Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

oLí

Zdejsi hodnoceni 55% ( 4.srpen 09 )... podle me hodne podhodnoceny. bavil jsem se od zacatku do konce, jestli mate radi dobrodruzstvi, trocha fantasy a Will Ferrell vam svym vystupovanim drive nijak nevadil, tak rozhodne nevahejte... nic svetobornyho to neni, ale ja se proste po celou stopaz nenudil, nekdo to jen s tim hodnocenim filmu na csfd uz moc hroti :) [7.5/10 srpen 2009] ()

ScarPoul

Silberling je mág. Ferrell je kráľ a tý ostatný tiež ujdu. Ferrell je kráľom humoru. Každý jeho vtip, každé jeho načasovanie, je jednoducho skvelé. Je tu neskutočne veľa podarených scén, ktoré naplno využívajú jeho potenciál. Silberling vytvoril rovnako kúzelný svet ako v prípade rade nešťastných príhod. Síce to nie je také čarovné, ale unknown číha na každom kroku. Jednoducho sa to nesie v štýle starých dobrodružných filmov, stratený svet a stroj času nevynímajúc. Všetko je to okorenené až príliš absurdným humorom, ktorý nie je zase tak ľahko stráviteľný, ale ak ste jeho vyznávačom, tak to bude pre vás lahôdka. Scéna z močom, finále s T- Rexom, alebo Chorus line pri pterodaktylých vajciach sú len jedny z desiatky perfektných scén, ktoré sú tu krásne natlačené a dávajú dokonalý mišmašovitý zmysel. U mňa nie ďaleko k dokonalosti a reprízu si určite dám. ()

Terva

CITÁT - Když na Slunci nechám shořet tunu trávy, budou všichni na celým světe zfetovaný ? Docela jsem se bavil, nemám rád " sexuální úchylný scény " ,ale když je v tomto filmu budu ignorovat, tak jsem se docela nasmál. A když zapomenete na to imaginární prostředí, tak je to docela zábava. Dinosauři jsou povedení a vůbec nevypadají uměle jako třeba ve filmu http://www.csfd.cz/film/261246-land-that-time-forgot-the/ Sice někdy Dr. Marshalle moc mluví, ale to se dá překonat. Je zde pár povedených scén a jako příklad bych vyzvednul tu s tím " uvařeným " krabem. Věda nezná slitování, ten film za moc nestojí, ale zase bych ho tak moc neodsuzoval. A i když jsem četl spíše záporné ohlasy, přesto jsem se vydal do světa dinosaurů, opolidí, Sleestaků, do světa v prostoru i čase, do skutečné Země ztracených. Jo, a když přežijete titulky bude i malé překvapení. Hudbu dělal Michael Giacchino a použil i píseň Boba Dylana All along the Watchtower http://www.youtube.com/watch?v=jkok1Z4WJuY nebo song Summer breeze od Seals & Crafts. ()

Revanx

Anna Friel je ako Lara Croft skutočne sexy a má skvelý prízvuk, ale to je asi tak všetko pozitívneho na tomto filme. Inak sa jedná o čistý podpriemer. Škoda, Ferrellove filmy celkom môžem. ()

corpsy

Trikový spektákel plný trápneho humoru, ktorý na moje prekvapenie funguje. Vizuálna stránka je viditeľne zámerne umelohmotná a gagy sú na infantilnej úrovni. Viacej záporov ako kladov, ale ako som spomínal sadne to. Možno síce tvorcovia nevedeli, komu chcú tento film vlastne servírovať, ale celkovo vzaté ponúkajú bizarnosť, ktorá určite nezapadne. Či už v dobrom, alebo zlom zmysle slova. ()

ConanVJ

Skvělá komedie, kterou si vždy rád pustím. Asi bych to bral jako průměrnou komedii, nebýt Dannyho McBrida. Tenhle pošuk mě svýma hláškama pěkně rozesmívá. Za mě 90% :) ()

Kryton

Popisek a účast Ferrella hlásali dobrodržnou švandu. Výsledek hlása přeplácanou kravinu. Začátek se ještě dá unést a skýta vtipné momenty. Hlavně Ferrellův tupý vědec je v začátku zábavný. V okamžiku vpádu do země ztracených se ztratí nejen hrdinové, ale i rozum a něco jako logika nemluvě o humoru. Ten se sestává z Ferrellovo neustálého pitomečkování, padání anebo lití kýble moči. Žhavé magma se dá lehko projit v botech, dinosaur co má spadeno na Ferrella měl jen ucpaná střeva,doktorka co umí zcela neznámý jazyk lidoopů a nemluvě o ještero lidech, kde jen jeden je obdařen inteligencí a tunikou. Být mi 10 let a být na tripu tak mi to je jedno. Jenže co minuta to se Ferrell pitvořil a jako koruna tomu byla dodána v rádoby poučných dialozích v průběhu akcí "Já tu zustanu. Vím kam konečně zapadnu." Nemohu si pomoct, ale po 20 minutách jsem už jen očekával konec a nezachraníto ani vcelku ucházející triky. Vše je totiž klišoidní až hanba. Zloduch chce přistroj hrdinů >zloduch chystá ovládnutí světa>hrdinové vše vyřeší bez mrknutí oka. Pohádka, která ztratila mozek: Land of the Lost Brains. ()

mysiak

Ferrelovka ako vyšitá...trápny humor, trápne situácie, plytký dej..ale pozitíva sa nájdu - Anna Friel - sexy, vtipná, proste skvelá...potom sú to aj efekty...ktoré vyzerajú fakt dobre a to je tak asi všetko..deti sa pobavia, dospelí sa budú nudiť..ale ako taká jednohubka sa to dá pozrieť ()

PKD

Doporučuji u tohoto veledíla, konzumovati velké množství alkoholu a pak si to užijete.;-))) Jacobim Mugatu z božského Zoolandera, Tennessee (ne ten stát, haha) z Covenanta a podělaná Bětka Bathoryovic z té Jakubiskovy pseudohistorické ultramegasračky, tvoří dohromady tým, za který by se nemusel styděti ani velký Ed Wood jr. Já pořád tvrdím, že ještě žije a čas od času se převtělí do nějakého toho rádoby rejži. Naposledy to bylo u hororu pro celou rodinu (včetně kojenců) Annabelle 3. A pokud ten velikán i po 2.nezklame, tak podobný majstrštyk nás čeká u další (v pořadí již 3. a tudíž zcela zbytečné) adaptace, Prokletí Salemu. Fuck...Yeah!!! ()

Lum3n

No, řekněme, že jsem si představoval trochu něco jiného. Rozhodně ne tuhle taškařici s otravnými lidoopy a hadolidmi a s Ferrelovou ztěží 20% úspěšností gagů. Na druhou stranu na ty 2* těch 20% stačí, zvlášť když se k tomu připočte půvabná Anna Friel a ten tyranosaurus... ()

sonnak

Komedie, která není ani dost vtipná, ani dost blbá na to, abyste se tomu zasmáli. Je neuvěřitelně otravná, nudná, stupidní a je naprosto bez nápadů. Absolutní ztráta času i pro 5leté dítě, které se směje trapným vitpům a času má nazbyt. ()

blackrain

Bláznivé to bylo dostatečně. Škoda, že je to více trapné než vtipné. Will Ferrell byl sympaťák. Ta kožena vesta a dýmka mu přidávaly na serióznosti. Tvůrci se při natáčení museli skutečně hodně dobře bavit. Hlavně, že se někdo dobře bavil. Nějak jsem se nedokázala naladit na stejnou vlnu, na které jede tenhle film. Možná, že až budu mít něco málo upito, tak změním názor, ale takhle ne. ()

MATADOR

Kdyby v tomhle filmu nehrálo ústřední trio známé tváře, tak bych si myslel, že jde o amatérský film. Ovšem nejde. Vím, že brát takové filmy vážně se nemá, je to komedie. Ale u téhle jde opravdu všechno stranou a kromě zpustošeného města nechápu, na co byl vyplácán ten honosný rozpočet, když se nakonec dostanou k věci šašci převlečení za nějaké trapné zrůdičky. Pardon, ale tohle není to, co by mělo někomu pomoci z nudy. Tohle je ztráta času! ()

m@rz

Docela sranda. Většinu filmu jeden trapas za druhým, ale tak nějak to k tomu sedlo. A i když se to zpočátku jeví jako hodně velká ujetina, když to vezmete tak jak to je, tak se vám to možná bude taky líbit ;) ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem