Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Wladiis

Už tretí diel Underworldu a stále nič, stále mi krvácajú oči a stále sa mi chce plakať. Kolumbíjska telenovela by bola možno lepšia. Viktor bol super jak kameň v topánke ktorý nie a nie sa dostať von. Animácie Chlpatých veci stále ako vo Vlačiku Thomasovy. Jediné plus čo by som vyzdvihol je že občas pršalo , možno keby snežilo by som dal aj dve * . ()

vodkasesemte

Nebylo to špatný. Na podruhý v HD ještě lepší! Jinak bych si dovolil upravit Akishu, že provní dva Underworldy spíš vykrádaly Blade s a ted mi to vypadlo ... doplnte na tři. "Všichni víme, že to je snůška nesmyslů, tak se to vážně ani brát nedá." Legend...wait for it... "ultra směšná sexuální scéna na kraji propasti, kde Sheen vlaje s výrazem jak kdyby byl na Ruským kole" počkej, to vlála ona, ne? Musím si to pustit ještě jednou! Jinak u mě děj celkem v olrajtu. Zase, nikdo z vás hnidopichu se nepozastavuje nad tím, že mu JEHO VLASTNÍ DCERA lhala! Do očí! Klidně by mu zdrhla s nějakým vlkodlakem, JEHO VLASTNÍ KREV! Jak já jsem mu rozuměl. Sežehl bych ji na prach ještě ten den! A zbičoval a znásilnil, co by se do ní vešlo! Uvědomuje si někdo z vás dementu, o co tam vlastně šlo? Tu čubku naštěkal nějakej podvraták, a ona čekala, že si z toho její fotr sedne na zadek. Nic nepochopila. Ta nepříjemná ale správná volba ji utratit spoulu s tím špinavým psem. Když se s tím pipláte, a všechno je to k ničemu! Ne, já bych zachoval chladnou hlavu. Dostala by domácí vězení a za pul roku by si našla jinou hračku. Ženská potřebuje pevnej řetěz kolem krku, pak je poslušná. Co se vám na tom nelíbilo? Masky neměly chybu. Rhona Mitra je dobrá kundička, v tom brnění jí to seklo jako Kate v korzetu. Já už nevím, co byste od filmu chtěli? ()

Mikecat

Keď porovnam jednotku a dvojku, táto časť mala ozajstné gule. Akcia od začiatku do konca, okorenená zakázanou láskou medzi sexi rebelkou upírkou - úžasná Rhona Mitra a bojovníkom za práva na strane otrokov - lykanov (vlkodlakov) Michael Sheen výborne zahrané s vášnivým hriešnym sexom nahých tiel podsvetia v mesačnom svite. Ono je to vlastne nultá časť, ktorá vysvetluje prvé dve časti. ()

blazma

Underworld nám představil takzvané Lycany, vlkodlaky kteří dokáží měnit svou podobu dle vlastní vůle. Takže jsme dostali jejich samostatný příběh a jejich vzniku a nakonec i osvobození od upírů. S hlavní postavou Michaela Sheena, která v prvním filmu byla velmi populární. Celkově je to fajn zpracované, drží se stejné atmosféry jako první dva filmy. opět to vysvětlí pár věcí které jsme mohli v záblescích slyšet nebo vidět v předchozích filmech a je to stále fajn podívaná a lehká odpočka od prvních dvou dílů. ()

wrána

Za mne 3+ dávám. Je to určitě o něco (málo) koukatelnější než dvojka. Jako vysvětlení vzathů a událostí prvního a druhého dílu to funguje. Sonja i Lucian jsou jako hlavní představitelé dobře zvoleni, jejich lásce prostě člověk musí fandit. Na druhou stranu, nikdo další ke komu by se daly cítit sympatie ve filmu snad není. Upíři jsou sbírka arogantích hlupáků a lycani a vlkodlaci jen tlupou uřvanců. Docela mě zklamaly boje. Ne že by byly vysloveně tak špatné, už jsem viděl v dražších filmech horší, ale čekal jsem jich víc a na to že se bili upíři a vlkodlaci a ne lidé, to bylo jedním slovem slabé. Když skočil Viktor s družinou Smrtonošů z věže mezi bojující upíry a dlaky a zakřičel "Pobijte ty psy" čekal jsem - teď to příjde. A ono nic, jen si pak nechal probodnou od Luciena hlavu a ten se ani nemusel přeměnit. A to mne přivádí k druhé z věcí co mě trošku vadila, a to neustálá změna poměru síly upír x dlak. Ze začátku filmu pár upírů vzdoruje v lese přesile vlkodlaků a na závěr hromada dlaků a lykanů doslova přejede celou plně vyzbrojenou upíří citadelu a z filmu je doslova vraždění neviňátek. Ale jinak je to docela příjemně strávený čas v kině, a před porcí oskarových "vážných" filmů vítané uvolnění. ()

Zeddi

Ale tak proč ne. Bitky slušný akorát mi nesedí jak se poslední dobou díly vracejí nazpět. Asi je to trend začít epilogem a končit prologem. Každopádně lepší než dvojka a horší než jednička. Ale čekal jsem, že to bude horší. Každopádně jsem se nenudil. Složitou zápletku nehledejte. Vlk má rád upírku, táta upír nemá rád vlky. Upírka je těhotná s vlkem a to tatík nemůže zkousnout no a problém je na světě. Do karet nehraje ani to, že vlk je jeho otrok. Ještě se pořád nemůžu rozhodnout kdo je lepší jestli Rhona Mitra nebo Kate Beckinsale. Váhal jsem dloho, ale pro Rhonu mám slabost. Takže jedna hvězda plus za Rhonu. ()

vasek.raul

Třetí ze série bojů mezi Lycany a upíry nám nabízí přesně to, na co jsme čekali první dva díly. Pravá středověká bitka, které klidně mohlo být víc. Výborně byl zvládnutý nájezd Lycanů připomínající sarančata na chudém americkém venkově. Překvapení nabízí zbabělost a nevyzrálost jednoho z nejvyyšších upírů. Dojem trochu kazí jen příliš časté poukazování na lásku dvou: Lycana a upírky... ()

Vladosik

Důstojné pokračování, které pěkně svižně uteče. Ani chvilku jsem se nenudil, žádná nudná místa, ani zbytečně zdlouhavé dialogy. Fanoušci Underworldu nemůžou být zklamaní. ()

david666

Abych přiznal ke trojce jsem přistupoval skepticky. Určitě to není kdovíjak skvělý fantasy horor, ale bavil jsem se. Atmosféra starého hradu a okolních lesů u mě perfektně fungovala a naháněná hlavní hrdinky vlkodlaky má určitě něco do sebe. Navíc Rhona Mitra vypadá téměř jako Kate Beckinsale, takže i z této stránky se tvůrcům podařilo najít slušnou náhradu. Postupem času však se film víceméně opakuje a také hlavní LYCAN mi moc sympatický nebyl. ()

Trinculo

Na tomhle filmu je hezky vidět, jak významně zasáhl do vizuality fantasy příběhů Pán prstenů Petera Jacksona. Celou dobu jsem měl pocit, že se děj filmu odehrává v Helmově žlebu a Upíři mají elfské zbroje. Stejně tak i modrá noc, byla v Pánu prstenu. Na druhou stranu mi design v podzemí připomínal prostředí počítačové hry TES IV: Oblivion. Ale i v případě této hry se jedná o "poPánoPrstenovskou" záležitost, takže se v ní neštří nafouklými, vyleštěnými brněními a modrou nocí. O příběhu nemá smysl psát, že už tady byl mnohokrát. Každopádně celkem kvalitní Béčko, na které se je kvůli Bily Nighymu radost dívat. ()

l.bejk

Že tu nehraje Kate je trošku znát ale když Rona zabije pár vlkodlaků tak už Vám je to celkem jedno.Příběh velmi akční,tajemnýcelkem slušná práce. ()

whale

Třetí díl této série pro mě rozhodně není zklamáním. Pravda čekal jsem víc, ale dávno vím, že třetí díly trilogií za moc nestojí. Tento mě však překvapil, zaujal a nenudil. Alespoň ne moc. :-) ()

OsuDNR

No po Underworld a Underworld Evolution som bol toutu seriou Upirsko-Lykanskych subojov cely pohlteny…a preto som sa velmi tesil na Underworld: Rise of the Lycans. Tretia čast ma v ziadnom pripade nesklamala.Snad možno som len necakal to ze nebude pokracovat v dejovej linii…ale ze sa vrati este pred čast Underworld, ale nakonec ma ti milo potešilo. Dobre natočené zase o kúsok akčnejšie ako predošlé časti. Ale myslim že Underworld: Rise of the Lycans bol potesenim len pre tych ktorych uputala 1 a 2 cast. Pre mna 4* ()

veverysiak

Nemôžem si pomôcť, ale keď aj poriadnu pakovinu zasadia do historických reálií, moja kritickosť sa začne roztápať, toto je ukážkový prípad, chlapi sa rozhodli ponechať úplne súčasnosť mimo a ľudociciakov s volfíkmi posadili do voľákeho 15. storočia, nuž a nám sa snažili opäť zamotať hlavy s bližším vysvetľovaním prečo sú tí volfíci nie zas až takí zlí a tí ľudociciaci zas až takí dobrí, a zasa sa nám pri tom troška domotali, najväčšia perla bola to, ako sa v stredoveku objavil černoch na statku v blízkosti Brašova, ale nechajme detaily bokom, na rozdiel od väčšiny pre mňa má táto séria mierne stúpajúcu tendenciu a myslím, že dokonca po Šestke sa už budem tešiť na Sedmičku, takže 70%. ()

Ssova

Kde já jsem tohle viděla?? No jo,už si vzpomínám! V jedničce! Je to škoda, ale připadá mi, že celý tenhle třetí díl byl strašně odfláknutý! Potenciál byl veliký, výsledek slabý. Jako by režisér vzal část prvního dílu, obalil ho horou nepřehledných "akčních scén" a nazval to prequelem. Je mi jasné, že v prequelu se musí objevit hodně z následujícího děje, který už divák zná, ale tohle bylo okopírované od A do Z. Nic nového, co by zaujalo, nebo zpestřilo děj. Victor byl vcelku dobrý, ale charisma z prvního dílu dost zesláblo,Soňa mě mile překvapila a Lucian nadchl. Jinak tam asi nebyl nikdo, kdo by výrazněji ovlivnil diváka. Jo a místo hvězdiček bych nakopala do zadku české dabéry, protože jméno Lucian vyslovovat jako Lucian, to je tak jediná hororová složka celého díla. Přesto mě celkový dojem neodradil, vím, že si tento film určitě zase někdy pustím. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)