Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví. (oficiální text distributora)

Med_Tw

Určitě opstojné pokračování... základní body děje byly známy z předchozích dílů ,tudíž se překvapení nekonalo .. přesto pro mě nadprůměr ... ()

Ramone11

Nic jsem od tohoto pokracovani necekal, takze mozna proto mne to mile prekvapilo a za vcelku povedene souboje, efekty a charismatickeho Victora (Bill Nighy) udeluji 3 a pul hvezdy. A predevsim ta stredoveka stylizace mne mozna sedla vice nez moderni prostredi predchozich Underworldu. ()

Mat21

Oh, další z pokračování mé patrně nejoblíbenější filmové série. Ale očekával-li jsem navázání děje v místě, kde končil Underworld - Evolution, pak jsem se mýlil. Vzpoura Lycanů se vrací na samý začátek. Do doby, kdy světu vládnou pevnou rukou upíři a lycani coby nemyslící zvěř jsou nemilosrně likvidováni a zotročováni. Výjimkou je vlkodlak Lucian. Velmi vzácný cit upírů - slitování jejich hlavního vůdce Viktora, umožnilo žít Lucianovi dlouhá léta po jejich boku a v tajném mileneckém vztahu s dcerou vůdce Sonyou. Okamžik, kdy Lucian nalezne dávno potlačovanou vazbu ke svému rodnému druhu se však kvapem blíží... ● Dějové smršti a překvapivých zvratů se bohužel nedočkáme, což osobně považuji za největší slabinu filmu. Děj je spojením několika střípků, které byly prozrazeny v minulých dílech, v jednu přímou linii. Vše však dohání úžasná atmosféra raného středověku, kterou jsem byl přímo nadšen. Opravdu velmi dobře zvládnuté a hustě se vyskytující bojové souboje rytířů a vlkodlaků, svým vzevřením a velikostí budících respekt, posunují Vzpouru Lycanů na mého adepta na zisk Oscara, za kostýmy :-) ║22.2.2009║ ()

Wild_man

Povedený vlkodlakově upíří biják s hodně kvalitním zvukem a vizuální stránkou. Film je nalajnován přesně, tak jak by si ho každý představoval a prakticky nic vás nepřekvapí. Z nudy vytrhuje jen Kevin Grevioux a jeho ukrutně hlubokej a vychlastanej hlas. Odemě má 4* za vizuální zpracování. POdle konce filmu se můžeme těšit nejspíš na pokračování tak uvidíme :) ()

melloun

Tak tady jsem opravdu na vážkách... Pokračování, které je vlastně prequel, má nejvěší přednost, ale zároveň i slabinu ve změněném časovém období. Už žádné cool přestřelky, zůstali "jen" tvrďácké souboje s meči. Za největší mínus však považuji, že z Viktora zde udělali neskutečně nemohoucího bojovníka, ze kterého nejde ani trochu strach. Tam kde v jedničce chytil holýma rukama lycana pod krkem, zde dostává na frak. (Navíc přežije probodnutí hlavy, kdežto rozseknutí už nerozdýchal.) Za malé plus se dá označit, že se v hlavních rolích Viktora a Luciana objevili stejní herci jako v původním filmu. ()

TaanStari

Kde v tý době sehnali ty ramínkový šaty a ten skleněný pohár? A navíc, tohle mělo kromě debilního děje i debilní akční scény.Až na Michaela Sheena ani náznak herectví. Na to jak se mi Rhona Mitra většinou líbí, tak tady byla fakt strašná. Říkám to jen ojediněle, ale tohle je opravdu zbytečný film. ()

Pidzey

Tentokrát se nebudu nějak rozepisovat..řeknu jen tohle.Je to horší jak jednička a lepší jak dvojka.Rhona je kočka,ale je tu jen na okrasu i když s mečem se ohání solidně,ale Kate na tom byla pořád ve všem o něco lépe.Bill Nighy asi ze všech herců nejlepší a Michael Sheen pro mě jeden z nejslabších hlavních hrdinů co jsem ve filmu tohoto typu viděl. ()

pend

Krev stříká na všechny strany, akce - v řetězech -akce - v řetězech - akce - atd. Bohužel je to na jedno brdo, chybí mi tam Kate při vší úctě ke Rhoně...Pár slibných momentů a pak zase stereotyp...Řekl bych, že už se vaří z vody. ()

Bozvav

Jako zástupce nejméně vyspělé rasy nesoucítím ani s jednou soupeřící skupinou. nicméně pravda je, že pejsci jsou mi o něco sympatičtější, že upíři. Jako trojka zbytečné, vše už jsme v kostce věděli z předchozích dílů, ale dalo se to. Za mne 50%. ()

Pitaya

Jednou z velkých předností tohoto filmu je, že přesně zapadá do vzpomínek atp. herců v minulých dílech. Tou další a asi největší je rozhodně Rhona Mitra, která skvěle nahradila Beckinsale, mě osobně se líbila víc. Od děje všichni věděli co mají čekat, jediná otázka byla, jak se s tím popasuje režisér Tatopoulos. Já myslím, že skvěle až na některé, mizerně udělané akční scény, kdy jsem občas ztrácena přehled o tom co se vlastně děje, za to taky strhávám hvězdičku. Jinak celkový dojem uspokojivý. ()

kostej_

Žánrově syrové fantasy, kterého je třeba si cenit o to víc, že filmů ze stejné branže je jako šafránu. Snímek stojí především na stylovosti vizáže i gestikulace svých postav, nápadité kameře a přirozenosti plynutí děje. Dalším plusem je, že zážitek neruší žádné přiléhavé kostýmky, rádobyvtípky, rádobyhlášky nebo odkazy na dobově podmíněné popkulturní výstřelky. ()

Hopkins

Opět dávám 4 hvězdičky především za efekty . Ovšem nebýt efektů tak bych tomu dal jako většina 2 hvězdičky. Jedno a totéž odehrává se to neustále na jednom místě místama to nedává smysl a hlavně se to mírně liší od scén které byly v prvním díle a zachycovali onu popravu Viktorovi dcery když pominu tohle tak stále zůstává řada otázek a otazníků rozhodně se mi to líbilo více než dvojka i kdy u dvojky se mi líbil ten úvod který se vrací do minulosti. Můj pocit z toho filmu je neslaný nemastný a rozohdně pokud nebudu muset moc ochotně se na to podruhé už nepodívám. Film který nerazí ale nevidím duvod proč by neměl ksončit v propadlišti dějin jako ostatní běžné filmy protože tento není ničím vyjímečný. ()

linkpache

Kdyby se děj odvíjel od prvních minut, nenutil by mě dát tak slabé hodnocení. S každou přibívající minutou ze mě nadšení opadávalo, až úplně opadlo a děj mě postupně spíše nudil. Jako další negativum bych jen znínil opravdu nepřehledné souboje, kde, jak už bylo řečeno střih střídá střich a do toho všeho ještě přidané blesky. Na konci filmy jsem byl hodně sklamanej. Čekal jsem opravdu víc. ()

Mary19

Změna režiséra není patrná, takže třetí Vzpoura Lycanů přináší úplně to stejné co díly předešlé. Dějová linka kolem "zakázané lásky" společně s odplatou vlkodlaků nefunguje, zběsilý střih akčních scén vás navíc donutí si dojít k lékaři na oční... Billy Nighy tak se svým charismem zachraňuje co se dá a celkově má film velmi slušný spád. Nudit se tak stejně jako u předešlých dílů nebudete, ale nic víc než tupé béčko od toho nečekejte... 40% ()

merigieren

Nenudí, dá se na to koukat, sice je to trošku jednodušší, ale zase to není moc dlouhý, takže se dostanete na konec aniž by se ozval ten záhadný hlas v pozadí: kdy to asi skončí :-) ()

BathoryMan

V porovnaní s predchádzajucimi dielmi mi toto prišlo ako inscenácia!A postava Rhoni Mitri prehráva na plnej čiare....tá herečka asi fakt nemá talent! ()

PDcz

3*** body Další film s průměrem bodů. Kdybychom nebyli příznivci této série, 3 body by to nebyly. [X] Minus 1* bod Jestli budou takhle pokračovat, tak se dozvíme, jak první vlk popral s prvním netopýrem nebo co? Blbej zvyk vracet se z5 před všechny díly, teď bude díl po 50-ti letech od posledního a pátý díl se vrátí mezi první a druhý, abychom se dozvěděli, proč se dělo to ve čtvrtém.. a tím nenápadně navážeme na šestý, který zcela popře třetí, ale podpoří druhý, čtvrtý a první. [X] Minus 1* bod Napínavé to bylo, vlci se jim povedli, tmavé, takže nám to šetřilo spotřebu televize (plazma). Bylo tam ale málo kožených oblečků a obojků :-D [X] Proč jindy fandíme upírům a dnes Lycanům? To je skandální!!! ()

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

Válka upírů s vlkodlaky taky ve 3-D

11.08.2009

Třetí Underworld s podtitulem Vzpoura Lycanů sice nevydělal tolik jako předchozí dvě části, ale při rozumném rozpočtu 35 miliónů dolarů jsou i tržby v celkovém souhrnu 91 mega docela potěšující. Něco… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

03.05.2009

Prezident v ohrožení. Už zase.

Prezident v ohrožení. Už zase.

17.11.2008

Len Wiseman se po úspěchu Smrtonosné pasti 4 vykašlal na sérii Underworld a třetí část za něj natočil trikový mistr Patrick Tatopoulos. Len očividně čekal na mnohem atraktivnější nabídky. Jedna… (více)