Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

Xmilden

Jedna velká rasistická bublina. S. L. Jackson hraje na výbornou, ale já přece nemůžu dát filmu, kde se nic moc zvláštního neděje a kde záverečné vyvrcholení je prakticky o ničem ***. Mé hodnocení 50 % ()

sepp

Lakeview Terrace az moc casto preslapuje na miste, spoustu potencionalne zajimave latky jen nastini a pak od ni opet utece do nezajimavych poloh. Presto je zde nekolik zajimavych a k zamysleni podnetnych scen (setkani v baru a Abelovo narikani, ze bili si muzou vzit vse co chteji v kontrastu s konstatovanim Lisina otce, ze u soudu by ve prospech Abela hrala barva pleti) a hlavne pak vykon Samuela. Kvuli temto dvema aspektum stoji za to tento film videt. 3,5* ()

Phobia

Realitní kancelář "Život v troskách" nabízí k prodeji exkluzivní rodinný dům. Je situován na sesouvajícím se svahu, s nádherným výhledem na blížící se monstrózní požár: marný boj hasičů s plameny budete moct sledovat přímo z okna obývacího pokoje! Vzduch je zde atraktivně provoněn aromatem dusivého dýmu. Jedná se o velmi klidnou lokalitu, ve které vás přes den bude rušit pouze zpěv ptáků, sousedova motorová pila, sekačka, rozbrušovačka a vstávat budete s kuropěním za libého zvuku cirkulárky. Tiché noci jsou ozvláštněny sousedovic divokými mejdany a houkajícími alarmy. K RD patří pozemek - zahrada a bazén, obojí hojně zaléváno sousedovou močí. Čtvrť je prostá kriminality, neb nad Vaším bezpečím bude bdít vnímavý soused, kvalitně vyzbrojený agresivní rasista s roztomile psychopatickými sklony. Jeho halogenové reflektory Vám budou šajnit do ksichtu i pod zavřená víčka a zločinci tudíž nemají příležitost přiblížit se k Vašemu domu nespatřeni, nejsou-li pozváni. Výhodná koupě, neváhejte! Jako bonus nabízíme služby rozvodových právníků. 70% A mohlo to být víc, kdyby se závěr nezvrhnul v hollywoodské klišé. Kromě toho jsem zcela pobouřena až šokována, že v roli rasistického šmejda nefiguroval herec bílé pleti; jak skandální, takto lživě naznačovat existenci předsudků a nenávisti u etnických nebělochů! ()

lesumir

Néééé, tohle néééé. Skoro dvě hodiny totální nudy, které vůbec neutíkaly. Nechápu, že jsem něco tak zdlouhavého dokoukal. Předvídatelné, klišovité, (pod)průměrné. Samuel L. Jackson je pan neherec a co film, to totální averze. Kerry Washington není komparzistka, uživateli Dubro, doopravdy není. Je krásná a její výraz byl jedinou věcí, která mě držela nad vodou! __ Neil LaBute potápí všechno a všechny! ()

Fiftis

Slušný thriller o tom, že ak nesadnete susedovi, hoci je policajt a nič mu vlastne nerobíte, môžete mať veľké starosti. Klasický thriler s opäť výborným Samuelom L. Jacksonom, ktorý nijako nevybočuje z priemerných amerických trilerov súčastnosti. Filmu chýba niečo naviac, šťava ktorá by okorenila trošku nudný a nezaujímavý dej. Film postupne buduje napätie, koniec málinko prehnaný, ale za to uvidíme skvelé herecké výkony. Samuel L..Jackson to zahral výborne a Kerry Washington bola pekelne sexy. ()

Pepinec

Často si říkám, že náš dům je také na špatné adrese. Kdyby šlo tři štěkající monstra zvířecí a tři lidská společně s prdící dvanácet trojkou a dřevorubcem amatérem, co miluje nedělní rána se svou cirkulárkou, vměstnat do jednoho černocha, vzešel by z toho Samuel L. Jackson v celé své parádě. Možná by se k lepšímu nezměnilo nic, jen by nám určitě klesla spotřeba broků... ()

Big Bear

Manželku či manžela si vyberete, souseda ne... O tom se má přesvědčit mladý zamilovaný pár, který koupí dům hned vedle domu drsného poldy. Ten je vdovcem a své dvě dospívající děti vede ke kázni a pořádku, tak jako se to každý den snaží vštípit ve svém okrsku zločincům, dealerům drog a výtržníkům. Samuel L. Jackson od prvních náznaků nelibosti s přítomností nových sousedů dává snímku čím dál mrazivější atmosféru. Film se lehce otírá i o pozitivní rasovou diskriminaci. Není to však afroameričan Jacskon kdo je utlačován. Problém má naopak Patrick Wilson, jehož žena je tmavé pleti a sám je běloch. Wilson má celou řadu podezření, že nehody u nich doma má na svědomí Jackson, ale obviňte černocha a ješte poldu...To se v USA rovná sociální sebevraždě. Atmosféra paradoxně s nutně gradujícícm závěrem přestala působit v celé síle. Je bez debaty, že film stojí na Jacksonově výkonu. Role poldy, kterému už trochu hráblo mu sedla skvěle... Zkrátka, jedná se o povedené drama u kterého zívat nebudete a po jehož shlédnutí si možná oddychnete při myšlence, že váš nemožný soused by mohl být o dost hustčí * * * ()

Cappuccino

Samuela L. Jacksona poznám predovšetkým ako kladného hrdinu, a tak som si pre zmenu jeho postavu rasistického a zákerného policajta naozaj užíval. Vzájomné doťahovanie medzi susedmi bolo miestami skutočne napínavé i keď niektoré spory sa dali ešte o trochu viac vyhrotiť. Záver ma však sklamal natoľko, až som silno uvažoval, že nedám štvrtú hviezdu. Scéna s telefónom aj so zbraňou bola z oboch strán absolútne iracionálna a trochu podkopávala postupne budovanú a uveriteľnú nenávisť. Väčšiu časť filmu som sa ale naozaj bavil, subjektívne preto musím dať štvorku. ()

mzss1

|69%| Nebyla to špatná záležitost. Největším kladem byl jednoznačně Samuel L. Jackson. Resp. bylo to celé postavené víceméně na něm. Provokovat, znepříjemňovat dvěma novým nastěhovaným lidem život mu šlo opravdu dokonale. Postupem času to začalo nabírat na obrátkách. Jackson měl skvělou roli a o to víc si jí užil. Dokonce i pár dobrých hlášek, při kterých jsem se vážně málem posral smíchy, měl. No, proč vlastně dávám jen 3*? Dávám teda velmi silnou trojku, je to opravdu na hraně, ale 4* dát prostě nemůžu z několika zbytečných nedostatků. Finále bylo opravdu nezáživné. Divím se, že ho tu někteří nadzvihují, že bylo prý nečekané. Krom toho mohl být film o něco delší a Jacksonova postava mohla být ještě víc a lépe využita. Navíc mi chvílemi neseděl odměřený přístup Wilsona k jeho ženě. Přesto jsem celkově spokojen – taková nenápadná provokace, znepříjemňování života onoho páru podal Jackson skvěle. Škoda těch nedostatků, jinak je to dobrý film. ()

kingik

Dostat Samuela L.Jacksona za souseda je přímo za trest. Umí totiž obratně zneužít svého postavení policisty a navíc je to rasista. Na vlastní kůži to brzy pocítí smíšený pár Patrick Wilson a Kerry Washington, kteří se vedle jeho domu právě nastěhovali a válka nervů může začít. Od režiséra Neila LaButa jsem čekal přece jenom víc než řemeslně zručně natočený thriller se zajímavým hereckým obsazením. Motiv rasismu je zde spíše jen lehce nastíněn pro vyvolání konfliktu, ale nějak hlouběji se tvůrcům nechtělo v tomto problému hnípat, ale na druhou stranu je dobře, že to udrželi v poměrně nijak přehnaných intencích a postupně stoupající psychický teror ze strany muže zákona co má v práci nemalé problémy, ale navenek působí příkladně je v mezích uvěřitelnosti, ale jen do finálního střetu mezi znepřátelenými sousedy. V závěru se totiž nabízelo více variant jak tento zajímavě rozehraný thriller završit a tvůrci zbaběle sáhli po tom nejpředvídatelnějším závěru. A to je škoda. Film měl rozhodně našlápnuto k vyšším metám, ačkoliv námět policisty, který terorizuje nevinné občany, není nijak originální. 60% ()

Anderton

Ak chce Samuel J. Jackson zaujať, nemusí hrať hneď v nejakom akčnom trháku. Až pri tomto psychotrileri som si vlastne uvedomil, že je aj kvalitný herec, nie iba bad ass motherfucker. Tým je aj tu, ale jeho postava je dobre napísaná, v priebehu deja je nám objasnená jej motivácia a nepôsobí to vôbec ako vycucané z prsta. Iba sa mu to "trochu" vymklo zpod kontroly. Bieli si proste myslia, že sú v spoločnosti nadradení (aj keď možno podvedome) a môžu riadiť každého život. Oni by sa tomuto tvrdeniu vzpierali, lenže to by potom jedna z postáv nemohla podotknúť, že má chuť na černošky a ide na to cez aziatky. Wilsonova žena je tiež mierne konformná, keď si naplánuje dieťa bez jeho vedomia, aby si spoločnosťou akceptovanejšieho belocha udržala. Škoda klišé záveru, tvorcovia nevedeli, ako to uspokojujúco ukončiť. Znižovať hodnotenie kvôli tomu nebudem. ()

Smok

Jeden z filmov, ktoré stoja a padajú na jednom hercovi. Pravdou je, že susedov a rodinu si človek nevyberie a Sammy je toho excelentným dôkazom. Nie je totiž typ suseda, ktorý vás príde privítať s čerstvo upečenými buchtami, ale skôr ukážkového psycho "morousa", ktorý nadovšetko ctí (a sám aj je) zákon, konvencie a spoločenské pravidlá a má viac ako zvláštny zmysel pre humor a poriadok. A to prosím pekne za každú cenu. Svojim výkonom u mňa zľahka vyťahuje túto snímku nad priemer. ()

teutates

Lakeview Terrace sa snaží byť strašne presvedčivý, ale pôsobí skôr naopak. Niečo medzi thrillerom a "fun". Film síce nenudí, avšak dané prevedenie rasistického policajta nemá pevný základ - niekde sa stala chyba a preto 6/10 ()

oje

Vcelku dobře se podařilo těžit napětí, vyplívající z bezmoci ústředního páru, který se dostal do křížku s policistou. Psychopatický oficír, skvěle zahraný Samuelem Jacksonem, totiž přesně ví, co si může k sousedům dovolit. Během příběhu si hezky pohrává s jejich důvěrou a s nemalou dávkou úzkosti, která se nese celým filmem, by měli být fandové thrillerů určitě spokojeni. I když ambice snímku jistě nemíří vysoko a scénář není žádnou hollywoodskou perlou, na hodinky jsem se nepodíval ani jednou a rozhodně se u filmu dobře bavil. Podobným a povedeným snímkem o terroru policisty je Zhoubná vášeň s Rayem Liottou. Alternativa: Unlawful Entry. ()

mil@n.fanatik

Hodně slušný thriller, výborný příběh... Perfektní dům, skvělý pár, super soused, navíc policajt, co víc si přát:-DD Jenže, zaltý soused nedá ve dne v noci pokoj a tak mají manželé o "radost" postaráno... Od začátku do konce jsem byl u filmu přilepený a dobře se bavil... 75% ()

predators

Až do posledních okamžiků sledujete otravného policistu Samuela, jak se snaží znepříjemnit život nově přistěhovanému páru mladých lidí. Tempo je sice vystupňované, ale chabý rasistický důvod nenávisti mě docela nudil. Vyústění v pár šarvátek je jedině dobře, protože jinak by se jednalo o film na špatné adrese :-) Slabší průměr... Zajímavosti: S natáčením se muselo spěchat, protože se požár rychle šířil / ... a ty prášky přestala brát schválně :-) 40% ()

SeBig

Samuel L. Jackson umí perfektně zahrát šílenýho parchanta! U tohohle filmu který je o mezilidských vztazích vám bude bušit srdce! Hodně velké drama šokující konec! ()

Chrustyn

Další thriller o zlu, které se zda být nedotknutelné, tentokrát ve formě idealistického a vlsatně po všech směrech vyšinutého policisty. Vše začíná terorem psychickým a končí terorem fyzickým. Typický půrměrný thriller na jedno podívání, kde L. Jackson docela potěší ale naskriptovaný scénář vypointovaný do přepísklého finále už méně. ()