Mladý pár (Patrick Wilson a Kerry Washington) se právě nastěhoval do svého kalifornského domu snů. Záhy se však stává terčem souseda, který těžko snáší, že má každý z manželů jinou barvu pleti. Přísný osamělý otec (Samuel L. Jackson) pracuje jako losangeleský policista a zároveň si umínil, že se stane samozvaným strážcem pořádku v okolí. Jeho noční kontrolní procházky a až příliš zvědavé oči někomu přinášejí pocit bezpečí, ale mladé novomanžele stále více obtěžují. Proti trvalému narušování soukromí se dvojice nakonec začne bránit. (oficiální text distributora)

StanislachKo

Znepokojujúce, to áno... Kerry sa mi vo svojej úlohe tiež páčila, ale ten zvyšok bola čistá urážka môjho už aj tak dosť chabého intelektu. Musel som sa veľmi snažiť vcítiť do príbehu, aby som neumrel čistou nudou. A vtiahnutie kľudne aj do stupídneho deja by mala byť pri obdobných hollywoodskych prvoplánovkách samozrejmosť... Tu dej bol síce relatívne jednoduchý, ale potentný, z čoho sa dalo vyťažiť 100x viac. Pre mňa nutné zlo, pri ktorom tie "lepšie" (scenárovo, herecky, atmosfericky viac prepracované) filmy, ktorých nás spoza veľkej mláky ostrelujú, nemôžeme považovať sa samozrejmosť. Suma sumárum: Na mňa táto fušerina pôsobila ako reklama na ostatnú hollywoodsku produkciu. ()

Deyw

Hah..souseda mam taky kokota..ale nez aby to byl skodic zakernej tak je to spis bufetak kterej tam ma brajgl..no samuel rozdava peklo..slusna depka..ale je to takovy suchy..ale samuel si to uzival a ja jeho taky. :) ()

HorrFi

Za mě takový hodně silný 3.. podobný filmy o problémových sousedech mam rád a u tohohle je škoda těch hluchých míst, ale Samuel to zahrál perfektně, vzhledem k námětu to mohlo dopadnout ještě o trošku líp, ale nenudil jsem se.. ()

Jizni Tlapa

Tak tohohle frajera bych za souseda mít nechtěl. Až do konce není jasné, co se z toho vyklube a to přidává tomuhle psycho-soused kousku na zajímavosti. S.L.Jackson skvělě zahrál a nebýt konce bez fantazie, kdy Sam zvedne motorolu, aniž by se podíval předem na display kdo volá, a tím se tak dětinsky prozradil, dal bych 5*. ()

Mrkvič

Skvělý L. Jackson na nedělní večer. Jeho démonický kukuč drží celý film nad vodou. Bez konce se dá i říct, že jde o tu pravou stísněnou atmosféru, ze které by se divák nerad dostával na vlastní kůži. Ke konci jsem byl lehce zklamaný vývojem, který ze záporáka dělal většího a většího blázna, ale i tak to bylo zábavné a příjemně rafinované. ()

neoBlast

Vzhledem k osobě režiséra mohl Samuel L. Jackson dojít k mnohem větší újmě na své bad-ass-motha-facka pověsti (viz. Nick Cage po "legendárním" Rituálu). Dům na špatné adrese nenudí a to je hlavní, v klidu nasazuje slušné thrillerové tempo a nezadrhne se ani na minutku. Dějem samozřejmě nepřekvapuje, to muselo být jasné každému po prvním traileru, či přečtení synopse - nikdo naštěstí po Jacksonovi s Wilsonem nic víc nechtěl a to se stalo jejich nejprůkaznějším filmovým argumentem. 55 % ()

elanius

(88/2012, TV Markíza) / Ai fakt najhorší sused akého by chcel jocikto mať :). Nenudil som sa, len to malo o dva tri stupne nižšie grády ako to malo mať. Pododné filmy stoja na dvoch hlavných pravidlách. Napätie sa musí budovať pomaličky, ale postupne musí gradovať až na neznesiteľné úrovne. Tuto aj S.L. Jackson nevytihol ani jeden poriadny psycho terror kúsok. Nič exra zásadného sa dlho nedej. Za druhé, kladným postávam musí človek fandiť v boji o prežitie. Mne boli dosť ukradnutý. Priemerný kúsok, až sa človek diví, že podobné vznikajú takmer každý rok. Skúste radšej alternatívy ako Deliverance, Straw Dogs a pod. (6/10) ()

venison

Příjemný béčkový thriller, ve kterém je bohužel záporák sympatičtější než páreček sousedů, se kterými má divák sympatizovat.. Lehce přitažené za vlasy, ale jako relax film více než dobré ;-) ()

VanTom

Černo-bílý manželský pár se nastěhuje do poklidného sousedství, což se ovšem úplně nezamlouvá svévolnému, latentně rasistickému (černému) policistovi. Otázka barvy se tudíž skloňuje často a nevraživost houstne, od drobných nedorozumění po otevřené naschvály. Zatímco zpočátku scénář vykresluje strany konfliktu víceméně jako normální, inteligentní lidi (přitom příjemně nejednoznačně), nepříliš věrohodnou eskalací je dožene až do psychopatického módu (a k jednostrannému, hloupému konci, jehož thrillerovou rozpačitost ještě umocní blížícími se požáry). ()

Guzo

Lehce nadprůměrný thriller s výborným Jacksonem v roli záporáka. Vypustil bych kompletně vše o požárech v okolí (protože na film jako takový to nemá nejmenší vliv) a ten konec mohl být taky trošku jinačí. Jinak mi vadila asi jen jediná věc a to hudba v autě, k hlavnímu hrdinovi se prostě něco takového absolutně nehodilo.. ()

Autogram

Ani dobrá štvrť nemusí priniesť šťastie na suseda. A keď je naviac policajt, tak o „bezpečnosť“ bývania je zaručene postarané. Keď už je film po celý čas psychologický, tak sa mohol aj nejako psychologicky uzavrieť, nenamietal by som, keby to bolo nejakým zmierením, ale ten akčný záver a naviac s požiarom všade okolo mi do toho nesadol. ()

jenik71

Mladý manželský pár má krásný nový dům s bazénem, velkou zahradou a v atraktivním prostředí. Jenom ten černošský soused je poněkud divný. A navíc je to policista, kterému se nemá moc odporovat. A tak se sousedské vztahy brzy začínají vyhrocovat. Nepříliš originální scénář, ale díky Samuelu L. Jacksonovi se na tento psychothriller dá ještě dívat. 60% ()

Soweek

Už několikátý komentář, který píši k filmům s S.L.Jacksonem. Všiml jsem si sám sebe, že ho vždy v jednom filmu chválím a v druhém pomlouvám, takže jsem v tom vyzkoumal závislost. Samuelovi výkony jsou totiž jako sinusoida a po opravdu otravném Jumperovi se nyní nacházíme v bodu pí/2 :-) Opravdu škoda posledních 20 minut, kde už zřejmě scénarista nevěděl jak to ukončit, protože prvních 90 minut je opravdu dobrých a velmi zneklidňujících. Tento film ve vás vyvolá obavy a nejistotu tak, jak to nedokáže jen tak ledajaké drama. ()