moc velký happyend. Jinak ale milá, příjemná, romantická komedie. Helen mám ráda, před kamerou i za kamerou, i když zvládnutí obojího musí být pěkná lítačka:) ()

ecis

Je tazke sa pozerat na romanticku komediu (hoc komedia to az tak nieje), kde hlavnu hrdinku hra anorekticky vyzerajuca Helen Hunt. Rezia jej ide prekvapivo dobre - herecka iskra uz zhasla. Inak scenar a pribeh nenudi, je dospely, v niektorych chvilach spravne odlahceny a zenske pokolenie urcite nadchne. # K tomu mi vsak sla velmi na nervy jej matka (Bette Midler) - na ulici by som tipoval skor sestru. Ta Helen Hunt sa fakt nehodila do tej ulohy. ()

Tyna31

2,5* jen za Colina. Nemastné, neslané, nepocukrované:D Helen Hunt vypadala spíš jako Colinova matka, příběh vlastně skoro žádný, nuda a zase nuda. ()

haWranka

Colin Firth je skvělej herec a Helen Hunt - o tý ani nemluvim! Jenže stejně musím dát jenom slabší tři. Docela jsem se totiž nudila. A taky myslím, že toho hodně ubral dabing. Nevím proč, ale Colin F. je vždycky dabovanej jako pitomec... ()

Candid

Nechápu, jak by nějaká ženská mohla mít slabost pro Bena (Matthew Broderick), vedle takového ubožáka je nadprůměrný každý druhý. Chápala bych, kdyby šlo o okouzlujícího hajzlíka, Ben na mě ale spíš působil lehce retardovaně... Helen Hunt hraje standardně dobře, ale co se to s ní stalo? Vypadá naprosto vyžile a s Bette Midler (i když ta má jistě nějakou tu plastiku) vypadají spíš jako sestry. Kdyby si role prohodily, taky by se tomu dalo věřit. Výhodou filmu je, že není moc dlouhý, takže není problém ho dokoukat. ()

Brinkley

S ohledem na Helen Hunt, Colina Firtha i námět jsem se snažila tento film oblíbit a užít, nicméně utahaný děj a ploché postavy mi nedaly šanci. ()

doGof...

Až neuvěřitelně realistický pohled na život ženy, která neví co chce. Touha po dítěti, oťukávání se s nově nalezenou biologickou matkou, manžela nebo rozvedenýho, na dveře bouchá čtyřicítka a naše April se nedokáže rozhodnout. Snímek spíše pro opačné pohlaví, které se více dokáže vžít do role hlavní představitelky a pochopit její nerozhodnost. [8/10] ()

Fanak

Tento film není ani moc zábavný, ani moc romantický (Matthew Broderick je skutečně "prototyp romantického hrdiny" k pohledání) a už vůbec ne dramatický. Mně přišel především nudný.Colin Firth sice zachraňuje, co se dá, ovšem právě díky jeho kouzlu nelze uvěřit, že by se žena s alespoň jedním okem čtvrtkou mozku nějak zvlášť rozhodovala, kterého z obou mužů zvolit. ()

jafuska

romantický film o strastiplných cestách manželství, naději, ztráta dítěte, prostě celkový pohled na život dospělých lidí, mě se tento film líbil, protože to mělo něco do sebe, nebylo to jen takové to klišé, jak někdy u filmů bývá, bylo to fajn ()