Někdo tam dole mě má rád

• USA Someone Down There Likes Me (více)
všechny plakáty

Silně věřící Oto (Martin Frajt) přijde následkem přepadení o možnost pohybu, je upoután na vozík a jediným způsobem komunikace s okolím jsou jeho oči. Když se navíc stane nemohoucím svědkem znásilnění a vraždy své ženy a dcery, prosí v duchu Boha o odplatu. Ten se však neozývá. Oto se tedy obrátí na druhou stranu. Za pomocí zástupce strany temna vykoná nelítostnou krvavou pomstu a zároveň poznává nejtemnější stránky lidské duše… (oficiální text distributora)

Reanimated

Scéna znásilnění je jak ze špičkových zahraničních drasťáren. Zbytek je ale taky celkem koukatelný a to i přes dlouhou stopáž, amatérské kiksy a občas dementní dialogy. Občas je to taky prostě jenom sranda. ()

NICOX

Já sem opravdu hodně zhnusená. Přesto připouštím, že mě na tom něco zaujalo. Hrát v tom lidi, kteří jsou profesí herci, mít vyšší rozpočet a ještě to trochu dopilovat, mohl z toho bejt dobrej film. Nechutnej, ale dobrej. Na tenhle se už znova nepodívám. 20 % ()

Tjaden

Velmi zajímavý amatérský film, od kterého jsem napřed čekal jen znechucení, ale nakonec mě překvapil i zajímavou myšlenkou. ()

wosho

Roman Vojkuvka si s tímto filmem ukousl příliš velký kus koláče, na který celkově neměl. Rozhodně je však dobré, že se pokusil natočit tento druh filmu s takovým složito-filozoficko-metaforickým obsahem. Po technické stránce je na filmu vidět, že vznikal prakticky zadarmo s minimálním rozpočtem-což je škoda. Po technické stránce je film maximálně amatérský, kamera i zvuk je opravdu hrozná (ale co s tím má mladý filmař bez peněz dělat, že?). To co už Vojkuvka mohl ovlivnit (co se dá i dobře bez peněz udělat), to zvládl tak na půl. Scénář je hodně dobrý, dialogy i monology postav jsou dobře zvládnuté, včetně děje. Příběh má rozhodně potenciál na skvělý film. Bohužel Vojkuvkovi nejde moc atmosféra.prvních 40minut je nic moc. Scény lepí bez ladu a sladu za sebou, nebuduje vnitřní napětí. To co při tom má ve scénáři je přímo dramatický poklad-manželská krize z ochrnutí, žena se utápí v depresim chlastu a sexu s náhodnou známostí. To co se Vojkuvkovi nedaří s příběhem a atmosférou, dohání občas bravůrně notočeným záběrem, či scénou-tady naráží na dvojté znásilnění a následnou vraždu. Vojkuvkovi se podařila nevídaná věc, natočil ji neskutečně realisticky, mrazivě, pro mě je to jedno z nejpodařenějších zachycení tohoto odporného zločinu. Bohužel takto autor filmu překvapí jen párkrát. No a s herci je také kříž. Obě herečky co se podvolili režisérovi a šli do té scény se znásilněním musím obdivovat pro jejich odvahu. Ale když měli hrát emoce, či říci pár vět, tak to prostě nedokázali. A to se týká všech herců. Nějaká scéna jim vyšla, jiná zas ne. Příklad sám za sebe je představitel Ota-dokonale mu vyšel monolog o ovcích, ale to je tak vše. Kdy hraje na začátku, či ve zpomínkách slobocha uvěří mu divák bez problému. Ale coby mstitele co čím-dál tím víc pochybuje o pomstě už ne. To se týká i Maxe-tomu tlouštíkovi prostě ďábla nelze uvěřit, nemá na to auru, ani osobnost s charismatem. Celkově je tento, údajně nejkrvavější český film všech dob, výrazným příspěvkem do svého žánru. Pro fanoušky bude zajímavé vidět pokus na poli hororu tak ambiciozní film-bohužel ambice tvůrců byli velké a výsledek je průměrný. Ale jméno jeho tvůrce si budeme muset zapamatovat, kelikož odvahu i talent v sobě má. Teď už je zkušnosti a trošku více peněz. ()

Dr.Horror

Velice podařený horor s úsměvnými nehereckými výkony. Pokud přistoupíte na to, že je to opravdu amatérský film za levný peníz natočený s přehrávajícími neherci, dostanete film se zajímavým příběhem, který Vaši pozornost udrží celé 2 hoďky. Sice nadhodnocuju, ale opravdu mě to mile překvapilo a Vojkůvkovi a spol. fandím. ()

4everMan

Toto je zvláštní film. Samozřejmě, celé to je amatérsky natočené, ale i přesto jsem se celé dvě hodiny (!) díval. Zdá se mi, že začátek má rychlejší spád než druhá půlka filmu, která je vyhrazena pro vraždění (v rámci možností a nízkého rozpočtu ucházející). Jde tu o to, že člověk je bohem sám pro sebe. Ochrnulý Oto dostane možnost zadostiučinění, které také využije. 40% ()

ottis

Celkem sem se na tenhle film těšil,ale zbytečně.Amatéřina z toho byla hodně cítit.Divna kamera,divní herci(neherci),hrozné dialogy.Nemám nic proti násilí ve filmech,spíš naopak,ale tohle mi vůbec nesedlo.Podobné pocity sem měl z filmů Human nature nebo Fuck me.Pro mě pouhá stráta času. ()

Mírouš

Čistokrevná amatéřina, herecký výkony na bodu mrazu, ale tak nějak na mě atmosféra a některý scény zapůsobily hodně dobře (znásilnění, ovce, mamina s kočárem) Samozřejmě ne ve smyslu, že by mě to nějak rajcovalo, ale jako fandovi tohoto žánru se mi to líbilo. V český produkci moc takových filmů není a je to škoda. Myslím, že kdyby měli tvůrci víc prostředků, mohl by vzniknout poměrně slušnej kus. ()

lukasd

Hmm, tak celkem mě to zaujalo a docela by mě zajímalo, jak by si Roman Vojkůvka poradil s filmem, na který by měl slušný rozpočet a profi herce. Je vidět, že je to celovečerní prvotina, protože to trpí značnou řádkou neduhů - přemrštěná stopáž, někdy opravdu bídné herecké výkony a ne vždy dobře znějící dialogy. Ale má to na horror i celkem slušnou myšlenku a některé scény jsou opravdu povedené. 50% ()

SICK_BREED odpad!

Naprosto odmítám jako fanoušek hororu dát téhle amatérské nechutnosti jiné hodnocení. Vážně si nedokážu představit co by více vystihovalo slovo odpad, než tento naprosto zbytečný a duchaprostý počin pana Vojkůvky, který si myslí, že pokud vezmete bandu hereckých antitalentů, přimícháte trochu hodně slabých gore efektů a celé to rozmixujete s myšlenkou že by to mohlo mít úspěch, vznikne něco co se dá strávit bez toho aby na diváka šlo blití z pocitu marnosti u každé scény. ()

bolan

Chápu že nebyly finance (ty nejsou u nás nikdy na nic), ale dobrý že se i u nás někdo o něco takovýho pokouší..Začátek absolutní psycho nářez (škoda že film nezůstal v této reálné rovině), ale od příchodu Maxe se to změnilo v komedii. ()

agassi68

Pokus o český horor sa nevydaril. Scenár bol tak na pol hodinu a potom sa zjavne improvizovalo. Založiť všetko na naturálnom zobrazení hrôzy môže vyjsť len v profesionálnom štúdiu. Tu sme sa ocitli na amatérskej pôde aj keď snaha sa cení. Toporné výkony niektorých /ne/hercov ma privádzali k smiechu a tiež pokusy o moralizovanie. Škoda, mohlo to byť celkom dobré gore made in Czechia. ()

RedDuck

Bál jsem se že největším problémem pro mě bude brutalita, ale jak Maxík řekl, člověk si zvykne na všechno a po šmikání prstů už jsem s tím problém neměl.. Amatérská kamera, nehrající herci, nic moc ozvučení...byly minusem ale zároveň plusem, všechno to bylo tak nějak naturálnější, civilnější a jiné. Duchovní rozměr díla byl dán spíše námětem než zpracováním, i když pointa nějak fomulována byla. Hodnocení snižuju za absenci jakéhokoliv napětí a překvapení, to rozhodně udělat lépe šlo i s těma prostředkama, které byly k dispozici. ()

Hapretor

Na české poměry nechutný, drsný a dobře vymyšlený filmek. Nevadí, že to celé působí amatérsky a hrozně lacině. Tvůrce z toho vytřískal co se dalo, a to já oceňuji. - až na ty žvásty o Bohu - místy to už fakt nudilo. ()

jay.lee

Nepotřebujeme Boha, abychom mohli konat dobro,...ani Ďábla, pokud chceme páchat zlo... POMSTA PŘICHÁZÍ Z PEKLA! ()

Johny M.

Na český poměry nevídaná (hororová) záležitost, která by si zasloužila víc peněz... aby nebyl zvuk jak ze sudu, trochu lepší obraz, herci... a kratší stopáž. ()

Kolyas odpad!

Natáčení údajně trvalo 15 dní... Ale výsledek vypadá spíš tak na 120 minut... Náklady 130000 Kč? Proboha, za co? Parta ujetých moraváků (bohužel, jejich spisovné vulgarismy opravdu uvěřitelné nejsou ani náhodou) si vyjela na pár dní z města, vypila u toho několik lahváčů, trochu si zafilozofovala o zlu a dobru a celé to natočila na digitál. Tak to mě teda fakt nebavilo. ()

Al44...

Místy dost nechutný děj a nic moc herecké výkony zachraňuje druhá půle filmu, kdy se na scéně objevuje Max. Pak teprve dostává snímek ty správné obrátky a díky promyšleným dialogům se stává i docela zábavným. Škoda jen, že v tomto duchu neprobíhala většina tohoto možná až zbytečně dlouhého nízkorozpočtového díla. ()