Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

smack

Vznik třetího dílu zapříčinil díl první, to byla chyba. Nicméně se všechno nedá zatratit. Oceňuji výkony některých herců, M Sheen, B. Nighy. Ačkoliv Rhona byla v hlavní roly, jazýček asi moc netrenovala. A kam se poděla Amelie? C– ()

Tamten

Ničím nepřekvapí, ničím neurazí. Děj je známý již z prvního dílu, takže v tomto směru není žádné překvapení. A ve zpracování také tak. ()

DarkoCohen

Kdybych neviděla předchozí dva snímky, tak bych pravděpodobně jednu hvězdu přidala, ale takhle to nejde. Nicméně odreagovačka to není zlá. Ovšem nic světaborného od toho nečekejte. Sice u toho zřejmě neusnete, ale to bude hlavně díky tomu, že se budete muset snažit, abyste v té tmě vůbec něco pochytili. Na nic jiného mozek potřebovat nebudete. Pokud vám nevadí rozšiřování obzorů v béčkové oblasti filmové tvorby, je to film pro vás. Stejně si ale myslím, že si nakonec řeknete: ,,Hlavně už žádné další pokračování, prosím". ()

Fleak

Jednoznačně nejslabší z trilogie. Levný triky, mizerná akce. Pár lepších momentů tam bylo, ale ani ty mi v paměti neutkvý. 1,5* ()

waska

Tenhle díl se mi asi asi líbil nejvíc, to ale neznamená, že to bylo něco super. Nádech středověku se myslím povedl, akce byla taky povedená, kamera skvělá, škoda jen toho závěru. Napadlo mě plno verzí jak by to mohlo skončit, ale takhle opravdu ne :( Rhona je ještě hezčí než Kate. ()

E lan

Vcelku povedené dílko, které znalce série neurazí, nezúčastněné nijak nenadchne, ale přesto dokáže slušně pobavit. Je to takové béčko, které stoupá o stupínek výše než bych u podobných filmů čekal. Herecké výkony jsou důstojné (především pak mého oblíbence Nighyo:-). ()

Zevon

Ani pilotní film nebyl bohviečo, žádný myslitelský zázrak se nekonal v druhém dílu, vývaru z díla prvního. Třetí díl ještě více urychlil sestupnou tendenci, naštěstí pro nás je to dvousečná zbraň-níž už moc prostoru není:-). Rovněž výměna představitelky hlavní postavy byla omylem, talentem zrovna neoplývá (jedno béčko horší než druhé, ale co kecám, tohle je to samé), díky jejímu studenému projevu a neustále otevřené hubě jsem měl pocit, jak při sledování německé kriminálky..když k tomu přičtete dementní navršování digitálních triků, kulisy jak z reklamy v Kauflandu, jednoduchý a časově natahovaný děj protkaný nesmyslnými aranžemi (herci jsou jak panáci, co jim musí být dán dálkovým ovládáním povel, aby se začali hýbat, což vypadá, jak kdyby postavy nepřemýšlely), není už na čem stavět. Je nad slunce jasné, že upírská vycházející hvězda zapadla dříve, než stačila zazářit. Nejlépe by bylo celou tuhle ságu nechat už tak a začít s něčím jiným, pokud se někdo pokusí ještě něco vykřesat, vyleze z toho zaručeně komedie. P.S. daleko lepším upírem byl ten zrzavý hoch v reklamě na kečup s dvěma hranolkama v puse:-) ()

netWoor

Začátek poměrně líbivý, ale s postupem doby film přichází o hvězdy až padne tam, kde zůstal. Není to sice taková hrůza, ale vlastně ničím neoslní ... ()

renoarko

Dianie Underworldu 3 sa tentoraz presunulo do stredoveku a upíriu sexicu Beckinsale nahradila nemenej krásna Rhona Mitra. Prvé dva diely boli priemerné a ani som nedúfala, že trojka by mohla byť niečím výnimočným. Vzbura lykanov je len ďalším priemerným filmom, ktorý si možno pozriete aj do konca. Ale nejako výrazne vás nenadchne. PS: Medzi Lucianom a Sonjou to absolútne neiskrilo, na rozdiel od dvojice Selene a Michael ()

Psycho.R

Jelikož jsme příběh znali již z předešlejch dílů, nebyl tu žádný objev. Jen jednu nesrovnalost jsem měl a to, že jsem čekal, smrt jedné z hlavních postav navíc, podle mytologie, kterou potvrdil Viktor v prvním dílů. Ocenil sem, ale, že i když jde o prequel, že se tu objeví navázání na předešlé díly v podobě poslední scény. Jsem pln očekávání ze čtyřky, ale mám trochu obavy, tak uvidíme... ()

Karmin

Tak jo, jednu hvězdičku za design těch upířích zbrojí. Ale tvůrci měli raději zůstat u Berret a latexu, protože TAKHLE si patnácté století v Transylvánii můžou představovat jen Američani (aneb "Hoďte tam nějaké samostříly, keltské klikyháky a vesničany v potrhaných halenách a máme středověk") ()

Wyrdas

Jednoznačně nejlepší díl ze série Underworld, který jako jediný můžu doporučit. Příběh zasazený do středověku, upíři připomínající elfy a vlkodlaci na vzestupu. Konečná bitva mi chvílemi připomínala bitvu o Helmův žleb z Pána prstenů. Hlavní hrdinové zde poprvé nebyli nesmrtelní a umíralo se reálně na obou stranách - a to je přesně to, co od akčních filmů očekávám. Děj byl dobrý a dával smysl - odpoutání od trapně nudného základu jen prospělo. Upřímně, chtěl jsem dát čtyry hvězdy, ale protože ho naši umělci na ČSFD podhodnotili, těch hvězd dám všech pět. (Nojo, nešukalo se tam, to pak hodnocení hned upadá, že?). ()

Mik_e

Kupodivu asi nejlepší díl téhle naprosto "zbytečné" série, tentokrát se odehrávající ve středověku. Což je fajn, protože meče a brnění jsou vážně lepší než pistole a samopaly, nehledě na to, že choreografie soubojů je tentokrát o stupeň výš. I příběh má větší spád, Michael Sheen a Bill Nighy jsou tahouni filmu, sekunduje jim Rhona Mitra - pro někoho možná špatná herečka, well, já s ní problém fakt neměl..:). Bavil jsem se, a to dost slušně. ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)