Někdo tam dole mě má rád

• USA Someone Down There Likes Me (více)
všechny plakáty

Silně věřící Oto (Martin Frajt) přijde následkem přepadení o možnost pohybu, je upoután na vozík a jediným způsobem komunikace s okolím jsou jeho oči. Když se navíc stane nemohoucím svědkem znásilnění a vraždy své ženy a dcery, prosí v duchu Boha o odplatu. Ten se však neozývá. Oto se tedy obrátí na druhou stranu. Za pomocí zástupce strany temna vykoná nelítostnou krvavou pomstu a zároveň poznává nejtemnější stránky lidské duše… (oficiální text distributora)

honajz2

Já jsem si slíbil, že se podívám na všechny české celovečerní (a netelevizní) horory a tenhle mi zbyl jako poslední. Sice je to jediné české explotation, co existuje, ale přece jenom vypadá strašně amatérsky, a to i co se gore týče. Viděl jsem dva filmy od Mariana Dory - ten točí ultralevné a amatérské exlotation filmy, ale působí efekty mnohem uvěřitelněji, než tohle. Tohle je navíc neúnosně a zbytečně natažené na dvě hodiny a já jsem se u toho ledatak nudil. Navíc je tu velmi špatný zvuk, hodně špatné amatérský výkony, které působí, jako z nějakého filmu Neila Breena, až na to, že se tomu ani nedá smát, jak moc je to špatné. A já tak nějak nevím, co tady mám pozitivně hodnotit. Jo, jedna scéna tu efektivní je a prvních 10 minut zajímavě se tak nějak ještě dalo, ale jinak mě to strašně nudilo. Napětí to nemělo, atmosféru, nic. A proboha, jak mohlo Vojkůvku napadnout filozofovat v explotation žánru?! Vždyť v explotation jde o to, aby gore vypadalo co nejrealističtěji, nějaké filozofování sem prostě nepatří, kruci. Hlavně to na mě celé působí tak, jako že se sešla parta kamarádu a natočila si film, a to i s tím, že se vykašlali na to, aby to nějak filmařsky vypadalo. 1* ()

cariada

No je to síla to se musí nechat a bez debat. Amateřina z toho sice kouká kde se dá hlavně v hereckých výkonech a když herec promluví je to děs. Příběh se poměrně ze začátku dost vleče, o 30 minut kratší stopáž by tomu prospěla mnohem víc. Vraždy jsou velice slušný a má to kupodivu někdy i dost drsnou atmosféru, tomu právě naopak prospívá ona amateřina, která je o to víc reálnější. Co si budeme nalhávat tvůrci se zase vyřádili kde se dá. Vše je poměrně hodně nechutné a morbidní, krvavé je to taky hodně. Ale mnohdy vás to i rozesměje. U mě těch 80 % je na český horor velice dobré, jen tak dál ať se máme na co koukat. ()

Jimmi

Exploitation filmy moc nevyhldavam ale sem tam sa k nejakemu dostanem. O tomot ceskom pocine som vedel uz 10 rokov ale az teraz prisiel nan cas. Nelutujem ()

destroy83

Velmi solidní exploitation nářez, který stojí nejenom na geniálně a do puntíku precizně zobrazeném násilí, ale dokonce se pokouší i o jakousi myšlenkovou hloubku, která se vám místy perfektně zahryzne pod kůži a donutí se zamyslet. Příběh je parádně postavený a provedený, sledujeme v něm drsný osud věřícího Otta, který si žije s manželkou a dcerou, zajde se pomodlit do kostela a celkově nemá problém. Ovšem po přepadení na večerní cestě z kostela je Otto následkem zranění upoután na invalidní vozík a jediné na co se zmůže, je pohyb očima. V tento okamžik nastává Ottovi hotové peklo, žena chlastá a rozdává si to s každým, kdo je po ruce. O to hůř, že nebohý Otto je toho všeho svědkem. Poslední kapku mu ale zasadí partička typů, která dosti brutálním způsobem znásilní a pak zmasakruje jehu ženu a dceru. Otto prosí o pomoc a místo boha se mu ozve ďábel, který mu nabídne pomstu a zároveň mu představí ty nejkrutější zákoutí lidských duší. Největší boj ale čeká Ota se sebou samým. Na snímku se dá vychválit spousta věcí. Precizní masky, již výše zmíněný samotný příběh, trefně vychytaný černý humor, místy opravdu vymazlené dialogy a opravdu silný výkon představitele samotného Otta. Z negativů snímku vyčnívá pouze špatný zvuk a občas amatérské herectví, tím ale snímek moc neutrpí. Myslím si, že vyznavači žánru budou kvičet blahem. Smekám před panem Vojkůvkou a jen tak dál. U mě silné čtyři hvězdy ()

zette

Osobne jsem presvedcen, ze tento film by mohl zaujat fanousky hororu po celem svete. Pro me velke prekvapeni, existence takoveho filmu vyrobeneho u nas. Je pravda, ze herecke vykony nejsou nejlepsi, ale zase to neni ani zadny vylozeny propadak. Myslim, ze se velice dobre povedlo vyobrazeni beznadejneho muze na voziku, ktery je svedkem dvojite vrazdy svych nejblizsich. Odplata je vsak kruta. Postava Maxe pobavi. Film ma na tento zanr velice dobry scenar a kameru. Zvuky, zvlast v prvni polovine filmu dodavaji slusnou atmosferu. Jedna se o velice dobry a u nas originalni film. ()

ecceHOMMO

...film odhaľuje čo všetko je človek schopný urobiť.....na akých zverstvách sa dokáže poddielať......inak : myšilienka a pointa filmu -velice zaujímavá a doteraz málo videná...(najmä v takejto podobe). Dejová línia ma však nezaujala nijak zvlášť.....ale to nebolo ani zmyslom tohoto snímku....jeho hlavná línia je ukázať temné stránky našich duší.......čo je vyjadrené neobyčajne veľkou brutalitou a až nechutnými (zverskými) scénami....aj v dobrom človeku sa može skrývať satan.....ktorý čaká na svoju chvíľku........Oto je tým najlepším príkladom.....***/****.... ()

gjjm

Docela příjemné překvapení. Faustovský příběh o člověku, který se upíše ďáblu, aby mohl pomstít svou znásilněnou a zavražděnou rodinu. Má to nějaký příběh i myšlenku, navíc je to naneštěstí dost realistické. Nevýhodou je, že to je tak debilně amatérské, hlavně po stránce herců a dialogů, a samozřejmě silná vykradenost. Přesto je docela hezké vidět, že Češi, ač amatéři, umí natočit takhle morbidní - a vůbec takhle kvalitní - film. Na amatérské horrory rozhodně nadprůměr, hezké vylíčení prostředí, atmosféry i psychologie, navíc úžasná scéna s "ďáblem". Mohlo by tomu prospět razantní zkrácení, lepší herci, kamera, která by při krvavých scénách neodbíhala někam nahoru a snad i lepší vyřešení Otova zmrzačení. Rozhodně to opravduje (zatím) nejkrvavější český film vůbec, a přitom kupodivu docela specificky český. Můžete se - krom docela nudného znásilnění - těšit na několik umučení spoutaných obětí různými nástroji a s docela velkou fantasií, ovčí zabíjačku, podřezání a rozřezání dívky, evidentně inspirované sérií Guinea Pig (to je provedené technicky úžasně, skutečně na úrovni nejlepších děl světové morbidity), zapálení dítěte, vymáčknutí oka a různé další lahůdky, zejm. v druhé půli filmu. Navíc, peklo je graficky opravdu graficky úžasné a ve srovnání třeba s Drag Me to Hell jednoznačně lepší. Pan Vojkůvka by si sice rozhodně měl přečíst napřed něco o theodiceji a pak o stylistice, ale je hezké vidět, že Čechy vůbec napadne naročit i samoúčelnou béčkovou morbiditu =) Klidně bych se ti mohl vychcat do huby a ty bys neudělal ani hovno... ()

Brain-D

Teda o mnoho delší a propracovanější než neusínej. Spousta chytlavých myšlenek, msty a hlavně gore scénky. Na to že je to české, tak fakt čumím. Pro milovníky gore by tohle nemělo být vynecháno. Černý humor tomu ještě dal hlavičku)))) ()

demented

Zhruba do polovice je to viac než slušné, ale len čo sa na scéne zjaví Satanáš, je to jeden Fail za druhým. Pokiaľ samozrejme nebolo zámerom tvorcov vyvolávať u divákov nekontrolovateľne výbuchy smiechu, nechápavé krútenie hlavou, či klopkanie si na čelo (predpokladám, že tie filozofické kecy a hlbokomyselné dialógy boli myslené vážne). Čo sa týka hereckého osadenstva, Otovi najlepšie sedela poloha nemého kvadraplegika, ale akonáhle otvoril hubu, šiel jeho herecký kredit nekompromisne dole. No a Max? Povedzme len, že ten nech sa radšej drží svojho kopyta, ktorým je pravdepodobne hlásenie príchodu a odchodu vlakov na železničnej stanici. Ostatní sú celkom v pohode, čo ale nie je dané ani tak ich hereckým majstrovstvom ako skôr faktom, že na obrazovke neoxidujú dostatočne dlho, aby začali liezť na nervy. ()

KasparekZabijak

Jedna hvezdička za pár nechtěně vtipných vět, jinak protrpěný dvě hodiny. Nejdřív se těšíte ať už ,, to " začne, pak se těšíte ... ano, na konec. Výkony neherců v čele s příšerným Ottou se vlečou celým filmem jako červená niť, celkový nápad filmu je poměrně nadějný, ale amatérská realizace jej pohřbívá ještě hodně hlouběji, než je název tohoto veledíla. ()

Danny F.

Zbytečně dlouhé. V některých okamžicích jsou herecké výkony nepřirozené. Děj je nehorázně parodický a místama mi tpříjde směšný. Masakr a masky samotné jsou dobré. 35% ()

jefff

Co se týče mě, jde o veliké překvapení. Jak zde již zmínil cariada, jde o silně amatérskou záležitost, herci-neherci jsou toporní, kamera jak z rodinné dovolené u moře a režisér se má také jistě co učit. I tak je to první český brutální horor, který měl hlavu a patu a po celou dobu stopáže mě bavil (ačkoliv, když jsem zjistil, že má 120 minut, myslel jsem, že bude natahovaný a nekoukatelný). Doufám, že režiséra Romana Vojkuvka nepřestanou horory bavit a připraví českým divákům nějaký další kousek. Věřím, že když některé detaily dopiluje budeme se mít ještě na co těšit. ()

Jello Biafra odpad!

Velebnosti to je hnus!!!!! Zhruba prvá polovica filmu by sa dala prehltnúť, (avšak s ťažkosťami) ale po príchode "služobníka pekiel", ktorý vyzerá a kecá jak Jan Rejžek z Katovny sa z filmu stáva ozajstný trash. Hromada bezduchých násilných scén nahádzaných na plátno bez ladu a skladu okorenená totálnou absenciou akejkoľvek atmosféry len dotvára tento brakový počin. Okrem extrémnej dĺžky filmu a amatérských "hercov" sa tu pekne pozerá možno tak na Barboru Mottlovou, ktorá ukáže svoje prednosti. Ale to je asi tak všetko čím film stojí za pozornosť. ()

sedm.1

Někdo tam dole mě má rád mě opravdu hodně mile překvapilo.Nemohu jistě nějak přehnaně chválit filmařský um Romana Vojkůvky,ale jeho filmařské postupy jsou minimálně na českou tvorbu originální,neobvyklé a zajímavé.Nejsilnější stránkou celého snímku je každopádně opravdu nemilosrdná,mrazivá a snad až v dobrém slova smyslu nepříjemná atmosféra a originální a promyšlený námět i scénář.Na začátku filmu jsem sice příliš netušil,co si mám o celém tomto projektu myslet,ale od chvíle,kdy se Oto "upíše",vše dostává jak mnohem větší grády,tak dostane i zpětně daleko větší význam úvod filmu a nakonec celé dvě hodiny dávají dohromady koncept velmi zajímavého filmového počinu.Hodně dlouho jsem nad celým tímto filmem přemýšlel a skutečně nemá v českých poměrech obdoby.Stejně jako s dějem jsem měl ze začátku problém i s hereckými výkony všech zúčastněných,ale i tak stejně jsem si na konci snímku říkal,jak trefné a originální postavy a výkony zde byly stvárněny.Samotné gore efekty jsou též na poměrně vysoké úrovni,ikdyž jich nebylo nakonec ovšem tolik,jak jsem si původně myslel.Někdo tam dole mě má rád totiž sází daleko víc na jiné věci,než jen na ukázání co nejvíce krve a mordů,ikdyž na druhou stranu musím přiznat,že většina těchto scén má pak dost sadistický a až úchylný ráz a na pohled a pocit nejsou skutečně příliš příjemné.Každopádně,myšlenka celého filmu mě naprosto dostala,já musím celý tento počin bez diskuzí pochválit a přát si,že bude v ČR vznikat mnohem více podobných filmů. ()

insurgentes

Kilometry, kdy se žvaní o ničem, jsem přeskákal posuvníkem, a scény, kde se do těl zapichovaly vidle, taky, takže celý dvouhodinový film jsem absolvoval během čtvrt hodiny, což je asi tak maximum, co s tím může člověk ztratit, aniž by si připadal jak úplnej magor. ()