Sobík Niko

• Finsko Niko - Lentäjän poika (více)

Dobrodružný animovaný film pro celou rodinu o malém sobíkovi Nikovi. Niko věří, že otec, kterého nikdy nepoznal, je jedním ze světoznámé letky Santa Klause. Jeho největším snem je naučit se létat stejně dobře jako jeho otec. Dospělí z Nikova stáda však nemají pro sobíkův talent nejmenší pochopení a děti se mu smějí. Vlastně vůbec nikdo nevěří, že jeho otec je mezinárodní hvězda. Jediný, kdo ho podporuje a věří mu, je neohrabaná veverka jménem Julius. Přes přísné zákazy stáda se Niko rozhodne nacvičovat svůj let na kopci, na němž hrozí útok hladových vlků. Při jeho smůle ho samozřejmě vlci zbystří a celé stádo se musí vydat hledat nový úkryt. Niko se cítí provinile, a proto opustí stádo, svou matku i kamarádku Sagu a společně s Juliem se vydá na dalekou cestu za svým otcem… (oficiální text distributora)

HappySmile

Pěkná vánoční pohádka. Film je určený spíše pro menší diváky, takže to, že je animace občas trochu slabší vlastně ani až tak nevadí. Nudit film nebude ani dospělé, je tady pár vtipných momentů a postavičky jsou roztomilé (až na vlky samozřejmě). Jinak jsem si všimla, že v poslední době je populárním animovaným zvířátkem veverka a tady tomu není jinak. ()

Aljak

Malo to množstvo svetlých chvíľ, ale bohužiaľ aj tých slabších. V konečnom dôsledku taký lepší priemer, ale na fínske pomery podľa mňa celkom vydarené. Aspoň to bolo niečo netypické, a ani neviem či je ešte aj nejaká iná rozprávka, kde by hlavnú úlohu hrali milé sobíky. Ešte keby v tých dialógoch bolo o kus viac dôvtipu, tak by to mohli byť aj 4*. No akurát to mi tam dosť chýbalo, pretože dobré hlášky už dnes od animovaných rozprávok priam vyžadujem... ()

Rodriguez

Příjemné, vtipné, pobavil jsem se a to je hlavní. Sobík Niko zažívá dobrodružnou cestu za hledáním tatínka. 100% ()

majo25

Celkom príjemné prekvapenie, že aj s toľko prevarenou témou ako sú Vianoce a Santove soby, sa dá stále urobiť kvalitná a neotrelá vec. Príbeh síce nie je extra originálny a viacmenej šablónovite nasadá na smer obdobných animákov, hlavne americkej tvorby, ale napriek tomu a vďaka svojej výpravnosti ma bavil takmer od začiatku po koniec. Silný komedionálny nádych zvádza k tomu, aby zapadol aj v kolónke komédia. A že je to humor vkusný, zábavný, okorenený o nápadité prvky. Pre decká nesie aj pekný odkaz v duchu - nie je všetko zlato, čo sa bliští. Animácia sa smelo môže rovnať hollywoodskej tvorbe tej doby a animák sa môže oprieť aj o podmanivý hudobný motív. Preto veľká spokojnosť. ()

Ryuuhei

Celkem průměrný animovaný počin, tentokrát ne od amerického, nýbrž finského studia. Dejme tomu, že je to koukatelné. Viděl jsem v tom trochu doby ledové, pár otřelých vtipů, kdy humor celkově byl téměř absentní a námět, který byl naštěstí docela originální. Zpracování slušné. ()

KarKulA

Jak mě poslední dobou většina animovaných filmů nudí, tak tento se mi překvapivě líbil, a navíc mi v té záplavě všemožných hrozivých vánočních sra... , které se v tomto čase derou na televizní obrazovky aby vymyly malému divákovi jeho nevinný mozek, přišel tento neamerický počin vcelku neškodný a milý. Velmi trefný komentář "Ingrid". ()

haluska11

další koprodukční lowcostová vykrádačka všech ostatních pohádek. backstory a charaktery postav se servírují explicitně v popisných monolozích a animace vzhledem k dnešním standardům šíleně zestárla. sob Niko je synek zámožného influencera, který sice neprodává kolagen ani CBD, ale otročí pro Santu. hloupoučké mládě hledající maminku (ale Bambi to není, jasný pane) si pod křídla vezme jeho kámoš veverka/stromokocúr a flirtující MILF fretka... zkrátka svátky jako vyšité. ()

Koda

Sobík Niko se dá říct, že je to povinný film na Vánoce, který nesmím zapomenout vidět. Když jsem tenhle film viděl na jedničce, strašně jsem se do něj zamiloval a od té chvíle jsem ho sledoval i v němčině. Jednoduchý, zábavný, napínavý, prostě Vánoční příběh o sobíkovi, který hledá svého tátu, který údajně žije u Santy Clause. Čeká ho dlouhá cesta plná nebezpečí, vlků a překážek pod dohledem náhradního strejdy létajícího veverčáka, který ho doprovázel.. no spíš ho chránil. Celou tu dobu jsem měl oči jako hvězdy a i ten český dabing tomu dal šmrnc. A to je další z mých přání - dostat se do Finska na místo, kde je sídlo Santa Klause. Takže tenhle film je takový můj druhý Polární Expres a těším se na třetí pokračování tohoto filmu. ()

Dargel

Když jsme se se spolužáky rozhodli, že půjdeme do kina, doopravdy jsem nemyslel, že se dostanu na film takového typu. Po shlédnutí si však stěžovat rozhodně nemůžu. Sice to není můj styl filmu (nejen pro to, že na rodinné filmy nekoukám,ale také proto, že je určen díváků tak do 5 let) ale pokud mají v kinech akce za 50 Kč každý film se stává dobrým. Milá zvířátka s přívětivými xichtíky mě příjemně navodila vánoční atmosféru. Naprostou expozi mého smíchu způsobilo, když SS (ne, elitní německé jednotky tam nebyly, tohle je zkratka pro Sobí Spřežení) zařadilo santovskou rychlost, která mi jen "LEHCE" připomínala hyperpohon ze Stargate. To byla nejlepší scéna filmu. Nevím proč to ostatním nepřišlo vtipné, ale mě nevadí smát se sám v plném sále. Negativum jen lehce předvídetelný děj (čekal by snad někdo že Niko začne létat?) Za normálních okolností film, na který bych se díval sotva jedním okem, je však docela dobrým zabitím času v době vánočního klidu, kdy jdu do kina s přáteli, coca-colou shovanou pod bundou a 4,7 litrovým popcornem, který vám zkrátí nudné scény. ()

klúčik

V záplave animákov , je tento film len priemerom. Vypadá to tak , že všetko tu už bolo a je veľký problém prísť s niečim novým... Hodnotím 50%. ()

iXtr3m3

Slabučké tri hviezdy. Pre dcérku možno zaujímavý americký vianočný sviatočný príbeh, pre mňa nuda, čo sa inak pri animákoch nestáva. ()

duddek

Tyhle moderní pohádky, kde chce Santa Clause sežrat vlk, veverka lítá, jako by se nechumelilo, a vybraní sobi bezdůvodně levitují, mi nějak nejdou pod vousy. Vlastně jediný sympatický moment je, když Nikovi selže napružená větev. ()

Harapes

Příjemná oddychovka pro děti.Velmi příjemná podívaná.Je poznat,že to není "made in USA"....a to je moc dobře. ()

Holubicqa

Veselá, nenásilná a chvílemi i napínavá pohádka. Asi je spíš určená malým dětem, ale s přítelem jsme se u ní příjemně bavili. Animace možná není vyloženě skvělá, ale nijak mě to netrápilo, příběh byl moc hezký a zakončený krásnou pointou. Pro vánoční večery krásné zpestření. ()

prezdivaka

Scénář je takový eurounijní. Začátek a hlavně střední část byla moc pěkná a dobrodružná, ale poslední třetina v Santově vesnici (proč musí Dánsko - Finské seskupení postavit příběh na Santa Clausovi?) byla dost nepohádková. Letiště sobí "letky", ječmenové pivo, Santův telefon a celý trapně vykonstruovaný konec se střídavou péčí. Měsíc je stále v úplňku a vlci se cpou lišejníkem. ()

Angie91

Sobík, který by chtěl létat, ale nemůže. Přesto se vydává hledat svého tatínka, aby ho to naučil... Krásná pohádka, jak tu někdo píše bílá jako sníh. Žádné násilí, žádné vyumělkované hovadiny, prostě jen pohádka a příběh, a i když je příběh pro děti i mě se moc líbil... "Nejsme žádní ponící, jsme Santovy sobíci..." Doporučuju malým i velkým :-) ()

hobbitko

Roztomilé, předvidatelné, plytké. Pro děti, pro děti a ještě jednou pro děti. Nevím proč jsem od finsko-dánské koprodukce čekala něco, co se nebude podobat na všechny ty Nema, příběhy žraloků, madagaskary a podobně sladce se tvářící ptákoviny. Ale neurazí to, jen lehce znudí. Když se objevila scéna se "santovskou" rychlostí, trochu jsem obživla nadějí, že v tom filmu přece jenom najdu něco, co nebude určeno jen dětem do 6 let. Ale tou scénou to začalo i skončilo. Na oddech jako stvořené, mozek u toho skutečně potřebovat nebudete. A jinak musím souhlasit s ripem - chudáci vlci, nechtěla bych, aby generace dětí, která tento film zhlédla, měla na starosti jejich záchranu. ()

JoSte

Sobík Niko o sobě říká, že je filmem pro celou rodinu, což mu ve finále výrazně sráží hodnocení. Slabší dialogy, až moc jednoduchý příběh, některé nedomyšlenosti a spousta hluchých míst, kde jakoby scénaristům docházely nápady – to je kombinace, jejíž vinou jsem se, i přes poměrně krátkou stopáž, ubíjel nudou. Pro ty nejmenší ale Niko může být příjemným zpestřením Vánočních chvil. ()