Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

salalala

Mé druhé setkání s Kevinem Smithem dopadlo hodně dobře. Zack a Miri točí porno má šťávu a náboj, navíc si tu Smith dělá legraci z celýho pornoprůmyslu a částečně i jeho konzumentů. Pornoparodie na Star Wars je prostě lahůdka, která by mohla stát za to. Celkově se mi to hodně líbilo. Obě hlavní postavy jsou sympatický a kupodivu to mezi nima jiskří, osobním bonusem je, že v postavě Setha Rogena jsem se poměrně našel a Elizabeth Banks vypadá neskutečně nádherně. Je tam hodně dobrejch fórků, Smith se ale nevyhnul také několika laicným, mezi kterými ční hlavně odšpuntování zácpy. Na hodnocení taky ubírá poměrně klišovitej konec a možná přílišná romantika, která se do toho závěru moc nehodí. Na druhou stranu to chápu. Vyzdvihnout by se ještě měla geniální dvojice Justin Long a Brandon Routh, u který jsem se smál od ucha k uchu. Super film, který královsky pobaví, i když uznávám, že zarytí Smithovci s ním můžou mít problém. To mi je ale zatím srdečně jedno. 75% ()

grogodil

Už v Clerks 2 Smith dokázal, že pre neho nie je problém uviesť najromantickejší moment filmu počas scénky pri ktorej tlstý chlap preťahuje oslíka bez toho, aby to pôsobilo nejak rušivo, či nebodaj nechutne. A tentokrát mu takisto nerobí problém hneď za vyznaním lásky predviesť v plnej paráde scénku totálneho fiaska pri análnom sexe bez toho aby sa človeku "zdvihol kufor".....opäť raz klobúk dole, naozaj kráľovská zábava narvaná vyšperkovanými dialógmi, ktorá poľaví až možno v poslednej 15 minútovke, v ktorej to na Smitove pomery skĺzne možno až k trochu príliš sladučkému romantickému happyendu ()

Dexter1

Kevin Smith, ktorý do každého svojho filmu dá dajaký ten hustý dialóg o Star Wars, to v tomto filme preniesol k dokonalosti. To som si vzal z toho najviac, i keď to tam nebolo hlavné. Išlo tam každopádne o husté a vtipné hlášky spojené ako ináč so sexom. Skvelé výkony, brutálne "porno" scény. Na konci sa Smith opäť nechal uniesť sentimentalitou a romantikou. Také veci moc dobre nezvláda ako predviedol už v Otcovi na plný úväzok. Ale aj napriek tomu som sa skvelo bavil. A Kevin si upevnil pozíciu v mojej top režisérov. ()

Skip

Tak trochu jiná romantická komedie, na níž je ale asi nejzajímavější název. Jinak mě to nechávalo zcela chladným a o nějakých vtipnějších momentech bych musel hodně přemýšlet. ()

Aleee89

Jak už jsem psala u Superbad, dostala jsem chuť na nějaké komedie a ty z produkce Judda Apatowa mi momentálně připadají ideální. Ani film Zack a Miri točí porno mě nezklamal. Vtipné situace a sem tam hláška, milí herci. A ano, i přes spoustu sprostých slov a na první pohled sprostých scén (ne že by mi vadily :-), filmem prosvítá milá romantika. Těším se na dalšího Apatowa, tento film udržel jeho standard nevšedních, kvalitních komedií, které prostě v mých očích mají něco víc. ()

Dubro

Síce si viem život predstaviť bez romantických kondomédií, no Zack a Miri patria rozhodne k tomu najlepšiemu, čo sa dá v danom žánri pozrieť. Hlavne Elizabeth Banks predviedla okrem babičkiných bombarďákov tak výborný výkon, že Rogena a zbytok sveta som pretrpel len vďaka svižne napísaným dialógom. Čo sa týka výrazu „bludný Holanďan“, tak som zrejme doteraz žil v omyle. 4.44 ()

Kopik

Průměrná komedie. Zase až tak dobré mi to vzhledem ke zdejšímu hodnocení nepřišlo. Romantiky tam od sexu dvou hlavních postav bylo až moc, vtipných scén tam zase taky až tolik nebylo. Já možná že jsem torchu zaujatý, protože jsem si docela oblíbil režisérovo Clerks, ale tohle se prostě příliš nezdařilo. Jediné velké plus jsou pro mě výkony herců. Nejvíc mě rozesmál svými komentáři asi ten černoch (sry, nepamatuju si jak se jmenoval). Takže průměr. ()

Fanucci

Smith opět dokázal, jak chytrý je režisér. Dokáže podat tuctovou romantickou zápletku o dvou přátelích, mezi kterými přeskočí jiskra originálně a nenuceně. Celý film mistrně balancuje na hranici mezi drsným a oplzlým humorem, ale nikdy tu mez nepřekročí a nezačne být nechutný (tedy až na jeden případ režiséra zavaleného hovny:-). Volba herců byla trefa do černého. Kromě osvědčených smithovských tváří z Clerks je tu pár Seth Rogen a Elisabeth Banks. Těm dvěma jsem věřil úplně všechno, fungovalo to mezi nimi dokonale (ono americké "chemistry"). Setha Rogena si jako komediálního herce začínám vážit čím dál víc. ()

kinderman

Mám moc rád filmy Kevina Smithe, protože přes všechny ulítlosti, popkulturní (kinematografické a komiksové) odkazy a vulgarity v dialozích točí poctivé "staromódní" romantické komedie, které narozdíl od těch s vymydlenými fešáky a modelkami (na něž zapomenete při odchodu z kina) mají srdce a duši. ()

kalap

No váhal som koľko dať tých hviezd, ale dám štyri. Dvaja mladí ľudia chodia roky spolu a v dnešnej dobe si ani raz poriadne nezapíchali, ba on ju ani len nechytil za pičku a ona za ftáka. Ale finančná ťažoba ich prinúti natočiť porno a pritom si, akože filmovo aj na ostro zasúložiť a tak sa k platonickej láske nalepí aj láska sexuchtivá s pridanymi hodnotami ako je žiarlivosť, aby to skončilo tou pravou láskou a prísľubom, že fajčiť a lízať si budú už len navzájom.No což ,cesty Pánove su nevyspytateľné, ale vedú vždy k správnemu koncu. ()

fmash

Skvěle pohodový nezávislý příběh spadající do kategorie historek o obyčejných lidech, jakých není nikdy dost. Vtipné, lehké, až na výjimky chutné. Doteď sice nevím, co si mám myslet o scéně s hovnem a závěr byl prapodivně useknutý, i tak je to ale nadprůměrný snímek. ()

kapsomut

opět nechápu uživatele csfd.. většině podobně trapných filmů, které tu jsou, dáváte odpady nebo 1*, a týhle krávovině dávate hodnocení, že má 70%? Co to má ku*va znamenat? Neřikam, nebylo to špatný, ale mě to vůbec nepřitáhlo, nebavilo, ikdyž pár vtipných momentů tam bylo. 30% ()

BoredSeal

Co přináší nový film Kevina Smithe v porovnání s jeho starými? Klasickou dvojici dvou kámošů, společenských loserů, obměnil změnou pohlaví jednoho z nich na ženu (což v praxi znamená, že Banksová mluví sprostě a je natvrdlá jako Smithovy mužské postavy). Do role druhého obsadil Seth Rogena, ten je přece populární v rolích naprostého losera dementa a pěkně provařenej, nutno dodat. Takže tu máme hetero pár, to znamená, že spolu můžou ve filmu souložit! Film o pornu = hodně vulgárních dialogů a diskuzí netradičních praktik (to už ale známe ze všech tvých starších filmů, Smithi). Náš pár tentokrát neřeší holku jednoho z nich, ale finanční problémy, které pořeší natočení porna. Takže přijde casting a spousta ujetých postav, kdo jiný by hrál/zúčastnil se natáčení porna ve Smithově filmu? A jak zakončit spousta vtipných dialogů a scének, které se nikam neubírají? No... jak přece končí komedie s hetero párem v hlavní roli? No přece zamilovaně. Ano, na chvíli se rozejdou, aby zjistili, že bez sebe nemůžou žít, přidejme morální proslov na konci a je to. Tohleto ti ale Smithi nevyšlo. Opravdu jsem se nudil a uchechtl jsem se jen nad vysoce nepravděpodobným představením homo páru Superman a hacker z Die Hard 4 na slučáku. Většina filmů Smithe mě bavila. Ale tohle? Slovy Banksové: "Zavři sakra ty zkur*ený dveře, nevidíš že s*ru?" Já to ale, pane režisér, nevěděl. Tak až příště natočíte další posraný film, zamkněte se, ať nejdu omylem dovnitř. ()

SonG

Tempo zběsilé, komických situací až až, hlášky stylové.....Smith má krásný dar..umí z každého kýče udělat parádní kousek....Výborná komedie, která vás překvapí výborným humorem a neobyčejně odvážně zpracovanou tematikou..A konečně:Elisabeth Banks je prostě parádnííí kus! ()

Scylla

První půlka výborná a hodně vtipná, v druhé půlce dostává víc prostoru romantika. Každopádně u mě Zack a Miri vyhrávají pár roku. (Star Whores vyloženě potěšily :)) ()

maverick10

Kevina mam rad, ale uz to neni ono. Romanticka podivana zabalena do "fuck, pussy and ass" obalu pro publikum, ktere tenhle obal rozhodne zaujme s ocekavanim, do jake hloubky se az Kevin odvazi. No dejme tomu ze se ponoril az po pas a budme radi se nesel jeste hloubeji. Dialogy, ve kterych slovo "fuck" a jine podobne, zastinily samotny smysl celeho dialogu. Ano urcite podobna sprska vulgarnich metafor k teto branzi patri, ale slyset po pulhodine v kazde vete ta sama tri opakujici se slova me zacala pomalu nudit. Jakmile Kevin zabrnkal na tu romantickou notu, kde bylo silne citit pouto mezi Zackem a Miri bylo to razem o tridu vys. Pak se ale zase vratil k dialogu pubertacke lamy a vsechno slo razem do kytek. ()

Meridius

Trošku slabší druhá půlka, ale i tak brilantní. Justin Long a Jason Mewes na Hrad! Nedá si někdo holandský kormidlo?:-) ()

Joe321

Musim říct, že to bylo prostě pěkný. I přes spoustu ne zrovna lákavýho "porna" nebo lehkých prasáren (a jedné velké) se zase Smithovi podařilo udržet příjemný pocit z filmu. Dialogy jsou opět geniální a promyšlené. Sice tu neni moc přímých narážek na něco popkulturního nebo kultovního, což mě trochu mrzelo (o Lost se mohli rozjet víc), ale pořád dobrý. Banks a Rogen mají navíc úžasnou chemii přinášející do filmu romantiku (třeba jako u Clerks 2). První polovina byla klasicky našláplejší, ale bavil jsem se celou dobu, takže slabších pět. -"Let us fuck!" ()

(mOnkey)

Zacka a Miri neodkladně tíží zoufalá finanční situace. Právě jim odpojili vodu a elektřinu a dokud nesplatí svoje účty, rozhodně se to nezlepší. Jednoho dne však přijde Zack s bláznivou myšlenkou - natočí porno. Sehnat "herce" není takový problém, daleko větší obtíž představuje zajištění zázemí a potřebného vybavení. Přesto, že si Zack s Miri slíbí, že jejich společná scénka před kamerou je nepřipraví o dlouho pěstované přátelství, vloudí se chybka a jak už to tak bývá, navzájem se do sebe zamilují. Příběh, ač poměrně prostý, má neuvěřitelný spád. Protagonisté chrlí hlášky s takovou kadencí, až by se z toho i Arnie v Komandu zadýchal a Chuck Norris by možná i mrknul (jen možná!). Nejedná se přitom v žádném případě o vtípky laciné či nedejbože povrchní a prvoplánové, naopak mají velmi pikantní sarkastickou příchuť a nebojí se v jednom kuse navážet do Hollywoodu. Překvapí, kolik slavných filmových názvů se dá přetransformovat, aby mohly směle reprezentovat tento poněkud indiskrétní počin (Star Whores budiž jasným důkazem), i tak je ovšem cítit tichá úcta ke klasikám, takže žádné pubertální znevažování nečekejte. Ano, podobných romantických komedií tu již byly mraky jenže tam, kde na to jdou ostatní přes přímočarou citovou linii, volí Kevin Smith poněkud delší a nepřístupnější cestičku, aby se nakonec dopracoval k cíli o něco více zablácený a pošramocený. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)