Film bol natočený podľa rovnomenného knižného bestselleru Petra Pišťanka. Satirickým pohľadom uvidíme drastický vzostup jednotlivca k moci. Rácz (Andrej Hryc) prichádza ako jednoduchý človek do kotolne veľkého hotela v hlavnom meste. Možnosť regulovať a ovládať teplo hotela rýchlo prerastie u Rácza k brutálnej snahe o väčšiu moc nad priestorom v ktorom sa nachádza. Na ceste k moci a bohatstvu, počas ktorej sa odohrávajú bláznivé, dramatické i tragické príbehy postáv s ktorými sa Rácz stretáva, sa nezastaví pred ničím čo by mu bránilo k dosiahnutiu svojich cieľov. (ČSFD)

winstonik

Hoci Peter Pišťanek nebol veľmi spokojný s prevedením jeho predlohy, nie je to až taká filmová katastrofa - o to viac, ak uvážime, že v 90. rokoch to s filmovými počinmi na Slovensku poriadne škrípalo. Faktom je, že jedna časť majiteľov kapitálu vznikla presne odtiaľto. Tá druhá, silnejšia, vzišla z komunistických kádrov. Na to netreba pri sledovaní filmu zabúdať. ()

Uesbe

hm, ak to malo byť zúfalé zvolanie človeka, ktorý si uvedomil, čo sa tu stalo.....dobré.....myslím, že je to realisticky vyobrazené obdobie, ktoré si teda veľmi nepamätám.......ak to mala byť nejaká paródia na Tarantina....ehm, radšej budem veriť prvej možnosti ()

petisek

Skvelé filmové spracovanie mojej obľúbenej knihy. Niektoré pasáže boli síce nejasné a možno zbytočné, ale film presne vystihuje atmosféru, ktorú som cítil pri čítaní Pišťankovej knižnej predlohy. Z hercov sa mi najviac páčili Hryc a Hajdu, ale celé herecké obsadenie bolo solídne. Rivers of Babylon patrí určite k tomu lepšiemu, čo sa na Slovensku v 90. rokoch natočilo. ()

brasek

Svojho času legendárny snímok, ktorý zapadol prachom a to čo bolo ospevované nakoniec nebolo až také dobré. Nelogické, nudné, nepútavé, ale s dobrou hudbou od Jara Filipa. ()

linger

Akoze, nemyslim si, ze filmova adaptacia knihy (alebo film na motivy knihy, keby sme chceli slovickarit) sa musi otrocky drzat predlohy. Mam problem aj s oblubenym vyhlasenim "kniha je lepsia nez film", lebo za mna ide o dva absolutne odlisne zazitky. Ku knihe RoB som sa dostala pomerne neskoro, po tridsiatke - narazam na nazory, ze by malo ist o povinnu literaturu na strednych skolach, cim si teda nie som uplne ista, ale za mna je to skvela a velmi vtipna satira, pri ktorej som sa niekolkokrat doslova rehotala. Film bol v tomto ohlade velkym sklamanim, humoru tam bolo pomenej (bol nejaky vobec?) a kto necital knihu, asi nerozumel motivaciam a vyvoju polovice postav. Filozoficke rozjimanie Adyho Hajdu bolo uz len klincom do rakvy (v pripade jeho postavy vlastne doslova). Naopak herecke obsadenie sa mi celkom pacilo, Hryc bol dokonala trefa. Ale kym knihu hodnotim velmi vysoko, film je len takym jej slabym odtienom. ()

zlatovlas

Hm, tak asi za ***. Ale rozhodne treba najprv prečítať knihu, inak je film veľmi chaotický. Dalo sa z toho určite vyťažiť viac. A Noga, zle. ()

LacoKaralk

POMO u teba slabota... je to super fakt oplati sa... naopak RADEK99 je na spravnej vlne... je to vztah vladimira m. alias muftiho k SR... alebo ako sa blb dostal k miliardam... ()

bloks

Tento film patrí k tomu najlepšiemu, čo tu na Slovensku po 90.rokoch vzniklo. Silná stránka sú nielen herci - Hryc a Hajdu - ale aj skvelá hudba od Filipa. Vnútorné monológy hlavného hrdinu dávajú filmu ďalší rozmer. ()

Videozuma

Dosť tragické je v tomto prípade čítať ako ľudia na hranici filmového analfabetizmu porovnávajú film s knihou Petra Pišťanka, asi si nevšimli, že všade je uvedené, že ide o film nakrútený na motívy tohto románu, a včera som ho videl znovu v telke a potvrdilo sa, je to jeden z filmov, ktorých kvalita stúpa rokmi...pozoruhodný bol tiež film o filme Ako si zabiť hrdinu, o vzniku filmu Rivers of Babylon, uvádzaný nevedno prečo až po samotnom filme. Podmienky za akých film vznikol však samo osebe nezvyšujú jeho kvaltu, ale to RofB ani nepotrebuje. Film má skutočne niekoľko veľmi podobných scén ako kniha, ale s odstupom času je úžasné sledovať ako osobito a preto možno ťažšie pochopiteľne, vytvára podobenstvo o vzostupe degenerátov k moci nielen v našej krajine. Samotný Peter Pištanek ako tvrdia, tí ktorí sa zúčastnili premiery, po ktorej nasledoval 10 minútový standing ovation, bol najprv filmom nadšený. Neskôr, keď jeho obdivovatelia skúmali aká úžasná je kniha a ako je iný film ( sic!), sa vyjadroval trochu inak, ale posledný rozhovor na rádiu Devín po jeho smrti hovorí niečo iné, aj jemu po rokch došlo, ako je to dobrý film, dodávam len, skvelé kino, akých sa na Slovensku, dnes, krúti menej ako šafránu. ()

Adlers

Bavila ma na tomto filme najmä jeho atmosféra a parádny Hajdu. Samozrejme Hryc v tejto postave ako uliaty. Čo ma však sralo bol klasicky slovensky potrhaný dej filmu keď niektoré scény po sebe nejak nepasujú a na seba nenadväzujú. Plus chudák Dančiak, niežeby za to ako herec mohol. :-) Knihu som čítal až po pozretí filmu. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc