Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

billyador

no tak to jsme celi my.... lidstvo ve sve prirozenosti... a porad cekame na rozbresknuti v nasi mysli o tom, jakymi byt.... hlavne ze na dane tema dokazeme tocit pekne filmy...animace standard, pribeh a poenta klisovita, ikdyz naruby...dohromady prijemny filmek ()

cyright

Animák naplňující všechny požadované standardy. Formální i obsahové. Podepsala se na něm klasická animáková schizofrenie filmu, který je příliš dospělý pro děti a naopak příliš dětský pro dospělé. Přesto se vyhnul mnohým otravným klišé a ta povinná nadávkoval akorát. I tak mi ale film celkově přišel až příliš plochý, něco mu chybělo. Že by trocha té megalitické a patetické nabubřelosti steroidního Avataru? Možná, tršoka by navíc by tu neškodila.. Protože to bylo taky asi to jediné, co Avatar udělal oproti této své zcela evidentní předloze lépe. Ne lépe, spíše prostě více. A tak zatímco Avatar byl za velmi slabé 3* spíše z povinnosti, Terra je za hodně silné 3* a s radostí. ()

swiss

Stokrát použitý příběh (SPOILER). Jsou hodní, ty napadnou zlí, hodní se brání, někdo se napraví, ti zlí prohrají a všichni se skamarádí. Animovaný mix Planety opic a Avataru – například. Včetně 3D. Ale hloupé to není a dokonce ne všichni hodní válku přežijí. Takže nakonec u mě dobrý... ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: FritoleXx, VanTom, Kutkey ... Zpočátku mi děj přišel docela nudný a takový dětský ( ...no, ale přece jde o film pro děti, ne?). Jak se ale děj pomalu vyvíjel, docela mě chytl za srdce. Není to žádná genialita (a už vůbec nechápu srovnávání s Avatarem), přesto je to docela milá pohádka a na 85 minutovou stopáž, je docela nabitá dějem a akcí. Animátoři dokázali vytvořit zajímavé prostředí a obyvatele planety Terra a proti tomu postavit kontrast v podobě klasicky lidské nátury, které nestačí několik zničených planet a jde si pro další zářez do pažby. Nicméně ani lidi nejsou všichni špatní (je tady tedy jakási naděje i pro nás) a tak film skončí docela překvapivě a smutně. Ke konci jsem už nevnímal své okolí a docela jsem se ponořil do děje, což mi při návratu do reality trošku komplikovalo život ... :-) Ač to tak zpočátku nevypadalo, hodnotím na 4 hvězdičky - 80% a jako obvykle přidávám jeden postřeh - Myslím, že závěrečný boj probíhal 17. listopadu a že velitel terranských bojovníků přece jen něco věděl o lidských dějinách, neboť parafrázoval parafrázujícího Václava Havla: "Láska a milosrdenství zvítězí nad nenávistí a násilím!" ()

Wyrdas

Bitva o planetu Terra mě v mnoha směrech překvapila. Příčina toho, jak jsem ale k tomuto dílu došel přitom byla při nejmenším neobvyklá. Po shlédnutí filmu Avatar, který mě původně zaujal příběhem, ale mnoho mi na něm chybělo jsem se doslechl o tomto filmu. A vida. Avatar sice ukradl a znásilnil Bitvu o planetu Terra, ale udělal to naprosto amatérským způsobem. Jednoduše pěkný příběh nahradili komerčním, decentní animace tím nejnovějším, co zrovna bylo po ruce a celkově to jenom zprznili. Takže to otočme a bavme se tu o "Teřře". Krásný a plynulý příběh vás přímo vtáhne do děje. Decentní animace neurazí. Vyústění příběhu nepřekvapilo, ale v žádném případě nezklamalo. Zatímco v Avataru jsem celou svou potemnělou duší fandil mariňákům, zde jsem bez nucení přál výhru světlé straně Síly. Pro ten krásný nápad, že pro změnu budou ti agresivní kolonizátoři lidé, pro příjemné a plynulé zpracování a pěknou zápletku já hodnotím snímek pěti body. Možná, že ve skrytu duše cítím, že si tento film zaslouží spíše o hvězdu méně, ale cítím smutek nad tím, jak zmedializovaný odpad jako Avatar v tomto boji, žel Bohu, vítězí. A to mě utvrdilo v rozhodnutí alespoň trošku, i když nepatrně zvrátit celkové skóre. ()

DarthFailord

Velmi povedený animák, který je tématicky velmi blízký Avatarovi. Kouzelně zpracovaný svět a život v něm. Opět to poukazuje na temnou stránku lidstva nejprve střílet a pak se teprve ptát. Má to velmi příjemnou stopáž a proto to má spád a baví to. Co je nejlepší tak hlavní postavu mluví Dolores z Westworld!!! 70% ()

Banned

Paradní, asi půl roku jsem to měl doma a bál jsem se to pustit. Obavy byly zbytečné, opravdu hezký animák, příběhem dost připominající velkofilm Avatar. Opovážím se říct, že Avatar je dost povedená kopírka. ()

LudkovaLevaRuka

Terra se sice tváří jako film primárně zaměřený na mladší publikum, přitom je ale mnohem dospělejší než dějově totožný Avatar. A co na to Cameron? Že si "půjčil" inspiraci a teď mlčí?! No to je mu podobné. K dokonalosti by jen stačilo trochu zapracovat na vědecko-technickém pozadí. ()

sWONDER

Konečne niečom, kde sú kolonizátormi ludia. Dalo by sa tam všeličo vylepšiť, napr. aby obyvatelia planéty Tera nevyzerali ako spermie. Inak ale vydarený animák. ()

Lavinia

Pulcovití vznášedlovití terránci s nadměrnýma očima se úspěšně brání invazi lidí, načež je po odúmrti zlého generála nechají založit kolonii na planetě. Kdyby to nebylo před Avatarem, řekla bych, že je to zlodějna století. Moc velký dojem to neudělalo, poněkud ukuňkané. ()

Scraffy

Pekná rozprávka, ktorá nemá ani až tak dobrú grafiku, ale príbeh a atmosféru výbornú. Nemám takmer čo vytknúť. ()