Peklo je nerozdělilo, nepřáteli se stali až v ráji. Britsko-americký film Bounty z roku 1984 vychází z knihy Richarda Hougha Vzbouřenci na Bounty a popisuje průběh plavby, která vyvrcholila proslulou vzpourou části posádky proti autoritativnímu kapitánovi lodi, námořnímu poručíkovi Williamu Blighovi... Bounty vyplouvá den před Štědrým dnem roku 1787 z anglického Spitheadu, s cílem přivézt z Tahiti sazenice chlebovníku. Situaci na palubě však komplikuje zvolená riskantní trasa, nepřízeň počasí a především spory mezi mužstvem. A také mezi kapitánem Blighem a jeho zástupcem Fryem, který je nakonec ve funkci nahrazen Blighovým přítelem Fletcherem. Po doplutí na Tahiti dlouhý pobyt na ostrově posádku demoralizuje, a když se má loď vydat na zpáteční cestu, opět riskantní trasou, situace se vyostřuje a vše směřuje k nevyhnutelné konfrontaci... V hlavních rolích excelují Mel Gibson a Anthony Hopkins, výrazný herecký výkon podává rovněž Daniel Day-Lewis a také tehdy začínající Liam Neeson. Postavu Fletcherovy milé ztvárnila Tahiťanka Tevaite Vernetteová, která se už potom před kamerou nikdy neobjevila. (Česká televize)

Hombre8

Ač nevelký milovník dobrodružných filmů, film se mi líbil. Možná i proto, že jsem neměl problém s tou určitou schizofrenií, komu z těch dvou stranit, díky odvěké averzi k MG jako člověku a úctě k AH, jako herci. ()

Chicharron

Romance z dob britského kolonialismu, který nejlíp charakterizuje text jedné irské hospodské písničky - "You had plundered many nations, divided many lands You had terrorized their peoples, you ruled with an iron hand And you brought this reign of terror to my land..." Klobouk dolů před filmaři, kteří se rozhodli postavit repliku korábu, který přidává filmu na realističnosti. Není pravda, že Anthony Hopkins "přehrává" všechny ostatní zúčastněné, protože kdo zná jeho herecký styl, vypozoruje jistou repetitivnost jeho gest a hereckého projevu, která ale není na škodu, protože totéž se dá vysledovat i u Mela Gibsona, pro kterého je účast v tomto filmu to lepší z jeho filmografie. Ve filmu se objevuje řada (budoucích) hereckých superstár první velikosti, které jsou zdatnými sparringpartnery arogantního kapitána Bligha v podání A. Hopkinse, především rebel Liam Neeson se svého partu zhostil na jedničku s *.  Britonští burani (ve filmu si dali záležet na velice zvláštních "dobových" buranských účesech námořníků...) si po připlutí na Tahiti museli připadat jako v ráji, a tak není divu, že se jim zpět do Anglie nechtělo, zvláště když podmínky služby na britských lodích byly pro neurozený póvl "drsné"...dále je příběh vzbouřenců z ostrova Pitcairn dobře znám i zdokumentován historicky a jeho část, až do připlutí na Pitcairn, volně zobrazuje film, který ani přes svůj věk "nezestárnul" a nejlíp se dá vychutnat samozřejmě v originálním znění. ()

Peddro

Mně se líbí oba filmy. I ten z roku 1962, ale tam je Bligh vyloženě záporná postava, tak jsem fandil Fletcherovi. V podání Hopkinse je Bligh spíše jen tvrdý, ale čestný, tak jsem naopak fandil jemu. ()

Feacher

Tak není to vyloženě filmová hitparáda, občas to působilo lehce jako TV film, které moc nemusím, ale jinak čistě herecky a příběhově velmi slušné. Co je teda bídné tak je hudební stránka, ta neustále se opakující melodie je časem docela odporná:). Ale jinak odmala mě film baví a i dnes se na něj rád podívám znovu! ()

billcarson

Není to zas bůhvijak fantastický film, ale ze všedního průměru ho dostávají dvě věci. Tou první je naprosto fantastický velitel " koncentračního tábora ", teda velitel lodi Bounty - neskutečný a naprosto dokonalý Hopkins, který svým hereckým pojetím kapitánu Blightovi jak ho všeobecně známe dává úplně jiný rozměr. A tou druhou věcí, která tenhle film pozvedá výš je perfektní Vangelisova hudba, klobouk dolů mistře. ()

tynan951

Jedna hvězdička za hudbu, jedna za Hopkinse a jedna ze suprovou námořnickou atmosféru. Gibson byl vedle Hopkinse jakoby tam nebyl, tihle dva herci nejdou dohromady podle mého názoru. ()

JARDAHONDA

Držitelé Oscara Anthony Hopkins a Mel Gibson vévodí hvězdnému obsazení tohoto dobrodružstvím nabitého filmu, který přináší vzrušující bitvy, silné bouře a napětí, jaké dokáže vyvolat jen moře.. Herecké výkony těchto velikánů byly excelentní, podmanivá hudba od Vangelise, byla už jen balzámem na duši **** ()

pyromantik

Podľa mňa je toto spracovanie dokonalé. Atmosféra, obrazy, napätie, emócie, úžasná hudba a nadľudské herecké výkony. A keď k tomu prirátam môj sentiment z môjho detstva, keď sme s kamošmi sedeli a čumeli na plátno s otvorenými ústami, tak nemôžem inak-- plný počet! Klaniam sa charizme a umeniu Sira Hopkinsa a mladého (už vtedy emotívneho) Gibsona. ()

andydufrsn

Řekl bych, že asi nejlepší zpracování tohohle příběhu. Hopkins je jako Bligh (tradičně) skvělej a Gibson působí dost floutkovsky na to abyste mu uvěřili, že byl takhle hloupé nerozvážnosti, jakou vzpoura je, schopen. ()

Geralt66

Nevím do jaké míry historický přesné, ale dle mě jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Skvělé herecké výkony (kdy ostatně Anthony Hopkins zahrál špatně) a vynikající atmosféra se skvělou hudbou od mistra Vangelise. ()

PORTER44

Romanticko dobrodružná podívaná odehrávající se většinou na lodi,kde tu drsnější a dramatičtější roli plní A.Hopkins jako kapitán který chce za každou cenu obeplout svět a tu romantičtější M.Gibson který když loď zakotví na jednom ostrově se zamiluje do místní divošky a když odplují pod rozkazem kapitána,se chce vrátit i za cenu vzpoury.Příběh byl docela dobrý,vizuálně mě film moc nenadchl a herecké výkony docela ušly. ()

mfanta

80% - Další z filmů, ketrý jsem viděl v televizi, aniž bych to předem plánoval. To beru jako pochvalu, neboť mě film dokázal zaujmout natolik, že jsem ho oproti původním plánům dokoukal do konce. Hlavní role jsou obsazeny plejádou slavných herců, jimž vévodí Anthony Hopkins a Mel Gibson. A když říkám vévodí, tak to znamená vévodí se vším všudy. Oba dva si své čestné, tvrdé chlapy, které osud postaví proti sobě, opravdu užili a neváhal bych výsledek klišovitě nazvat hereckým koncertem. Jako ústřední téma se filmem proplétá konflikt mezi svobodou a zodpovědností a přináší zajímavou látku k zamyšlení. Nechybí ani emočně silné scény, které rozhodně neuráží svou plytkostí. Při scéně loučení jsem (málem) uronil slzu společně s náčelníkem. ()

Coraxion

Fakt parádní a atmosférické drama s plejádou budoucích hereckých hvězd. Myslím, že tehdy byly Anglie a Pacifik civilizačně stejně vzdálené jako je v dnešní době Země a Mars a Roger Donaldson to dovedně vystihl. Jo a ještě mám nemalou slabost pro přírodní prsa děvčat z Polynésie. ()

Salsecnew

Velmi dramatický a poutavý snímek podle skutečných událostí!!!!! Skvělý herecký i dabérský výkon Anthony Hopkins, Mel Gibson (já jsem slyšel dabing Jiří Plachý, Michal Dlouhý z internetu, v televizi jste však mohli slyšet i jiný, třeba Václav Postránecký, Pavel Soukup). ()

MiLuka

Síla tohoto filmu tkví hlavně na hlavních postavách, Blygh a Christian a velkolepé výpravě. Hopkins tu ze sebe po herecké stránce vydává vše a Gibson mu skvěle sekunduje. Ti dva by spolu měli točit častěji. Těžko by někdo zahrál napůl šíleného kapitána Blyghe opravdověji než Hopkins. Takže za mě geniální herecké obsazení. Co se týče výpravy, nejsem si tak jista, zda mé srdce plesalo více nad záběry panenského ráje či nad krásným Melem Gibsonem a jeho nebesky modrým pohledem... Tohle se nikdy neokouká. ()

Richard768

Kapitán bol natoľko neznesiteľný, že si vzburu priam vypýtal. Nezdá sa mi, že by sa choval rozumne. Inak to mohol byť klasický námet na rozpor medzi povinnosťou a citom, ktorý vzniká u Fletchera. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill