Kouzlo Avataru a akce Hvězdných válek. Animovaný sci-fi film Bitva o planetu Terra vyšel celé dva roky před celosvětovým hitem Avatar, přitom mu může směle konkurovat i dnes! Originální příběh o planetě, kterou chce lidstvo kolonizovat, ale místní druh se tomu brání, je doplněný o hravou animaci plnou fantastických nápadů a navíc ho doprovází dokonalá hudba. Nenechte si ujít opravdovou událost ve světě sci-fi a nechte se okouzlit úžasným světem planety Terra! (oficiální text distributora)

Nekromacer

Po přečtení komentářů nějak nevím, jeslti jsem viděl stejný film. Tedy děj stejný byl, ale reakce na něj mám asi úplně jiné než všichni :-D Napínavé? No možná pro ty malé děti, které moc filmů neviděli, jinak je ta "srdcervoucí" nerozhodnost poručíka Stantona dosti předvídatelná, v každém ohledu. Na technickou nepodřazenost Terranů jsem byl také na můj vkus upozorněn zbytečně brzo. Film obsahuje i na můj vkus přemíru moralizování, které si jako neznámý nemůže jen tak (chápejte bez ztrát na hodnocení) dovolit. Přecijen to není BSG, abychom nějakou tu reflexi dnešního světa zvládli a jeho autoři pak byli zváni do OSN. ()

jafuska

milý kteslený příběh nejen pro děti o boji civilizace proti jiné formě života, pěkná hudba, animace, ačkoliv je v poslední době dos animovaných pohádek, ne všechny se musí povést, ale toto je velmi vydařené dílko, které si i dospělí určitě rádi pustí ()

Nakhla

Dík za jednoduchý scénář, díky kterému mám aspoň někdy pocit, že jsem se něco málo z té angličtiny naučila. Dík za to, že skvělý film nemusí mít nutně dvě hodiny (minimálně). Dík za povedený animák a za mimozemšťany vypadající jako sympatické spermie. :) A dík za to, že jsem Terru viděla až po Avatarovi, jinak by mě už asi vůbec nezaujal... ()

Renie42

Dost dobrý animák. Obyvatelé planety Terra mi připadali sympatičtí, co o to, že neměli nohy. Jejich svět mě nadchnul. Jen mě štvali lidé, že je chtěli bez milosti zabít a jejich planetu ukrást. Viděli jen válku a krveprolití. Ale James Stanton pochopil, že je to špatná volba a díky přátelství s Malou pochopí, že válka je špatná. K bitvě nakonec dojde, ale James se zachová jako opravdový hrdina a díky němu nenastane katastrofa. Říká se, že se to přirovnává k Avataru. Já nevím, myslím, že tyhle dva filmy se přeje jen potkali, ale asi z jedoucího rychlíku. Žádné převtělování do avatara, aby se spojil s ostatními obyvateli, Jake Sully by asi nikam nevletěl, aby zachránil Na´vi, na Pandoře lidé nechtěli žít, jen chtěli vzácný materiál. Jediná možná věc, co je vlatně spojuje, je sci-fi téma. ()

pekas

O mnoho lepší, než Planeta 51. Hlavní hrdinka byla velice sympatická, animace příjemná a příběh spíš pro dospělé. To je asi největší chyba tohoto kousku, že pro děti už není a pro dospělé ještě úplně taky ne. Ale za čtyři hvězdy ta podívaná určitě stála. 80%. ()

kubas369

Budu asi za blázna, ale příběhově mnohem lepší a hlavně dospělejší než Avatar. Po vizuální stránce se to samozřejmě nedá srovnat i když Terra rozhodně neurazí. ()

Mykhaluu

Nechal jsem se ovlivnit informací, že "něco blablabla a jako Avatar" a to mi dělalo problém přepnout se do "modu sledování dětského animáku" a čekal jsem místy propracovanost a syrovost Avataru... Já bláhový! Vždyť tohle je taková milá space pohádka! :) ()

Tremono

Trochu jsem doufal, že si v průběhu filmu zvyknu na to, že jsou na lidský straně samý namakaný tvrdý chlapi, jeden jak druhej. V Planetě51 to šlo, tam to bylo vtipný. Hodně předvídatelný děj, nevýrazný charaktery, nesmysly do očí bijící, žádný originální nápady. A všudypřítomná mlha.. Škoda. ()

Kutkey

Bitva o planetu Terra má to úžasné kouzlo, které nemá skoro žádný animák, jedná se tu o příběh z pohledu cizí rasy jejím nepřítelem je sám člověk, který se nakonec zachová správně a říká tak divákům, že i kdyby měli navrh nemají se chovat sebestředně a rozhodnou se správně, hlavně to se mi na tomto filmu líbí, pokud opomenu nádherný soundtrack. ()

darthvader77

Vynikající animovaný s protiválečným tématem se mi opravdu moc líbil. Co se týče srovnání s Avatarem, kterému se prostě nevyhnete(obzvlášť po přečtení oficiálního textu distributora :D). Zatímco po vizuální stránce vyhrává Avatar na celé čáře, po stránce příběhu je Bitva o Planetu Terra 3D dokonalým příkladem toho, jak mohl Avatar vypadat, protože na rozdíl od něj slepě nekopíruje Pocahontas a volí prostě jiné uspořádání příběhu(záchrana otce, žádná mezidruhová romantika) a podle má i mnohem lepší poselství v právě v tom, že každé válce se dá předejít. Navíc i historie planety země je skrze robota podána mnohem zajímavěji, místo obyčejného opuštění planety Země lidmi, kvůli nedostatku zdrojů, tady máme občanskou válku mezi koloniemi Mars a Venuše a mateřskou Zemí. Pro mě je tedy Bitva o planetu Terra 3D lepší a originálnější než Avatar, takže dávám plný počet. ()

jack_scott

Hezký milý snímek, který překvapí! Zpočátku je člověk fascinován rozmanitostí, jak si lze představit snový mimozemský život...Ale časem trošku vystřízlivý, protože příběh je docela klišé, včetně happy endu,jakkoliv si tím člověk nemůže být příliš jist až do samého finále. Trochu zamrzí...až příliš vlezlý design hlavní hrdinky, je tak roztomilá...že byste ji přece zemřít nenechali,nu ne? Snímek tak jasně získává body nejen u ženské části publika. Místy je to ale až dětinské. Nu což. Celkově je příběh moc pěkný, ta občasná jednoduchost...to lehce kazí, ale pak zapracuje skvělá hudba, která sama o sobě má absolutní hodnocení. Technická stránka mi nijak nevadila, jednodušší provedení vůbec nepůsobí rušivě. nevím co se na tom komu nelíbí, japonské anime má animace kolikrát ještě jednodušší, což snímkům vůbec neubírá. Pokuď chce někdo technickou dokonalost za každou cenu, jeho problém. Snímku dávám hezkých 80% a ****. ()

Bratr

Vizuální stránku bych i odpustil, ale je to takové nedotažené, místy přímo nelogické. Na druhou stranu, nějaký konflikt postav a jejich emocí tam je....tak co, docela dobrý. ()

Kalkulon

Nadhera. Tomuto filmu odpustim uplne vsechno, protoze me chytil od zacatku do konce. Animace nebyla zas tak spatna, hlavne souboje byly super. Konec taky fajn. ()

Insomniac

Animácia na dnešnú dobu nič moc, priemerný jednoduchý sci-fi príbeh s dobrými akčnými scénami. Taká jednorázovka dosť podobná Avataru. ()

maty-maty

Jak je možné že Mala půl filmu létala a pak když se katapultovala padala jak hruška? Ale jinak dobrý a hodně dobrá hudba. ()

chrustie

Battle for Terra sem viděl až po shlédnutí Avatara, kdyby tomu bylo naopak, řekl bych, že základ pro Avatara je právě ve scénáři tohohle animáku. Výborný příběh spolu se skvěle dokreslující hudbou, kdy mi ani nevadila na dnešní dobu už znatelně zastaralá animace (až na oči Terranů velikosti kopačáku, které jsou naprosto kouzelné :D ) . ()

xSxEx

vizualne roztomily film, ktery neurazi, ale ani neprekvapi. Ale plus za to, ze je tu velmi zdrava narazka na aroganci lidi = hvezdicka navic ()

benny159

Príjemný akčný animák s úžasnou hudbou. Animácia nič svetoborné, ale tá hudba, námet a spracovanie to zachránili. Žeby inšpirácia pre Cameronovho Avatara? ()