Blondýnka Kate a její partner Brad spolu žijí už několik let, užívají si života a v jednom mají jasno. Oba pocházejí z rozvedených rodin, a tak sami nechtějí žádnou svatbu, žádnou klasickou rodinu, žádné děti, žádné příbuzné. A to znamená i žádné Vánoce v rodinném kruhu. Proto se každý rok omluví svým rozvedeným rodičům i zbytku příbuzenstva a odletí si užít svátky k moři. Letošní cesta na Fidži však skončí dřív, než začala, kvůli mlze byly všechny lety zrušeny. Bradovi a Kate se nepodaří sehnat žádnou náhradní dopravu, navíc je osloví televizní reportérka do živého vstupu k situaci na letišti. Vzápětí jim začnou volat příbuzní, kteří je viděli v televizi, a tak dvojici nezbývá nic jiného, než slíbit, že během jednoho dne oslaví čtvery rodinné Vánoce. Jsou odhodlaní zkrátit návštěvy na minimum, ale netuší, co všechno je čeká. (TV Nova)

Tessie

Nebylo to tak spatne, jak to vypada dle procent. Na nedelni vecer paradni relaxacni komedie. Reese byla opet skvela ;) ()

.MJ.

Není to žádný extra film s kdovíjakým příběhem, ale místy jsem se dobře bavil a to mi u průměrné komedie stačí. Jako oddechovka to splnilo svůj účel. 50% ()

peetriss

Název sice zní Čtvery Vánoce (dovolím si napsat bez hrubky), vánoční atmosféru aby však člověk pohledal. S komedií a romantikou je to podobné! Vince Vaughn mně jako komik leze stále víc krkem. Pro mne bolestná, naprosto zbytečná, komedie překypující otřepanými lacinostmi. ()

Matros

Nechápu, ale je to tak. Jedna z nejlepších vánočních komedií co sem za poslední dobu viděl. Je skvělé, když se u komedie upřímně zasmějete na celé kolo více než třikrát. ()

Angie91

Tady platí čeho je moc, toho je příšliš, a tady toho bylo opravdu opravdu moc... i když každý má nákého kostlivce ve skříni, takto pošahané rodiny jsem už dlouho neviděla... od naprostého děsu tuhle komedii zachránila jedině Reese Witherspoon, a i když mám Vincenta opravdu ráda, tahle role mu moc neseděla. ()

Ricky_CZ

Tak tento kousek opravdu mou bariéru cynismu nepřekonal. Z úvodních 3/4 filmu jsem měl radost, neb to působilo jako antireklama na smrady a navíc se tam objevila má milovaná Kristin. Pak se však vše zvrhne do údajného "prozření" a to jde opravdu mimo mne...Na cumlání se v kině to ale asi jde... 45% ()

sona123

Miluji Reese (nikdy mě nenapadlo, že je vlastně hrozně malinká) a Vince, toho čím dál víc a tady to teda rozbalil! Já vím, je to další z těch romantických komedií, ale já je mám ráda a když v nich hrají dobře vypadající herci, má to krátkou stopáž, je to říznuté pár údernými songy, sem tam proloženo zničehonic se objevivšími vtípky (stačí tak tři) a mající úsměvný happy end, beru všemi deseti, i když jen tak, do zásoby - vždy se najde chvilka, kdy taková oddechovka přijde vhod. ()

lareinna

No, tak čakala som v prvom rade niečo, čo má dej.. Toto bolo v podstate o ničom. Chodenie po návštevách k "zvláštnym" členom rodiny..to bola ozaj vysoká koncentrácia podivínov. A škoda, ale mám pocit, že práve toto malo zaujať. Mňa nezaujalo. Dve hviezdy pre Reese, Vincea Vaughna a Mary Steenburgen. ()

Blazin

Nepříliš povedená komedie, hlavně nudné (bez zajímavého děje) a téměř bez vtipu, za celou dobu jsem se zasmál asi dvakrát. ()

spageta

Ačkoliv jsem od tohoto filmu moc neočekávala, přesto mě zklamal. Zezačátku to vypadalo celkem nadějně, ale bohužel úroveň potom šla už jen a jen dolů. Nelíbil se mi styl "být vtipný za každou cenu", obzvlášť herecký výkon Vince Vaughna mi přpadal přehnaný. Alespoň podle názvu jsem čekala vánoční atmosféru, ale bohužel ani té jsem se zde nedočkala. Zkrátka hodně podprůměrná romantická komedie. ()

Ollie235

Film, který nefunguje ani jako komedie, ani jako romantická slaďárna, ani jako vánoční oddechovka. Co to tedy je? Trapná nuda, kde potěší opravdu jen pár scén a pohodová Reese Witherspoon. ()

simply

Zas tak strašné to nebylo. Místy to bylo docela vtipné, například když Vince hrál Ježíše. Herecké výkony celkem v pohodě a děda Tom Hagen byl naprosto úžasný.....3,5 * ()

Santino7

Ak mám povedať pravdu, čakal som od toho čosi viac. A to oveľa. Obsadenie tejto "oddychovky" totiž na prvý pohľad vyzerá priam famózne - či už ústredná dvojka Witherspoon a Vaughn (oboch ich mám rád, sympaťáci, a navyše je nad slnko jasné, že takýto žáner im sedí perfektne) alebo ďalšie zvučné mená ako Duvall, Favreau, Spacek či Voight - skrátka myslel som si, že čosi takéto hádam ani nemôže dopadnúť zle, už len kvôli tomu skutočne nabitému hereckému ansámblu. Avšak niečo sa predsalen muselo pokaziť, pretože ako celok to skrátka nefungovalo ako malo, ani zďaleka. Ťažko povedať, čím to je, samotný humor by som ako prekážku nevidel, nakoľko sem tam sa našiel nejaký ten fajn zábavný moment či hláška (hoci je fakt, že tie ozaj vydarené by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky), no čo mi skutočne prekážalo, to bol v prvom rade samotný koncept filmu. Bolo to rozhádzané, útržkovité, kúskované. Proste chyba vo forme (respektíve jej prevedení), mohlo to byť riešené aj inak, takto som mal pocit, že sa dokopy ani nič neudialo, len sa niekoľkokrát (konkrétne štyri) zmenilo prostredie a vedľajšie postavy. Nič viac, žiaden posun, žiadna poriadna zápletka (i keď je jasné, že pri takto ladených snímkach zápletka absentuje pravidelne, no nie vždy to je problém - tentokrát to však bol). Ostatne si myslím, že ak chceli využiť takýto koncept sviatkov so štyrmi rozdielnymi rodinami, určite mali pridať nejaké tie minúty v rámci stopáže - aby dostatočne využili potenciál všetkých prostredí a aby to nepôsobilo len ako akýsi "štek" do prázdna. Uzavriem to tak, že nebyť toho už v úvode spomínaného kvalitného hereckého obsadenia (a tých zopár podarených vtípkov), bez mihnutia oka by som v hodnotení šiel ešte o stupeň nižšie. Po obsahovej stránke to bolo totižto vyslovene trápenie, podpriemerná záležitosť. 2/5 ()

Lovely.Bones

Můj 1. adventní film tohoto roku a rovnou pěkně z vostra. Tohle se totiž s ničím nemazlí :D Začíná totiž scénou v baru, kde se setkají hlavní dva hrdinové. A okamžitě se do sebe zamilují. Žádné zbytečné flash-backy, žádné problémy ve vztahu. Prostě jednoduché seznámení dvou lidí, milostný pohled, střih, a jsem už na jejich rodinné dovolené, po několika letech toho, jak spolu chodí. Po nevydařeném útěku na vánoce pryč od rodin, začne velice zábavná road-movie, která divákovy postupně představí všechny 4 rodiny hlavních hrdinů (oba mají, shodou náhod, rozvedené rodiče). A jedna je zábavnější, nežli druhá :D Nevím, jestli se jedná přímo o rodinou komedie, protože některý humor je poměrně drsný, ale zábava je zajištěná ;-) ()

filipvrbik

Vývoj vztahu Brada a Kate je celkem fajn, není to ani blbé ani špatné a dokonce i vtipné- ale ty čtyři rodiny,které navštíví to je šílené a tupé...60% ()

werus

Teda to je ale ukecanej film. Až mi z toho začlo skoro bzučet v hlavě a skoro jsem ani nestihla číst v kině titulky (kde byly mimochodem asi 3 pravopisný chyby..). Jak je u těchto filmů u mě zvykem, šla jsem tam s plným uvědoměním na jaký žánr jdu a tomu se rovnala i moje očekávání. Takže to opravdu nebylo horší než jsem čekala. Sem tam nějaký vtipný moment. Jenže i v tomhle žánru s se najdou opravdu dobré filmy, na které se rádi podívate znovu a znovu.. Jsem si jistá, že Čtvery Vánoce to nebudou. Ale je to ten typ filmu, co budou dávat za pár let v televizi každý rok, 25. prosince dopoledne. V názvu to má "Vánoce" a ozdob je tam taky dost. Ale v tomhle souhlasím s ostatními, to "Vánočno" se nějak nedostavilo.. Snad mi to vynahradí Sobík Niko :)). Takže, suma sumárum, je to dost průměrný film, nevynikající ve svém ani jiném žánru, nicméně, těch 82 minut se s ním v klidu dá přežít a možná jich ani nebudete litovat. Já jich třeba nelitovala - ale z 90% za to vděčím Reese. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2