Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

papinak

Solidní oddechová záležitost, která vyplnila nedělní večer. Samuel L. Jackson opět nezklamal a dodal filmu šťávu. Bez něj by to bylo o hvězdu méně. ()

Aceboris

Samuel L. Jackson., v celku pre neho sitej ulohe ako protivny sused, ktoreho by asi malokto strpel a utekal by kade lahsie.. Dost realne, suseda si nevyberies s nim musis iba existovat a v takomto pripade je to dost obtiazne. Vacsinou sa hovori o rasizme so strany bielich, no tu je to naopak. Vobec sa mu nepaci novy sused a to len z toho dovodu, ze ma cernosku za zenu, cez co sa on nievie povzniest. Odpornost jeho spravania by uz davno odradila kopec ludi, nie vsak nasho hrdinu Patricka Wilsona. Ten zo zaciatku nevie pochopit jeho spravanie, ktore je cim dalej neznesitelnejsie, pociatocne hlupe narazky sa menia az na nasilie a skodoradost. Novomanzelia a ich vysnivany domcek, kde mali v klude a pokoji vychovavat svoje deti tak dostava tu najvacsiu trhlinu o akej urcite nesnivali ani v tom najhorsom sne. O reziserovi Neilovi LaButem sa neda povedat, zeby bol nejaky novacik aj ked jeho snimky nijak neoslnili az na jednu vynimku Sexuálna rekonštrukcia , iba tato jedna ma zaujala a to je zalostne malo. Zo svojim potencialom uz asi dosiahol vrchol a kludne by sa dal zaradit do skupiny ktori sa drzia nad vodou no este sa nepotopili. Pre fanusikov vysinutych policajtov a odpornych susedov je to pohladenie po brusku, pre nas ostatnych , dobre pobavenie a v celku prijemne stravennie skoro dvoch hodiniek. ()

babuca

Celkom zaujímavý príbeh aj keď miestami možno s malým spádom. Nechcel by som S.L.Jacksona ako suseda, vedel byť fakt odporný !!! 3+, 65% ()

bocy

Miestami nedotiahnuté, ale pozrieť sa dá... Takého idiota by som za suseda určite nechcel (mať doma bazén a nemôcť v ňom sexovať, no uznajte...) :-) ()

O_riginals

Prumerne akcni drama s Samuelem Jacksonem ktery uz bohuzel hral i v lepsich filmech. Tohle se mi bohuzel nezdalo moc realne a presvedcive co predvadeli v tomhle filmu ()

Montmorency

S.L.Jackson opět nezklamal a zahrál rasistického policistu velmi věrohodně (nedávno jsem ho viděla v Mother and Child a tam hrál takového hodného dědečka hříbečka - role zlosynů mu sluší víc:-).....Jinak film je to průměrný, taková příjemná odpolední televizní detektivka ()

Sonjoe

Samuel mi brutalne liezol na nervy. Mam ho rad, ale tu absolutne na nevydrzanie. Film zaujimavy ale skor taky priemer. Mlady par sa nastahuje a maju drbnuteho suseda... ()

BH7

Není to špatný film, byť by se to ze začátku mohlo zdát, ale postupně se děj vyvíjí a stupňuje, že se až člověk podivuje nad psychologií postav a co teprve pak závěr.... Jinak Jackson ztvárnil roli opravdu luxusně. ()

Oxytocin

Tento thriller má něco do sebe v napětí. Přesto musím říct, že mě rozesmává chůze S.L. Jacksona s vystrčenou prdelí, prohnutými zády a volně pohyblivýma rukama při těle jako opičák (bez jakýchkoliv rasistických narážek, protože herce mám rád), kterou jsem nikde tak výrazně neznamenal. ()

floppy4

Karty sú od začiatku rozdané a je jasné, že medzi susedmi príde ku konfrontácii a do toho času to celkom dobre odsýpa, človek je priebežne stále v napätí, postavy a vzťahy sa rozvíjajú, herci hrajú dobre, trošku rasová téma do toho a síce to do konca nič zásadné nepovie, ale to asi ani nebola ambícia, takže v celku to za tých pár peňazí pôsobí zrelo a vyvaruje sa to zbytočných blbostí. ()