Bounty

Bounty

Drama / Historický

Velká Británie / USA, 1984, 132 min

• Gimli

Co toto dělalo v kině, nechápu. Je to špatné i na televizní film. To, co mělo být výpravným velkofilmem, je nudnou hříčkou bez napětí a téměř bez akce, kterou drží nad vodou, pouze herecké obsazení. Velké zklamání.(13.10.2002)

Pár záběrů a hudba Vangelise, občas dává vzpomenout na "1492" Ridleyho Scotta, (ačkoliv vzniklo až 8 let po tomto snímku) ale kvalitativně už je výsledná podoba slabší i přes přítomnost Hopkinse a Gibsona (v dobách, kdy ještě ani jeden z nich nebyl velkou hvězdou). Film to rozhodně není špatný, ale problém je v samotném příběhu, který nedává mnoho možností, jak snímek natočit poutavěji a zábavněji, než se to povedlo v tomto případě. Přesto si myslím, že verze s Brandonem, je lepší, ačkoliv ani v ní se nedalo hovořit o zábavě v pravém slova smyslu. Problém je jednoduše v tom, že to je docela nuda.(14.7.2014)

Slušne spracovaný, avšak ničím výnimočný film o azda najslávnejšej vzbure všetkých čias. Mel Gibson zvládol svoju rolu slušne i keď treba povedať, že niekedy je mierne nesympatický, o to lepšie sa potom díva na Anthonyho Hopkinsa. Zaujímavá je aj postava Lawrenca Oliviera v úlohe admirála Hooda, len škoda že nedostala viacej priestoru, navyše ide o jednu z posledných úloh tohto legendárneho herca. Čo sa týka Vangelisovej hudby, tá je na veľmi priemernej úrovni, možno jedna z najslabších aké zložil. Veľmi príjemná je skutočnosť, že počas celej snímky ju tuším iba jeden mŕtvy. Zároveň to však filmu až natoľko neprospieva, nakoľko sa tu nájde rada nudných pasáží a ak by bol o niečo kratší, dejovo viacej napínavejší, mohol by byť aj zaujímavejším.(17.12.2007)

Mel jako charismatický uhrančivý modrooký král mezi rebely a domorodci, jemuž se prostě nedá jen tak odolat. Já jsem jeho fanynkou od nepaměti a nic se na tom nemění ani časem.(10.7.2014)

pekný film, krásna príroda, skvelí herci a výborná hudba....(8.11.2008)