Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

Deimos

TV/// Dabing 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 5/10/// PLUS: originální zpracování, příběh podobný snímku Avatar, překvapivě ale přišel před ním, akční spád, dávka emocí, které působí na diváka, napětí MÍNUS: snad i v době vzniku lehce nadprůměrná animace, která snad díky 3D mohla zaujmout, ovšem v současné době a konkurenci se jedná o čistý průměr, který bude nejvíc patrný na samotných postavách./// Shrnutí: Neuvěřitelně působivý snímek především po stránce obsahové a faktu, kolik se toho do tak malého (poměrně krátkého) filmu vešlo. Je rovněž zajímavé, že je film určen především pro děti: popkulturní odkazy a pomrkávání na dospělé tu nehledejte. Přesto film přináší jasné poselství o záporech lidstva, což může na děti působit hodně silně. Ostatně není to komedie, je to akční podívaná, za kterou by se nemusel stydět leckterý ambicióznější projekt. Skutečnost, že jsem se několikrát pořádně polekal a koukal na film s otevřenou pusou něco znamená./// Celkem 79%/// ()

Webb

Velice originální a zajímavý koncept od námětu až po scénář, který připomíná na konci tohoto roku uvedeného Avatara. Btw, po tomto animáku se na něj těším ještě více. Místy slabší animace se v tomto případě dá odpustit. ()

Slartibarkfast

Moc pěkný film o pohledu z obou stran válečných zákopů; tak trochu Sever proti Jihu. Něpříliš vydařené animace a po vizuální stránce spíše průměr, děj měl na mě trochu.. ok, až moc rychlý spád a podivně volené dialogy mě také místy zarážely. Celkově to je ale pěkný animáček se silnou myšlenkou, která graduje na konci.. měl jsem co dělat, abych udržel slzy. Věřím, že kdyby tenhle film vyšel v roce 2010, tak by o něm každý řekl, že kopíruje Avatara a ještě blbě. Žel, byl tu dřív a uchoval si čest na poli kinematografie s originálním nápadem.. 75% ()

predators

Terra už je tu nějaký ten pátek a já se o ní dozvídám až nyní. Spermijky jsou zajímavou animací a žijí v mírumilovném světě až do té doby, než jejich planetu napadnou lidské bytosti. Příběh je zajímavý, trochu jakoby z oka vypadl The Event, ale tam to bylo naopak. Vše je podbarvenou melodickou hudbou Abela Korzeniowskiho, který k propadákům neskládá. Jen ta animace, různorodost a smysl pro detail mi tu chyběli, jinak pohodový animák. 70% ()

klerik

Scenár podobne rutinný a neoriginálny ako pri AVATAROVI ale Tsirbas dokáže povedať podstatne viac ako Cameron a ešte mu k tomu stačí 70 minút čistého času. Film ťaží zo svojho nejednoznačného zaradenia rozprávka/dospelácka military sci-fi zápletka. Skvelá nekompromisnosť a nečiernobielosť dobra a zla. Je to my alebo oni... ()

korbitch22

Celosvětový výdělek mluví za sebe.Divácky neuvěřitelně nevděcná podívaná a to především pro ty nejmenší z nás.Dospělý, který neholduje animovanému sci-fi, ani nijak zvlášť neocení na tu dobu dobré efekty, nemůže film plný patetických a ukňouraných klišé nijak zaujmout a děti se u toho budou zoufale nudit, jelikož ve filmu není sebemenší náznak humoru, jen trapné klišé žvásty a milionkrát viděný "dobrodružný" příběh, který dospělého nasere a dítě unudí k smrti, tenhle film je jeden velikej omyl.25%. ()

Jirka_Šč

Dlouho jsem přemýšlel nad maximálním hodnocením. Jedinečnost, kterou tento animovaný film oplývá, by si to zasloužila. Boj mimozemských obyvatel planety Terra s příchozími lidmi, má podobný (a jednoduchý) charakter jako Avatar, vyznívá však tak nějak přirozeněji. Originální svět, na který se dobře dívalo, dobrá a nenásilně působící hudba. Že je animace jednoduchá mi nevadilo. Na druhou stranu mě to ani vyloženě neoslnilo, takže 4*. ■ Dost dlouho jsem čekal na DVD a když ho mám, vytkl bych mu, že sice avizuje i 2D, ale jinak, než v 3D, se na to dívat nedá a že přestože avizuje české titulky, nedají se zapnout. Takže bylo na výběr jen mezi angličtinou a českým dabingem. Naštěstí se té angličtině dá rozumět. ()

Caelos

Hodně povedený animák s "hlubší" myšlenkou. Na Terru bych si chtěl někdy zajet na dovolenou. Vizuálně paráda plná fantazie. ()

Terva

Jakási kopírace všeho možného v docela nudné zábavě z příšerným hudebním doprovodem. CITÁT . My jsme lidé, oni jsou cizí druh. Ve scénáři mi vadí, že zase vládnou zelené mozky, vždy, když tam jsou jde vše do kopru. Může už konečně někdo natočit pěkné sci - fi bez vojáků ? V tom filmu jsou používány vynálezy, které by v jakékoliv primitivní společnosti logicky ani neexistovaly, na tož aby vůbec fungovaly. A už vůbec nesnáším, když dáváme mimozemšťanům lidské vlastnosti - jak odporné. Všichni pak chtějí jenom válčit a válčit. Jděte do prdele z válkami, tu naší poslední si připomínáme už šedesát pět let a ještě nám to nestačí. A otázka k filmu. To si se svýma schopnostma nemůžou najít nějakou jinou planetu ? Třeba neobydlenou ? Vždycky jsem se chtěl u filmu bavit a možná získat nějaké ponaučení - ale zde to nehrozí. Dvě hvězdy, převážně za 3D. ()

JohnCZ

Co Terra lehce ztrácí méně detailní animací, to dohání příběhem a scénářem, který je na poměry amerických animovaných filmů rozhodnější nadstandardní. Žádná infantilní blbinka pro děti se tentokrát nekoná, Terra se překvapivě bere naprosto vážně a ačkoli příběh zas tak originální není, jeho podání se opravdu povedlo. I po umělecké stránce to není další rutinní animák, ale solidní špetka fantazie a nových myšlenek je tu znát. Do toho fakt nádherná hudba a akce jak ze Star Wars. Závěr je sice dost zidealizovaný a těžko reálný, ale happy end by asi ani jinak udělat nešel. Morální poselství to má a rozhodně nejen pro ty nejmenší. I když pro ty to kvůli absenci humoru a trošce (decentního, pořád je to dětský animák) násilí taky tak úplně není. ()

Zeebonk

Po všech stránkách nesmírně špatný animák, jehož debilita by praštila do oka a pětiletého postiže slintajícího před plazmovou televizí. ()

corpsy

Nebudem sa pozastavovať nad príbehom a nad tým, ako je to celé ako AVATAR ( hoc TERRA vznikla dva roky pred, strýko Cameron nosil svoj projekt v hlave už od roku 1994, pričom tiež nebol v mnohých aspektoch originálny ). Je to len PR pre konzumentov. Hlavný a nosný problém je...v CGI. A tá je...škaredá. Doslova. To, čo by v aspoň o etáž premakanejšej animácie vyzeralo bohovsky a aspoň by pokrylo neoriginalitu príbehu, tu vyzerá ako niečo, čo si niekto pre svoje domáce potreby vytvoril v garáži. ()

PauloZ

Výborné animované sci-fi o budoucnosti lidské rasy, která po mnoha generacích přežívání na kosmické lodi nachází planetu Terra, na které je všechno kromě kyslíku. Tohle není obyč animák pro děcka. Tohle je animák s minimem textu díky němuž se stává velice ,,tajemný,, a vleze pod kůži. Od tuctových animáků se liší také svojí velkou myšlenkou s výbornou fantasy atmosférou a hudbou. Akční konec je velice povedený! Jenom vyzuálek mohl být krapte lepší, ale zase 3 roky jsou 3 roky a rozpočet asi nebyl bůhví jaký....Jinak nevím proč, ale z části my to připomíná Avatar a čím dál víc si uvědomuju, že Cameron nepřišel vůbec s ničím novým. Pouze to gradoval:) Dodatek: Vidím, že slovo avatar nemám v komentu jenom já :) ()

ledzepfan

Ano to srovnávání s Avatarem je docela na místě....Ale Terra z tohodle srovnání vychází poražena(Samozřejmě nesrovnávám jakékliv technické aspekty obou filmů)...Ať jsem si o Avatarovi říkal,že byl scénaristicky docela jednoduchý,přímočarý a pohádkově přihlouplý-pořád měl jakýsi logický základ a šlo vlastně o uvěřitelný Sci fi přepis odvěkého lidského konfliktu....Terra ale příběhově naprosto selhává a za každou cenu se tlačí do neuvěřitelného střetu dvou ras,který má nakonec naprosto jednoduché a naivní rozuzlení,jenž dělá dodatečně celou zápletku ještě hloupější..je to škoda,protože jsem se na Terru docela těšil a její potenciál je nepopiratelný=60%s odřenýma ušima :( ()

mysiak

Temný, akčný animák, ktorý sa na nič nehrá a to je jeho hlavné plus..akčné scény vystrihnuté ako z animovaných Star Wars...film má pointu, zvraty, dobrý koniec...a hlavne nehrá na žiadne city..proste ide si svoje a to je len dobré....vynikajúci animák po dlhej dobe ()

katasta

Nechápu, jak se Terra mohla dostat na 73%. Tak moc nalinkovaný příběh od začátku do konce jsem už hodně dlouho neviděla, a taky jsem se hodně dlouho u filmu takhle nenudila. První polovinu jsem myslela, že snad usnu, druhá polovina byla o něco malilinkato lepší, protože se alespoň něco málo dělo, ale přesto to nebylo nic strhujícího, takže opět žádná sláva. Není tu absolutně žádné překvapení, všechno je tu naservírované na velkém podnosu, a to tak, že je to skoro už i předkousané. Téma, kdy lidé, ať už z jakéhokoli důvodu, osidlují jiné planety ve vesmíru, je prostě věčné, a je potřeba pojmout ho trochu originálně, což tady rozhodně nehrozí. A jelikož mě nenapadá žádné plus tohoto filmu (krom občasné pěkné hudby), končím na 2*. ()

blackrain

Stejně jako uživatel naigoto ani já nechápu jak mě tenhle animák mohl minout, ale stalo se to. Možná, že je dokonce lepší, že jsem na něj narazila až teď. ()