Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Socrates

Hodně dobrá ptákovina a slušná parodie na všechno možný, z části hlavně na Star Trek: The Original Series, ale třeba i na původní seriál ze sedmdesátek. Ferrell v originálním znění je k sežrání a copatá Anička aka Lara Croft jakbysmet. ()

teutates

Ak sa na to dívam Ferrell - ovými očami tak je to super pecka, bomba :) Ak sa na to pozriem mojím "kritickým" okom... no bola to totálna pi*ovina, ale veď nič iné som ani nečakal :) Nebudem klamať, páčilo sa mi to a ozaj som sa párkrát zasmial. Našiel som si tuna svoje :D 6/10 + Anna Friel oveľa "rajcovnejšie" ako v Bathory :). Ferrell je člen, teším sa na jeho ďalší počin. Dobrá rada na koniec, uvoľnite sa prosím... ()

Campbell

Překvapivě zábavná blbina u který mi snad poprvé nevadil Ferrell a přišel mi i vtipnej. A navíc tu má hodně silnou posilu McBrideho kterýho považuju za dost dobrýho komika. Celej film příjemně utíká, jen škoda toho klišé na konci to mi prostě nesedlo ani trochu. Efekty jsou dost v pohodě a T-rex vypadá dost dobře. Je sice pravda že jakmile se objevily ty ještěři tak film lehce upadl ale furt se na to dalo dívat v pohodě. ()

predators

Jo, jasně, tady musíte "vypnout" :-) a možná budete mile překvapeni. Třeba jako já :-) Jasně, nejedná se o žádný duchaplný příběh a emzáci jsou z gumy, ale jinak jsem se i párkrát zasmál a co do kvality zpracování, tak naříkat nemůžu. Především honičky z tyranosaurem jsou opravdu povedené... Na nedělní odpoledne paráda! :-) 70% ()

Slartibarkfast

Nebetyčná bizarní rádoby sci-fi hovadina s hercem, který není z mých oblíbených. Musím však přiznat, že jsem se docela bavil a mockrát nasmál. Ano, je to slátanina, ale zábavná a snesitelná. Na nic si nehraje a dělá si legraci ze sebe sama. Když překousnete pár ultra trapných scén, je to vlastně fajn oddychová záležitost. Jen ta představa světa - dimenze - ve které je možné naprosto vše. Pro mne rozhodně milé překvapení, ačkoliv nemyslím, že by to byl film, který si pustíte každou neděli. 75% ()

Němi

Will Ferrell dokáže udělat z debila sympatického debila a z kraviny sympatickou kravinu... A o tom celý film tak nějak je. Přiznaná blbost a přehnanost, občas povedený vtip, krásná kýčovitá výprava a milý nádech z toho dělají relax, o jaký se marně snažila příšerná Fraserova "Cesta do středu Země". A snad tolik nevadí pár nechutností, nad kterými jsem se trochu nepřiznaně ve Ferrellově podání bavil (aneb jak se zneviditelnit dinosaurovi). ___ Na jedno podívání slabší 4*, našlo si mě to v pravou chvíli. ()

hammer_head

Škoda že se zde nehraje i na půlky hvězdiček, jinak bych dal 3 hvězdičky a k tomu ještě tu půlčičku. Tento film je tak hloupý a plný ztřeštěných nápadů, že je vlastně perfektní a na komedii dostatečně vtipný. W. Ferrell je jako vždy perfektní, a role mrzutého vědce mu sluší více než třeba role benga. Ferrellův smysl se dost schoduje s tím mím takže to bylo docela jednoduché rozhodování, jestli si tento film pustím nebo ne. Na závěr film doporučiju všem, kteří se nudí, nechtějí v daném čase přemýšlet a nevědí co si pustit. ()

klerik

Dosť haluzné. Ale aj zábavné a odvážne, ak uvážime, s akými témami pracuje scenár. Detské dobrodružstvo pre dospelých... ()

bassator

Tak toto byla tak neskutečná stupidita která se v rukou Willa Farrela proměnila v neuvěřitelně vtipnou stupiditou. Jak dokáže někdo jen svým zjevem udělat z jasného odpadu docela obstojný snímek je až neuvěřitelné... - 12. 12. 2012 - 45% ()

Stanislaus

Tento film bych mohl přirovnat k Cestě do středu Země z roku 2008 a jednoznačně by vyhrál na celé čáře ve všech směrech. Efekty jsou celkem dobře zvládnuté (teda až na ty ještěří lidi) a první polovina filmu nepostrádá ani vtipnou stránku. Zato ta druhá je už silně pomodernizovaná a je skrz naskrz prolezlá současnými komediálními manýry. Stopáž mohla být kratší klidně o dvacet minut. Takže čisté 2*. ()

VášaVF

na moje hodnoceni zde prosim moc nedejte, pokud nejste fanda Willa Ferrella. jedna se o snimek, ktery nevybocuje z typu tohoto komika. fandove Willa zde opet najdou vtipne a velmi zabavne sceny, ktery umi pouze pan Ferrell. ()

hrona

A je tu opět film, kde trailer na 100% předčil film. Opravdu hodně velká blbina, od 10 minuty jsem držel ovladač v ruce a přemýšlel o vypnutí, tato myšlenka mě držela ještě dalších 50 minut s tím, že se to snad zlepší, ale opak byl pravdou. 2 hvězdičky za ztvárnění a odvahu tvůrců vynést a slušně zprofanovat na světlo takový výtvor. ()

honajz

Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato prpacovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy. Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/zeme-ztracenych.html ----- Další z umírněných Ferrellovek, podle mne jedna z jeho nejlepších, která je poctou a současně parodií žánrů a klišé béčkových sci-fi filmů ze 70. let. A to včetně kulis i postav. Zvláštní. Z Frat Packu se mi nejvíc líbily filmy Adama Sandlera a Ferrellovky mi přišly až zbytečně moc fekální a nechutné. V poslední době se to ale otáčí úplně naopak. Sandler točí jeden bullshit za druhým, přičemž přetažení Komici jen dokazují, že Apatowův prvotní úspěch byl jen náhodným, a že fekální humor nezvládá ani on. Zatímco Země ztracených se myslím povedla. Skrz naskrz parodie s příjemně suchým humorem, který se přenesl i do obrazu. Tudíž minimum akčních scén, zato propracovanějších. design filmů a sci-fi 70. let je zde schválně, stejně jako úmyslné chyby skriptu, a je zde nesmírné množství narážek na slavné béčkové sci-fi filmy 70. let, až jsem je nestíhal pochytat. Samozřejmě, kdo tenhle žánr moc nezná, film asi moc nepochopí. Anna Friel je skutečně sexy, zvláště ve chvíli, kdy od kalhot přejde ke kraťasům (to samé se žel nedá říct o samotném Ferrellovi :-)). Takže mi jedině vadilo zas těch pár fekálních vtipů, které Ferrell musí nacpat asi fakt všude a přitom vysoko nasazenou laťku jen snižují. Také jde o svérázný remake TV seriálu Země ztracených, který se v USA vysílal v letech 1974 - 1976 a který má naprosto stejný děj a v podstatě naprosto stejné postavy. Viz foto výše pro srovnání. Povšimněte si i vizuální podoby hlavních postav. Už jen na tomto malém srovnání je vidět, že film navzdory tomu, jak vypadá, stál tvůrce docela hodně snahy a úsilí, aby dostáli věrnosti originálu a ještě sem šoupli odkazy na jiné filmy 70. let. Žel, u nás málo známých (s výjimkou filmů Ztracený svět podle Arthura C. Doyla). Děj nám představuje geniálního vědce, který se sice často mýlí ve svých úsudcích, ale přece jenom vynález pro cestu do paralelních světů funguje. Se svou obdivovatelkou a svérázným majitelem obchůdku na poušti se pak přenesou do jednoho z těchto světů, kde zachrání opičáka Čaku (přesně jako v seriálu) a kde narazí na inteligentní dinosaury a ulhané mimozemšťany. Ti navíc mají vzhled opět jako v seriálu. Úkolem je najít přístroj a vrátit se domů. Přestože se tvůrci snažili, aby vzhled kulis a některé masky vypadaly patřičně archaicky, digitální efekty u dinosaurů jsou na velice slušné úrovni. Nedohledal jsem, jestli šel film i ve 3D, ale efektů pro 3D je zde docela hodně - a v podstatě některé fungují jako dobrá lekačka i ve 2D. Škoda jen, že ani tady nechybí pár fekálních vtípků - jestli je to nějaká americká národní tradice, bez níž není humor, netuším. Zas na druhou stranu se dají docela snést, i když "teploušské" odkazy už mi po filmech jako Brüno lezou krkem. Na úvod disku se spustí trailer na film Komici a upoutávka na zábavní park Orlando. V bonusech je pak komentář režiséra, tři vystřižené scény (7:29), jeden den v životě herce Danny McBridea během natáčení (11:15) a průvodce obchůdkem v Ďáblově kaňonu včetně reklamy na něj (6:51) - to vše s CZ titulky. Stejně tak je potěšující i kvalita obrazu a zvuku, snad jen zamrzí statické hlavní menu, ale to je tak jediná, drobná výtka. () (méně) (více)

HellFire odpad!

Pokud si nechcete zkazit náladu, zůstaňte u traileru. Ve filmu se totiž zasmějete jen několikrát, navíc z něj čiší až moc velká umělost (mám na mysli dinosaura a jakési podivné potvůrky podobné ještěrkám). ()

ARI50

Šílená výprava za srandou je to sice i v některých momentech až blbé a nepovedené ale některé scény překvapivě všechno špatné zakryli takže super. ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem