Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Spiker01

Will Ferrell patří mezi moje nejoblíbenější komediální herce. Ve všech filmech působí neuvěřitelně sebejistě, i když tomu tak samozřejmě nemá být, a nejinak je tomu i v tomto filmu. Země Ztracených není po umělecké stránce žádné veledílo, ale rukou Ferrella film získal punc skvělé komedie. Pole nadsázky zde působí možná více než je zdrávo, ovšem vynahrazuje to dostatečnou porcí zábavy a to dle mého stačí...70% ()

MM_Ramone

Plne sa stotožňujem s názorom mnohých uživateľov, ktorí vo svojich komentároch tvrdia o tomto titule, že nedokázal využiť vysoký potenciál zaujímavého námetu. Určite sa dá zo sci-fi príbehu o cestovní naprieč časom a dimenziami vyťažiť omnoho viacej. Toto bolo dosť slabé. "Zem stratených" je len nepodarená paródia "Jurského Parku" a mnohých ďaľších populárnych, dobrodružných filmov. V hlavnej úlohe s nemožným Willom Ferrellom. ** ()

D.Moore

Momenty, při nichž jsem se opravdu bavil, bych spočítal na prstech jedné ruky (úvodní a závěrečná talk show, chytrý tyrannosaurus, scéna s komárem...), jinak jde, řekl bych, o slabou ferrellovolovinu, v níž je dost vtipů odporných (cokoliv s vyměšováním, já to prostě nemám rád) a dost prostě trapných. Triky nejsou špatné a film je moc pěkně barevný a celkově lepší než dejme tomu Cesta do středu Země s Brendanem Fraserem, ale to není žádná extra pochvala. Dvě a kousek. ()

Spooner

Absolutně nevtipná "komedie", ve které se nás Will Ferrel opět pokouší zabít svými rádoby vtipnými dialogy o ničem. A režiséra Silberlinga přitom zavřel asi někam do skříně. Jestli ne, tak docela smutný, že člověk, který stál za vypravěčsky velmi svěží Řadou nešťastných příhod natočil tento film bez jedinýho nápadu, spádu nebo alespoň využití toho světo okolo. Někdy mi přišlo, že ani ty scény na sebe moc logicky nenavazujou. Jedinej kdo to aspoň trochu zachraňuje je celkem slušnej Danny McBride a celkem slušný triky. To je ale po čertech málo a chvilkama jsem dokopával k tomu, abych to vůbec dokoukal.20% ()

MMR

Jaj, to bylo špatný i na Ferrella. Strašná mezera v logice, neobvyklé výpadky scénáře způsobily, že jsem v duchu nadával. Už v půlce jsem si přál, aby byl konec. Průměrné hodnocení dávám za občasný úsměv v mém ksichtě. ()

gogo76

Napriek slabému hodnoteniu som bol ochotný dať Ferrellovi šancu, aby ma skúsil rozosmiať. Podarilo sa to raz, pri scéne s obrím komárom. To je na komédiu dosť slabá vizitka. Celkovo je to strašná hovadina. Zlepenec všetkého možného s biednou úrovňou trikov. O vtipy a humor tu snaha je, ale je to všetko nejaké suché a neúčinné. Hovadina len pre skalných fanúšikov Ferrella. 30%. ()

Xmilden

Brad Silberling je břídil a spolehlivě to prokázal i tady. Will Ferrell si také vybral slabší chvilku a Danny McBride toho více předvede až někdy v budoucnu. Sečteno podtrženo: pro milovníky totálních konin, bez větší porce humoru, samozřejmě nepůjde o šlápnutí vedle. Pro všechny ostatní bych doporučil raději komedošky Adama McKaye. ()

lesumir

Neni to taková kokotina, jak se může na první pohled zdát, ale když to neuvidíte, taky se nic nestane. Ono totiž všechny Ferrellovky jsou stejný, jsou totiž trapný a tak trochu tenhle ujetej humor moc nemusím. všechno zachraňuje bombovní Danny R. Mcbride, kterej by nemusel mluvit, a by byl směšnej, vtipnej, říkejte tomu jak chcete. Anna "jeee, tu vodněkud znám, aha, jo, z Bathory" Friel je sympatická. Nevyužitý potenciál, omezený na opici, která je fakt na granát. ()

darkrobyk

,,Cítím k tobě lásku, která je milionkrát větší, než jakou cítil Kristus k lidstvu, když visel na kříži." Ne, to není existenciální drama, ale ztřeštěná sci-fi komedie s podařenými triky, místy nádhernými obrazy (džungle) a vtipnými průpovídkami, které ovšem ne vždy jsou vtipné. U všech kapitánů Kirků jako oddechovka proč ne! ()

juta

Jak dobrý tenhle film mohl být, ale byl v tom takový divný chaos, který mě místama překážel. Práce s kamerou a některé vychytávky byly super. Líbilo se mi, jak minulost, přítomnost i budoucnost tu jsou propletené, ale některé věci sem právě moc nepasovaly. ()

Fiftis

Fascinovane som pozeral na tú znášku bláznivých absurdít a pri každej eskapáde som sa naozaj uisťoval, že toto určite bola tá "NAJ" scéna filmu a nič blbšieho už nemôže prísť, ale chyba lávky - zakaždým prišlo. Ako komédia mi tento film zrovna neprišiel, ale napriek tomu som sa u neho celkom bavil, aj keď trochu inak, než jeho tvorcovia asi zamýšľali. Takže nakoniec to až tak stratený čas určite nebol. Potenciál v podobe Willa Ferrella, veľkého rozpočtu a nápadu zostal nevyužitý - bohužiaľ. Áno hlavným ťahákom tejto komédie je bezpochyby Will Ferrell, ale prečo investovali bezmála 100 mil. dolárov do takejto hrôzy? Digitálne efekty sú dnes už bežným štandardom, takže ani tu neohromia. A komu túto detskú komédiu odporučiť? Snáď len fanúšikom dinosaurov a Willa Ferrella. ()

JohnnyD

Zvláštne, no celkom zábavné. Príbeh nemá hlavu ani pätu a valí sa až príliš rýchlo, čo je škoda, lebo ten krátky rozbeh (TV show, škola) patrí medzi najzábavnejšie časti filmu. Casting je skvelý - Will Ferrell a Danny McBride sú vtipní a Anna Friel je sexy, no problém bude v réžii. Mal to točiť niekto iný ako SIlberling, napr. McKay a mal utrhnúť medze vulgárnosti. Žiaľ v roku 2009 svet ešte nebol pripravený na multimilónovú vulgárnosť. Na to si musel počkať do roku 2011 na Your Highness... PS: scéna s Believe od Cher je bombová! ()

Boogeyman

Jestli chcete vidět, jak vypadá vysokorozpočtový film, který se natáčí aniž by k němu někdo napsal scénář, tohle je zářivej příklad. Ale kupodivu je to tak tupý, že se na to dá i koukat. ()

Pilda17

Pár dobrých a vtipných momentů, ale bohužel nic víc.. Od filmu jsem čekal mnohem víc, ale dostal jsem jen pár ještěrek, dinosaurů a pár opic. Ještě ke všemu mizerně zpracovaný. To se mi zdá moc málo na takový film.. ()

S.Quentin QUALE

Na tomhle jsem si ulítl, líbilo se mi to, smál jsem se. Blázen-génius Ferrell, slaďoučká Frielka, tradičně hulvátskej DMB a úlet pouštní dírou do pravěku. Je to béčkovej film, takže to nebudu nikomu doporučovat, ale obsahuje několik supervtipných scén, takže by se mohl šiknout lidem s pohnutým smyslem pro humor. 80% ()

misterz

Film hodnotím celkom pozitívne, netreba zabúdať, že je to komédia, ktorá má pobaviť. A mňa celkom pobavila, Will Ferrell to skrátka vie. Dejovo síce slabučké, ale zábavné, aj vďaka nemu. Celkom príjemné spestrenie večera. ()

kingik

Zcela netradiční dobrodružný film s nádechem parodie a s exhibujicím Willem Ferrellem v hlavní roli. Je třeba si uvědomit, že Ferrell je velmi excentrický komik a podle toho tento film vypadá. Ferrell hraje paleontologa, který spolu se sexy doktorkou věd Annou Friel (nápadně připomínala Laru Croft) a tak trochu "loserským" Danny McBridem náhodně objeví svět v časoprostoru, kde se protíná minulost, současnost a budoucnost, neboli Zemi ztracených obývanou pravěkými ještěry, podivnými opičími lidmi a nepřátelskými Sleesteaky. Nebyl by to Ferrell, kdyby se stokrát za film nepředvedl, nezahláškoval a "nepropašoval" sem svůj typický "odpadní" humor (v jedné scéně se v rámci maskování polije a napije se dinosauří moči) s originálními hláškami, které dovede jen on. Film je prošpikován kvalitním množstvím triků a divák si dosytosti užije žravého Tyranosaura nebo třeba čerstvě vylíhlých Pterodaktylů. Nechybí nápaditost, gagy hrubšího zrna, a proto tenhle film moc není pro menší diváky. Prostě je to tak trochu "ujetý" dobrodružný film, který mě dost bavil a nudu zažene velmi spolehlivě. ()

Sobis87

Od Silberlinga bych po Řadě nešťastných příhod čekal něco atmosféričtějšího a hlavně vizuálně vytříbenějšího, bohužel ale přizpůsobování filmu formátu 3D mu mimo kino ubralo na atraktivnosti, je to celé stavěné moc na prvotní efekt. Jinak to je ale docela zábavná jízda na hraně trapnosti, jak je u filmů se Ferrellem zvykem. Pobaví, neurazí a po pár hodinách se vykouří z hlavy. 55% ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem