Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

Zombi

Velmi slušný animák s překvapivě dospělým příběhem a trochu slabším technickým zpracováním. Námětem podobné jako Cameronův Avatar, invaze lidí na mimozemský svět a z pohledu jedné jeho obyvatelky je také příběh vyprávěn, nakonec dojde až na válečný konflikt, ale největší problém jsem měl s tím, proč lidé vůbec mimozemskou rasu nezkusili nejprve kontaktovat mírovou cestou, zvlášť když měli zřejmě celkem uvědomělého prezidenta a pověst jim kazil hlavně generál? a kvůli tomu také dávám ty 3 hvězdy, byť celkem silné. Jak asi vyplynulo, ač animák, není to film vyloženě pro malé děti, zábavné scénky tu moc nejsou a celé to má takovou snivou atmosféru, k čemuž dopomáhá hudba, která k některým scénám pěkně sedne a je fajn ale do akčních scén se zase vůbec nehodí. ()

Ricky_CZ

Něco trochu jiného, než nám nabízí trhákové animáky posledních let. A já animované filmy budu vždy brát jako pohádky...A ona to je taková nenáročná pohádka o zlých lidech :) Pochvalu zaslouží ztvárnění planety...Moc pěkné...Člověka to až pohlad po duši..75% ()

El_Rabbit

Velmi pěkný a zajímavý animák zase jednou spíše směřovaný spíše dospělejším divákům, než dětem. Skvělý byl hlavně příěh, i když mám pocit, že uplný konec byl docela zbytečně useknutý. ()

Bucounit

Dostalo ma to tak ako Avatar nie a to hlave vďaka tomu, že som to tím domorodcom ale aj ľudom veril a mali k svojim konaniam aj rozumný dôvod. Dobré bolo aj to ako ukázali minulost planéty Terra a že nebola zrovna najsvetlejšia. Hudba tu robí tiež veľký podiel a u mňa je toto jeden z najlepších animákov ku ktorému sa určite v blízkej dobe vrátim. ()

sona123

A je jasné, odkud kopírovali Avatarovci. Nicméně to není na škodu a nutno podotknout, že Avatar je pochopitelně někde úplně jinde. Terra je pohádka, a to pohádka pro ty nejmenší (je-li vám víc než 8, můžete se trochu nudit, protože všechno to už jste viděli, v mnohem napínavější a akčnější podobě). Nicméně je to také pohádka poetická s koncem, jak má být, tak mhouřím oko a jdu s hodnocením trochu výš. A říkám si, že mít jen nápad (scénerie je nakreslená moc pěkně) prostě nestačí. ()

zdenur

Tohle mě teda dost nasralo. Celou první polovinu se film jeví jako totální kravina, nemluvě o animaci. Pak se přehoupne druhá polovina a je tady totální nálož včetně skvělého finále ve stylu Avatara. Stojí za shlédnutí, nadprůměr! ()

Grizzly

Sice bylo od zacatku jasny, jak to dopadne, ale presto sem porad doufal, ze se terraforming podari :). Kazdopadne kdyz clovek primhouri oko nad obcasnym nedostatem v animaci, tak vypada film fakt hezky. Porad ale zadny zazrak, tudiz 60%. ()

Caaslav

Na Avatarovi mi vadil všudypřítomný ekologický agitační aspekt....Bitva o planetu terra má ten ekoagitační aspekt také i když se ho snaží divákovi vnutit méně než v Avatarovi, na druhou stranu kvalita animací a vůbec celého příběhu dělá z Bitvy o planetu Terra průměrný animák, který vidět jednou bohatě stačí... ()

KosiR_ksr

V průběhu sledování Bitvy o planetu Terra asi každého napadne (a to aniž by si předem četl text distributora) přirovnávat k Avatarovi, který je trochu říznutý Hvězdnými válkami. Bitva o planetu Terra ovšem není pouhým animovaným předchůdcem Avatara, má své vlastní kouzlo a dokáže nadchnout i diváka, který zmíněné dva slavnější protějšky vnímá spíš vlažně (což je i můj postoj k Avatarovi). Vytknout bych snad mohl jen slabší vymodelování lidských postav a animaci jejich pohybu - celkový dojem z filmu mi to ovšem nezkazilo. Shrnul bych to slovy: napínavá a velmi příjemná sci-fi pohádka pro dospělé. ()

merigieren

nevím, amíci to už mají asi v genech, že zvládnou natočit jen filmy o vyvražďování dvou stran a hrdinském konci s vítězstvím dobra. Nebo spíš mají někde hozenou šablonu a jen do ní doplní pár zajímavostí a je film hotový. Mimozemšťané vypadají alespoň hezky, něco se tam děje a ani sem moc neskřípal zubama. ()

Raziel_cz

Přes všechno klišé, blbost postav, dialogů, nereálnost scén, škaredou animaci a popření celé řady fyzikálních zákonů tenhle film nabízí pořád víc než rádoby úžasný Avatar. ()

Hapretor

Jsem infantilní? Snad. Ale dávám tak jako tak čtyři *. Toto dílko si je plně zaslouží. Animace dobrá, Pixar je prostě Pixar, ale buďme smířlivý, děj nápaditý, vůbec ne nudný, dalo by se říct i napínavý, přes to, že je to i pro děti, přišlo mi to místy dost drsný. Avatar mě bavil o dost míň. Divné, že? ()

Blaogranas

Troufnu si tvrdit, že kdyby se jednalo o normální hraný film, tak by byl silně ztrhán a zdejší hodnocení by nebylo tak lichotivé. Pravdou je , že dějově je to silně čitelné a animace taky nikterak nezáří. V porovnání s jiným akčním animákem - Číslo 9 - Terra hodně zaostává. Takže 3 * tak odpovídají. ()

darkreider

Tam kde iný nadávajú, ja som spokojný. Mne sa teda animácia páčila, obzvlášť robotický gizmo pomocník bol krásne metalický. Celkovo je to pekný nad-priemer, ktorý sa samozrejme neobíde bez nejakého toho klišé, ale má niečo do seba. Len k záveru ten spor vyriešili mávnutí ruky, čo je dosť silná káva na to koľko bolo mŕtvych. ()