Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

P0dbi

První Underworld patří mezi mé nejoblíběnější filmy. Len Wiseman dokázal se slabším rozpočtem vytvořit velmi slušné akční béčko jak má být. Druhý díl byl bohužel již slabším odvarem. Třetímu se podařilo klesající tendenci zvrátit, ovšem na kvality jedničky nedosáhl. Už samotné situování třetího Underworldu do minulosti naznačilo, co se bude v ději odvíjet. Příběh nás tedy ničím nepřekvapí, ba ani nepřidá nic nového, jen do podrobna vykreslí dávné události. Velkým kladem je herecké obsazení, které se navrátilo včele s Bilem Nighym (Viktor) ve skvělé formě. Jako upíří vládce opět ukázal tento britský divadelník své velké charisma a herecký kunšt. Part kladného hrdiny si zde pěkně střihl Michael Sheen (Lucian) v páru s Rhonou Mitrou (Sonya), nutno dodat, že slušivě. Rhona je podobná Kate Beckinsale, se kterou se srovnání přímo nabízí, a do role drsné upří bojovnice se možná hodí svou figurou o malinko více. Jedním z hlavních záporů je však režijíní nezkušenost Patricka Tatopouluse, jehož "toulavá kamera" pohřbívá část bojových scén do rozmazané šmouhy. Rozpočet opět patří k nižším, což ale není vidět nijak okatě. Výprava sice není kdo ví, jaká, ale neurazí. Boje a akční scény jsou hlavní devízou filmů tohoto typu, ani zde se s nimi pochopitelně nešetří. Drsný středověk dává možnost drtícím balistám, ostrým mečům a spoustě krve, která se všude kolem rozlívá. I přes nestálou kameru je zde několik velmi podařených soubojů. Třetí Underworld nabízí opět zdařilé akční béčko, kterému k dokonalosti chybí klidnější kamera a lepší choreografie některých soubojů. Tyto nevýhody kompenzuje několika silnějšími místy, jenž zůstanou v paměti i po odchodu z kina. ()

Jardys88

Opravdu mě tento film moc nenadchnul....první dva díly se mi hodně líbily ale tohle už prostě bylo o ničem...romantická slátanina, která se snažila být akční a něčím zajímavá....hezké, že jsme se dozvěděli jak to na začátku vlastně všechno bylo ale to jsi ti chytřejší dali dohromady už z prvího a druhého dílu....takže dvě hvězdičky....a tu třetí dávám za mou velmi oblíbenou herečku Rhonu Mitru ()

mansonn

Lepsie zaciatok ani urobit nemohli.Jednu vec co im vytykam je ze film bol velmi kratky.Kazdy kto videl prvy a druhy diel,vedel dopredu zhruba ako bude film prebiehat.Akcne sceny boli dobre spracovane, film v podstate od zaciatku mal dost rychly spat a neuspaval nudnou hollywoodskou polhodinou na zaciatku.Jedine co dodam ze ocakvam 4 diel ()

Zdenichka

Další skvělé pokračování o válce mezi upíry a lykany. Tento díl je o tom jak upíři otročili lykany a jak se proti tomu vzbouřili. Nachází se zde i románek mezi Luciem a Viktorovo dcerou Soňou, pak i její smrt. a končí to začátkem underworld 1 :) . Je tu spoustu krveprolití a prostě super :) ()

Yeah(c)

Třetí, na příběhové linii však první, díl série Underworld představí divákovi důvody nenávisti mezi klanem Upírů a Lykanů, představí vzpouru Lykanů a jejich osvobození od Upířího útlaku a první skutečnou porážku upírů v závěrečné "velké" bitvě. Popis zní hezky, ale film je spíše zklamáním - ve výsledku rozhodně horší než předchozí díly, očekávání nesplnil i přesto, že námět otevíral větší prostor k akci než-li předchozí díly - značně nevyužitý potenciál. Za zmínku stojí snad jen pěkný herecký výkon Billa Nighyho v roli Viktora který si upíra evidentně užíval. ()

canco

Tento film je v mnohých smeroch zaujímavím....Či už v dobrom slova zmysle alebo v tom zlom....Krásny začiatok ale na druhej strane zlý koniec.....Je síce pravda že na konci filmu krásne nadviazali na Underwold 1 ale tak to je jediný poitívny bod konca..... kdo videl oba predchadzajuce diely tak si domysli co sa stane a ako to vsetko dopadne a to si myslim dost ubera na kvalite..... Pre tých čo sú fascinovaný upírmi a vlkodlakmi a lačne čakaju na takéto filmi si myslim ze Underworld: Vzpoura Lycanů neni úplný prepadák taká zlatá stredná cesta....Kedže k tejto skupine patrím hodnotím * * * ()

penegal

Přátelé, nikdo po mě nic nechtějte! Mě se Underworld nezamlouval ani na začátku a šlo to s ním z kopce víc a víc. Opět jeden z filmů, kde s rostoucím počtem klesá úroveň a to přímou úměrou. Žádné nové nápady, boje stále jen v noci, spousty mrtvých, krve a v celku nezajímavý děj bez výraznějších herckých výkonů. Ok grafika, ale jen na tom přeci nezle film stavět. Vřele doufám, že toto byl poslední díl.... ()

dextrush

Predchodca oboch Underworldov natočený ako posledný. Pýtam sa, "Prečo"? Dvojka skončila celkom nádejne a človek mal z nej dobrý pocit. Trojka bola vsadená do prostredia, nazvem to stredoveku, možno vzdialenému novoveku. V každom prípade príliš tmavého prostredia, v ktorom som sa občas strácal aj na veľkom plátne. Bez oslnivých efektov, hlbšej myšlienky, Kate Beckinsale, no so Shakespearovskou láskou. Nebolo to síce to, čo som si želal, ale zaujalo ma to svojim zvláštnym spôsobom. ()

badett

Byl jsem velmi zvědavý jak se vyvede tento kousek a příliš jsem zklamán nebyl. Jediné co mě velmi zaskočilo byly grafické efekty lycanů, které se autorům vůbec nepovedly! V obou předchozích dílech jsme mohli vidět velmi dobrou práci počítačových mistrů, ale teď asi byli všichni nemocní. Dějově výborně navázáno. Co více dodat lepší jak vydáním první díl to není, ale přesto je to povedenější jako minulý díl Evolution. Proto 3* ()

pájap

líbilo moc přesně takový temnotárny mam rád a sedí mi ta doba rytířů k tomuhle námětu upírů a vlkodlaků líp než počítače a auta naší doby.pa ()

genSilver

Až tady jsem pochopil v čem je kouzlo Underworldu- v Kate Beckinsale. Bez ní byl film jen velká tmavá nuda. Rozhodně nejslabší (prozatím) díl celé série. ()

svist10

Underworld: vzpoura lycanů prozatím vede v žebříčku nejzbytečnějších filmů. Chápu, že vznikl jen, aby vydělal peníze, ale nejsem si tak docela jistý, že tento účel splní. První mám celkem rád, druhý dokonce hodně rád, vzpoura lycanů ale likviduje všechno, co tato série prozatím vytvořila. Je to špatný film. Na rozdíl od ostatních tak docela neviním režiséra, Spielberg z něj sice asi nikdy nebude, ale umí vystavět atmosféru a dokonce i jakž takž vyvolat sympatie k hrdinům. Scénář je jedním slovem tragédie a poslední, kdo měl šanci vytáhnout film nahoru, tedy střihač ho místo toho dorazil a zakopal hodně hluboko pod zem. Tohle, v kombinaci s pro středověk naprosto nevhodným zabarvením snímku do technomodra srážejí vzpouru hodně dolů. Je cosi shnilého ve filmu, kde jsou i lístky nebo tráva modré. Jediný z herců, kdo obstojí, je Steven Mackintosh. Rhona slouží jen jako důvod k pomstě, Bill Nighy nestydatě přehrává a Michael Sheen nemá dost charizmatu aby utáhl hlavní roli. Vzpouru lycanů hodlám nadále ignorovat a tvářit se že neexistuje a budu se modlit za regulérní třetí díl. Snímek není důsledný ani v jedné své poloza, ať už je to romantika, akce, nebo horor. Je to zkrátka paskvil. Snímek díky velkému tempu a solidní výpravě nestihne nudit, ale to je zatraceně málo. ()

snupko13

Keďže koniec je začiatkom prvej časti tejto vapmírsko-lycanskej trilógie, každý kto jedničku videl, tak mu neostávalo nič iné, len sa pozerať ako sa k tomu film dostane. A nijako pompézne k tomu nedošlo, samozrejme. No napriek tomu, by som tento film posúdil oveľa lepšie ako druhý diel, ktorý bol miestami až trápny. Bolo to plynulé od začiatku až po koniec, pekné ukončenie celej série. ()

freezer02

To že to bude přiblblé jako předchozí díly mi bylo jasné, ale že to klesne až někam na seriálovou úroveň jsem tedy nečekal. 25% ()

Lailath

Underwold -Rise of the Lycans presne splnil moje očakávania. Nieje o nič horší ako predchádzajúce dve časti. Jediné čo mi v tejto časti chýba je Kate Beckinsale. Rhona sa mi tu moc nehodí. A ako už napísal ktosi predo mnou, komu sa Underworld sprotivil od prvej časti, tak mu nepríde na chuť ani keby natočili 10 dalších pokračovaní a každé by bolo lepšie a lepšie. A myslím, že by nepomohol ani iný režisér, či iné spracovanie. Proste už len ten názov v niektorých ľudoch vzbudí pocit, že to musí by automaticky totálna blbosť. Podľa mňa je to ok... ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)