Někdo tam dole mě má rád

• USA Someone Down There Likes Me (více)
všechny plakáty

Silně věřící Oto (Martin Frajt) přijde následkem přepadení o možnost pohybu, je upoután na vozík a jediným způsobem komunikace s okolím jsou jeho oči. Když se navíc stane nemohoucím svědkem znásilnění a vraždy své ženy a dcery, prosí v duchu Boha o odplatu. Ten se však neozývá. Oto se tedy obrátí na druhou stranu. Za pomocí zástupce strany temna vykoná nelítostnou krvavou pomstu a zároveň poznává nejtemnější stránky lidské duše… (oficiální text distributora)

Campbell

Byla to celkem blbost(a otrava koukat až do konce) ale dalo se to. Nejhorší jsou jednoznačně herci, něco tak děsně zahraného jsem ještě neviděl, hlavně ten fousatej Faust, ďábel či co to bylo, byl naprosto úděsnej to je chlastání piva to bylo uděsný. A o moc lepší nebyly ani ostatní. Režie je pomerně zdařilá, ale na 120 minut je to moc dlouhý na takový film. Nejlepší byly gore scény ty byly fakt orgasmunosné, povedly se moc. 40%. ()

PetrPan odpad!

Hluboký a oduševnělý zážitek srovnatelný se sledováním onanujícího tlouštíka za lískovým keřem. Onu křovinovou adventuru jsem ještě neviděl, tento dvouhodinový výstřik trapnosti bohužel ano. Levné triky či amatérské výkony účastníků natáčení jsem očekával, nikoliv však takovou přehlídku nanicovaté samoúčelné řezničiny okořeněné dětskou filozofií patrně lehce mentálně odlišného myslitele a teologa Vojkůvky: Bůh na nás sere a jsou na to důkazy! Křištálově čistý odpad. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

Pedestrian

Protikřesťanský český torture horor o tom, že člověk je sám svým Bohem. Levné, amatérské, samoúčelné, prvoplánové a nekřesťansky dlouhé. Mučení a krvavá odplata má dle rádoby filozofických úvah a zamyšlení mít nějakou tu hlubší myšlenku, ale já žádnou nenašel! Jedna působivá scéna (brutální znásilnění), zbytek vyšumí do prázdna stejně rychle jako láhev vodky do Otovy starý. + za celkovou nekorektnost. Přístupnost od 18 let je tentokrát zcela na místě. __ salome: "ďábel" Max ale v tomto případě zastupuje stranu "dobrozla". Tenhle film nemůžeš dělit na klasické nebe a peklo, jak jej známe z knih a filmů. Právě strana pekla je zde prezentována jako ta správná a jediná, která může vést ke krvavé odplatě. A slova k přemýšlení jsou pouhopouhé bláboly. :) ()

Crocuta

Bůhvíjak převratný tenhle snímek tedy není (leda svým mizerným ozvučením). Chvílemi jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějakou nepříliš povedenou televizní inscenaci a tenhle dojem ještě umocnily ochotnické výkony některých (ale zdaleka ne všech) zůčastněných. Avizované gore scény zase nebyly tak brutální jak jsem čekal a pár efektů vypadalo i dost lacině. Na druhou stranu část herců si se svými rolemi poradila opravdu dobře, veselá kopa Max byl vyložený sympaťák a dcerka Alice vybavená skvělou figurou zase náramná kočka (tedy aspoň do chvíle než jí René přežehlil ksicht). Příběh a dialogy byly kupodivu docela dobré a občas zazněla i nějaká smysluplná myšlenka. Suma sumárum - že bych se extrémně bavil tak to tedy ne, ale odpad! si NTNMMR určitě nezaslouží. ()

korbitch22 odpad!

o tomhle filmu jsem se dozvěděl od úchylného kolegy z práce.řikal mi,nic horšího jsem v životě neviděl,chceš to pučit?jasně!extrémy miluju.mno....už delší dobu je můj sen,natočit si vlastní,nenáročnej film.po všech krátkometrážních videích a různejch hudebních projektech,by to byl vrchol mého tvůrčího nadšení.tady se nám takováhle parta sešla a natočila si svůj vysněnej hirošima hadr amatérskej film.za to jednu velikou a upřímnou hvězdu dám.jinak bych je všechny nejradši trefil,za výběr tématu a jeho zpracování.pan vojkůvka byl v mladí asi týran,nebo na něj v kleci pouštěli psi,nebo ho prznil jeho strejda nebo já nevim.jinak si tuhle úchylnou pičovinu neumim vysvětlit.náboženské téma,zde ve stylu hanění církve,kdy pan vojkůvka řewší,že bůh je zmrd,že náboženství je pitomost,to by ještě šlo,jenže jsem to slyšel,viděl i četl milionkrát jinde a mnohem líp.naprosto idiotsky zvolené lokace,které vypadají jak pře 70 lety,hlavní dějová linka se odehráva někde u pradědy snad v kadibudce...copak takhle žije v týhle době normální rodina?první co musí amatérský filmař mít,jsou věrohodné lokace,které nevadí oku,aby dívák nebyl znechucen hned ze začátku jako já:-)zobrazení ďábla je celkem vtipné,pupkatej týpek s brejličkama a lahváčem v ruce:-)dobrý no,dej tam týpka v černym kabátu,hubenýho,s bradkou a dlouhejma černejma vlasama(kliše?ano ale věrohodné a film nezchazující)no dobrý tak k příběhu,týpek,nábožnej,nesmyslně přepadenej,nesmyslně najednou na vozíku,nesmyslně zabijou jeho ženu a dceru(to je klišé jak prase:-)nesmyslně se mu zjevý ďábel,nesmyslně se mstít,místo toho aby je lovil někde po městě a film by měl tak aspoň nějaký náboj.néééé vo je má hezky idiotsky ve sklepě,bílí tričko aby ta malinovka měla šmrnc.jestli existuje slovo který dělá z amatéra ještě většího lůsra,je to vojkůvka.potom začne názorné vysvětlování,jak na nás buch sere,že mi sme zrůdy a bůh je jen loutkař a tyhle pindy,dobrý no,porava nácka je fajn,podřiznutí mladý holčiny k poblití a jako co teda musi uznat,vokůvko jsi humusáckej impotentní kretén.nechat hystericky vysmátou píču polejt benzínem kočárek a nechat ho zapálit,no to sem ještě neviděl.to se mi udělalo tak blbě,že jsem to šel rozdejchat na cigáro.po návratu jsem ten tvůj výplod dokoukal,vyndal z dvd,rozlomil a venku před barákem zapálil.kámošoj jsem za to koupil startky.víš co mi na tuhle scénu řekla máma?která je 25 let na novorozeneckym sestra?že kdyby tě dostala do ruky tak tě zabije,jo já taky.hawk dohořel jsem. Březen 2011: ubírám i tu jednu hvězdu,je to sračka. ()

Oktavianus

Zvláštní je, že ačkoli je tento film o tři roky starší než jeho bratříček Total detox, na první pohled vypadá daleko lépe a profesionálněji. Obitus odpustí, ale pořád je to velká amatéřina a je to cítit z téměř každého záběru. Hlavní problém bych viděl u (ne)herců - kromě Barbory Mottlové, které to mimochodem velice slušelo, to byla naprosto prkenná polena. I když někdy sympatická (František Ringo Čech, teda pardon, Max). Dialogy uvěřitelné a reálné, to je velké plus, ale k čemu to je, když postavám moc nejdou přes pusu? Levné gore bylo prima, což o to, Vojkůvka bude stejnej úchylák jako já, za to tleskám, ale druhá polovina zbytečně dlouhé stopáže se stejně vlekla. Ač to čistě za sebe považuju za zbytečné, pokus zakomponovat myšlenkové poselství do exploitation filmu je zajímavý nápad, ale šlo by to udělat lépe, než abych jen celou druhou hodinu čekal na konec. Nic proti hlubším hororům - ale když už mám minimální rozpočet a naprosté neherce, staral bych se spíš o pořádně krvavou jízdu, než abych koukal na dva strejce, co naučeně odříkávají repliky. ()

virus10

Herci, tim jsem to moc nevěřil a už vůbec mi nesedl Max (takový ďábel se jen tak nevidí). Na filmu je vidět, že moc peněz nebylo, ale i přesto mě to nezklamalo. Film mě nenudil, krvavý scény se taky většinou povedly a i přes 2 hodinovou stopáž to slušně uteklo. I když konec byl trošku horší. Tvůrci si určitě zaslouží obdiv za povedený český horor za skromných podmínek a taky druhou šanci natočit horor s vyšším rozpočtem a taky s opravdovými herci. ()

anderson

Debilita na hranici odpadu. Ale je možné, že zasa budem označený za idiota. :-) Lebo vyjadrujem SVOJ názor. (3.4.2009) ()

eraserhead666

Třetinu filmu tu šukaj, třetinu filmu kecaj a třetinu filmu mučí a zabíjí lidi. To šukání občas připomíná amatérské porno z internetu, takže nic moc (i když zase lepší než esteticky naaranžovaný romantický živočišně vyprázdněný "sex"). Samoúčelné mučení, mrzačení a jiná neplecha působená lidem, mě ve filmech (ani hororech) nikdy nijak moc nebrala (a tady to občas trochu samoúčelně vypadá, i když narozdíl od mnoha jiných filmů, tenhle se tomu snaží dát alespoň nějaký podtex, nějaký účel, i když se to ne vždy podaří). Takže mě se, možná překvapivě, na filmu nejvíce líbilo to kecání, které bylo dost vymazlené, vychytané a hlavně zamyšleníhodné, i když ta závěrečná pointa ne že by byla špatná, spíš jen podle mě trochu špatně (hlavně špatnými slovy) podaná. Film samotný mi nějak extra moc amatérský nepřipadá, ba naopak, to jeho "levné" (dalo by se říct i televizní) zpracování mi dost sedlo, vůbec nijak mi nevadilo a ani nijak neuškodilo samotnému příběhu. Spousta českých neamatérských filmů, na které se sežene spousta peněz, dopadla mnohem, mnohem hůř. Herecké výkony dopadly lépe, než jsem čekal, obzvláště Ďábel/Max mě strašně bavil, jak svým projevem, tak neuvěřitelnými hláškami ("Když jsem říkal, že můžeš všechno, nemyslel jsem si, že to přežije!"). Ten se fakt povedl. Takhle bych si ho klidně i představil - žádný od prvního pohledu jasný týpek, ze kterýho ta "temnota a zkaženost" sálá třista metrů kolem, ale pohodový, obyčejný týpep od vedlejšího stolu v hospodě, který je démonický tím, co říká, ne tím, jak vypadá. Jediným závažným negativem filmu tak zůstává jeho délka. Mohlo to být trošku kratší. Jinak překvapivě slabě nadprůměrné dílko a (doufejme) dobrý začátek něčeho jako nové vlny českého hororu, pokládající laťku, kterou budou další následovníci už jen zvyšovat a nepodlézat. Neberu žádné ohledy na to, že to je český film, nejsem žádný vlastenec, dávám střízlivých 3,5*. ()

SOLOM.

Tento film rozhodně nebude patřit mezi moje oblíbené a dává mi dost velkou práci rozhodnout o jeho hodnocení. Odpad to pro mne určitě není, protože jsem na něm našel několik světlých chvilek, ale žádná bomba taky ne. Režisér Vojkůvka v sobě určitý potenciál má, ale bude muset na sobě pořádně zamakat. Sprostě nadávat umí to nám ukázal, teď ještě aby natočil něco s pořádnou myšlenkou. Dám filmu hodnocení 2 a to jen proto, že jde o českou produkci, kterou já osobně sice moc nemusím, ale našel jsem několik světlejších chvilek. Možná jsem jen nepochopil režisérovu myšlenku, ale kromě pěkných hereček, dvou krvavých scén a zjištění, že i sám ďábel má rád Radegast mě prostě nic nezaujalo a já tu myšlenku prostě nenašel. Když budu chtít slyšet přehlídku sprostých slov, tak si raději pustím Dědictví. ()

matestlust

Na české poměry konečně fajn podívaná.Amaterský exploitation,který se skoro muže rovnat s některými slavnějšími kolegy z celého světa.Amateřina je z toho samozřejmě cítit každým coulem,ale to možná o to víc dává na intenzitě dobré ponuré atmosfery.Celková zápletka se mi líbila moc,některé scény byly více než dobré(viz.znásilňování,aj..).celkově jsem rád,že se češi také rozhoupali a udělali film podobného rázu.3.5 * ()

Morholt

Ten nápad je vlastně vynikající a marně pátrám v paměti, jestli se s něčím podobným vůbec kdy někdo vytasil. Teď nemám na mysli smlouvu s Ďáblem jako takovou, ale spíš to, co po ní následovalo. Škoda, že se jedná o amatéřinu, protože s lepším trozpočtem resp. vůbec nějakým rozpočtem by Vojkůvka možná strčil do kapsy polovinu světové hororové produkce. Ale přesto má film něco do sebe a třeba znásilňovací scéna snese ty nejpřísnější měřítka. Za mě dobrý. 60% ()

corpsy

Z formálneho hľadiska ide o amatérsky pokus a aj keď je to možno trochu vidieť viac, je tu snaha aspoň snaha o dodržanie žánrových pravidiel, nie však mantinelov. Snímok totižto neprichádza s ničím novým a presne to je ten problém. Ak nieje nič nové pod slnkom, snažme sa tomu dať aspoň osobitý štýl. ()

Jindros

Celá sekce na vozíku je na jasných pět hvězd a patří k tomu nejlepšímu, co jsem na poli exploitation (i horroru celkově) viděl. Přímo neskutečně graduje a na konci jsem měl koule ve svěráku. Bohužel část s ďáblem je o poznání slabší a příliš nechápu, co vedlo autora ke stopáži dvou hodin. Vendeta měla být akčnější, kratší, rychlejší, dynamičtější a celkově kvalitnější. I technické zpracování a herecké výkony proti první části kulhají. Roman Vojkůvka dokázal neskutečnou věc v tom, že po Neusínej (které se mi vůbec nelíbilo) natočil mnohem delší, ale přitom v každé vteřině kvalitnější film. Obrovský skok. Dialogy jsou super (napsané). ()

Freemind

Takže hned od prahu - je to zcela amatérský snímek s roztomile amatérskou kamerou, střihem, světlem, zvukem, nezkušenými herci, špatnou hudbou a zábavnými efekty, vše natočeno na digitální kamery. Hvězdou tohoto snímku je ovšem scénář - i přes všechny ty masivní technické a herecké mínusy jsem po celou dobu cítil, že kdyby se tohoto textu ujali profesionálové a nasekal se tomu pořádný rozpočet, vznikne jeden z nejlepších českých horrorů vůbec. Vynikající dialogy, zajímavá, faustovská zápletka, v rámci žánru docela neotřelé nápady a specifický humor a nadhled, prostě gore "počesku". Dejte tomu pánovi víc peněz a lepší spolupracovníky, dotáhne to daleko. ()

kaylin

Roman Vojkůvka natočil dobrý film, který má přece jen trochu přepálenou stopáž a mění se hlavně ve druhé polovině v exhibici různě děsivých a různě hnusných scén. Neříkám, že jsou špatné, ony jsou některé hodně dobré a mají na vás hodně drsný dopad, ale jako celek je to spíše rozkouskované a vy máte pocit, že sledujete povídkový film. Jsou zde pak trochu delší hluché pasáže, které natahují stopáž více, než je třeba. O dvacet minut kratší film by nevadil. Ale to nic nemění na tom, že „Někdo tam dole mě má rád“ má skvělé gore a místy je až překvapivě odvážný. Další ukázka toho, že český horor žije a je dobrý. ()

Hadža

Vzhledem k mistnim podminkam,to neni spatne natoceno.dabel rad kofolu a radegast!;)Pomineme-li herecke vykony tak se jedna o slusne exploitation po cesku!Jen tak dal...:) ()

kagemush

Pro mě osobně film nad očekávání zajímavý a dobrý.Teď se vykašlu na něco jako ,,herecké kreace",nebo ,,celkový umělecký dojem",ale jak jsem se už zmínil v komentáři Nádherný život Sačiko Hanai,je pro mě důležité,abych alespoň jednou za čas taky viděl něco jiného,než všechny ty umělohmotně kvalitní snímky.Pro mě je tohle tisíckrát zajímavější a přínosnější,než ty přemoudřelé pokusy o něco,kdy často ani na pokus nedojde a zůstane jen u zapšklého rádoby zainteresovaného pindání, jako že vo něčom.Takže tohle je pro mě další důkaz,že když někdo chce ,alespoň něco umí (a nejen žvaní) a baví ho to,jde a s chutí sobě vlastní a dle možností si zafilmaří.No a my obyčejní kozumenti tak alespoň čas od času máme možnost na tom zahlceném filmovém stole najít něco jiného.(jeden můj kamarád jednou - omluvme jeho troufalost,byl ožralej- zajímavě definoval konzum,alternativu a undergound,-takže konzum jako že upečená kachna,umí to každý a každý to sežere,--alternativa,-což takhle kachnu za syrova?.-- a underground,- prdel a srdce z tý syrový kachny)--Na konci filmu mě dost pobavila vrtačka,-od Fulciho přes Aronofskyho. A za ten nápad s názvem filmu,-parafráze Wiseho filmu Někdo tam nahoře mě má rád,bych autorům dal hubana.--Pod komentář Tuxeda se klidně podepíšu. ()

Pirabin

Kdybych to měl brát jako normální film nedostane více jak 2*, ale je třeba podotknout že je to film nezávislý, a také že je to jeden z mála povedených českých horrorů. Vybroušený scénář však kazí chvílemi vážně špatné herecké výkony Příkad: SPOILER Ke konci filmu, když hlavní hrdina který musel čelit největším lidským hrůzám stoji před člověkem co mu znásilnil a zabil ženu a dceru řekne vcelku vesele:"Teď tě zabiju." Což mě vážně pobavilo...Jinak nádherný přesah, který si autor uvědomil, či neuvědomil...ale prostě tam je 4/5 kdyby si dal trochu pozor na to herectví bylo by 5 ()