Bounty

• slovenský

Bounty

Drama / Historický

Velká Británie / USA, 1984, 132 min

donaldsonova verze vzpory na bounty je nejednoznacna, temna, verohodna a bohuzel i nedocenena. je totiz nejlepsi.(27.5.2007)

Pěkné zpracování historické události, výborné herecké výkony, hlavně Hopkins a Gibson , krásná příroda a nezapomenutelná hudba Vangelise.(9.1.2009)

Měl jsem zatím možnost vidět jen dvě verze povstání na lodi Bounty a obě se mi líbily moc. Tahle s Melem Gibsonem a Anthony Hopkinsem možná i o něco víc, než ta s Marlonem Brandem. Myslím, že oproti předchozím verzím se tady divák nedozví vpodstatě nic nového, ale zpracování tématu je důkladné a podrobné.(23.7.2002)

Poněkud vláčné, až nudné... škoda, Hopkins i Gibson jsou skvělí...(22.10.2007)

Řekl bych, že aktuální hodnocení (66 % - říjen 07) není vůči filmu úplně fér. Základní střet kapitána Bligha s důstojníkem Christianem Fletcherem je vystavěný a zahraný opravdu dobře - líbil se mi Hopkins i Gibson. (Paradoxně mi ale jako větší parchant přišel spíš vůdce povstalců než přísný kapitán). K tomu se přidávají i působivě natočené exteriéry a povedený soundtrack (jinak přitom Vangelise moc nemusím). Ve stopáži se sice najde pár hluchých míst, ale není jich až tak moc, aby film nudil. Nejvíc se mi líbila část s důstojníky ve člunu.(24.10.2007)