Bounty

• slovenský

Bounty

Drama / Historický

Velká Británie / USA, 1984, 132 min

Přestože to není komedie, jedna obzvlášť vtipná scénka by se našla. To když Anthony Hopkins říká jednomu z posádky, když všichni umírají hlady: "Nesníme tě, jsme přece lidi." Ano, Hannibale?(28.4.2003)

Pěkné historické drama, které dokáže vtáhnout do děje a hlavní postavy jsou pěkně uvěřitelné. Příběh se mi hodně líbí. Výprava je pěkná, i když je na ní trošku vidět zub času. Za mě 85% :)(1.2.2017)

Jeden z nejdobrodružnějších krásných barevných filmů své doby. A kromě toho v podání velkých budoucích hvězd, totiž Anthonyho Hopkinse (no, ten už slavný byl), Mela Gibsona a Liama Neesona. Tihle tři patří dnes k největší špičce herecké elity a nikde se již nesešli, už v tom je jaksi velká síla tohoto bijáku. Pro fajnšmekry určitě.(13.7.2012)

Tento prepis velmi znameho romanu patri ve filmove historii asi k tem nejmene zdarilym. Skoda, kdyz si uvedomime jake herecke veliciny se tohoto projektu zucastnily.(2.8.2002)

pekný film, krásna príroda, skvelí herci a výborná hudba....(8.11.2008)

• - Bounty byla britská fregata, trojstěžník. Původně se jmenovala Bertha. Těsně před plavbou ji přejmenovali na H.M.S Bounty. Posádku lodi tvořilo 45 mužů. Bounty byla konstruována jako obchodní, přesto byla vyzbrojena deseti pozičními děly a 4 těžkymi děly na lafetách. Děla sloužila pouze pro obranu. (blackrain)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandě, Tahiti a pochopitelně také na ostrově Pitcairn, kde dodnes žijí potomci vzbouřenců z Bounty. Budova, v níž se odehrával soud s Blighem (Anthony Hopkins), je ve skutečnosti Královská námořní škola v Londýně, interiérové scény byly ale pořízeny v reprezentativních prostorách zámku Wilton House v jižní Anglii. (argenson)

• - Loď použitá při natáčení je nyní v Discovery Bay v Hong Kongu využívána k charterovým plavbám. (D3VIL)