Peklo je nerozdělilo, nepřáteli se stali až v ráji. Britsko-americký film Bounty z roku 1984 vychází z knihy Richarda Hougha Vzbouřenci na Bounty a popisuje průběh plavby, která vyvrcholila proslulou vzpourou části posádky proti autoritativnímu kapitánovi lodi, námořnímu poručíkovi Williamu Blighovi... Bounty vyplouvá den před Štědrým dnem roku 1787 z anglického Spitheadu, s cílem přivézt z Tahiti sazenice chlebovníku. Situaci na palubě však komplikuje zvolená riskantní trasa, nepřízeň počasí a především spory mezi mužstvem. A také mezi kapitánem Blighem a jeho zástupcem Fryem, který je nakonec ve funkci nahrazen Blighovým přítelem Fletcherem. Po doplutí na Tahiti dlouhý pobyt na ostrově posádku demoralizuje, a když se má loď vydat na zpáteční cestu, opět riskantní trasou, situace se vyostřuje a vše směřuje k nevyhnutelné konfrontaci... V hlavních rolích excelují Mel Gibson a Anthony Hopkins, výrazný herecký výkon podává rovněž Daniel Day-Lewis a také tehdy začínající Liam Neeson. Postavu Fletcherovy milé ztvárnila Tahiťanka Tevaite Vernetteová, která se už potom před kamerou nikdy neobjevila. (Česká televize)

Bratr

Hodně dobrý scénáristický koncept. Antony Hopkins je jako vždy dokonale cynický a je rozhodně ozdobou celého filmu. ()

Mustaffa

Ve své podstatě je to úplně o ničem, ale hudba Vangelise a zajímavá atmosféra dělají z filmu Bounty aspoň při nejmenším oddechový film. Hopkins na výbornou! ()

route60

Že film propadl ve své době u diváku neznamená že jde o špatný a prý dokonce nudný film, mladý Mel Gibson nebo Anthony Hopkins jsou výborní a historické fakta nedostávají tak těžce na prdel jako ve starší verzi. ()

Blazis34

Film popisující skutečnou revoltu na lodi Bounty jsem viděl až v roce 2015 a tak můžu zpětně porovnat tyto fakty: Herci Mel Gibson, Anthony Hopkins, Laurence Olivier či Liam Neeson už mají hodně slušně vyděláno (ne že by před tím neměli), přibyly jim roky, šediny, ale neznamená to, že by se zhoršili jako herci. Myslím, že vyjma Oliviera se všichni ještě o dost zlepšili a jsou velké ikony (nejen) hollywoodského plátna. Ostrov Pitcairn žije dál a zrovna tento měsíc, jsem si z něj objednal přírodní med, který je jeden z mála vývozních artiklů a vlastně příjmů obyvatel. Na ostrově žije ani ne 60 obyvatel, ale svým příběhem bude žít navždy. Je opravdu neskutečné, jakou story se pyšní. Vrátím-li se k filmu, tak ten se mi moc líbil. Na rok 1984 je úžasně natočen a když vezmu, že se část točila i na Tahiti, tak muselo být sakra složité dostat tam veškerou techniku a zrealizovat náročný plán. Australanovi Rogeru Donaldsonovi se to povedlo myslím na výbornou a poskytnul divákovi nevšední podívanou. (Nejen loď) Bounty se mi líbila a dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

swinevenca

Kdyby s sebou William Wallace, Zorro, Qui Gon Jinn, Sokolí oko a Theoden vzali na cestu kolem světa něco ze svých slavných rolí, to by byla jinačí palba. Takhle je to dlouhá nuda s řídkými dialogy prokládanými nezáživnou hudbou. ()

heavy66

Můj oblíbený film, plný romantiky, dobrodružství a hereckých hvězd, s krásnou domorodkou, která se díky filmu stala na rodném Tahiti celebritou. ()

Gig

Tento film mám daleko radši než slavnější a kvalitnější Vzpoura na Bounty s Marlonem Brandem. Možná to je tím, že Marlon mi tam neseděl. Nevím. Možná pro to, že Anthony Hopkins je živelnější, uvěřitelnější a víc chápete obě strany (Howard je černobílejší či míň plastičtější). Dále je tu skvělý Sokolí oko, tedy Daniel Day-Lewis. A nejen ten, máme tu mladého Mela Gibsona a Liama Neesona. Navíc o hudbu se nám postaral Vangelis. No a domorodá děvčata jsou "svůdnější". Je to i tím, že film je o 20 let mladší. ()

Blackadder

Krásné lokality a ženy 😉. Ale jinak... hudba absolutně nevhodná, vzpoura jen velmi okrajové popsána, celé to nebylo jen kvůli ženám a mysu Horn. Prostě film z 80. let. ()

Jita2010

Jeden z mnoha pribehu a filmu cerpajici inspiraci v davnych dobach piratu, korzaru a obchodnich spolecnosti, ktere tezily neskutecne jmeni na obchodech ve vzdalenych zemich. Velmi detailne vykreslen vztah dvou muzu jinych generaci. Herecke obsazeni slibuje kvalitni snimek, ale chvilema je to az zdlouhave. Nastesti konec nepokazili happy-endem. ()

brasek

Na jednej strane herecký koncert, skvelá výprava, kulisy... a na druhej miestami nezáživne vyrozprávaný príbeh. ()

Misterioso

Jako milovník verze tohoto příběhu z roku 1962 s Marlonem Brandem jsem se snažil "nejít" do tohoto filmu s přílišnými očekáváními, ale ono se mi to dělalo strašně těžce, když bylo obsazeno takové množství velikých herců (od ústředního dua až po mihnuvší se velikány), a hudbu složil můj milovaný Vangelis. A ten mě samozřejmě nezklamal. Jeho hudba je výborná, skvěle dotváří atmosféru tohoto filmu (možná ji spíše než cokoli jiného i buduje), a já si rád tenhle soundtrack sem tam pustím. Tahle verze je oproti té z roku 1962 o kus realističtější (divák tentokráte neví, komu fandit, protože každý z hlavních charakterů má svá pro i proti), což mu bude asi většina přičítat k dobru, ale já měl vždycky radši ty správně filmově přibarvené ("pohádkové") příběhy :). Navíc zde je příběh vyprávěn dosti zvláštním způsobem, ty flashbacky mi zkrátka neseděly a světe div se, tahle verze mi oproti té již zmiňované přišla o něco nudnější, přičemž je o cca hoďku kratší! Anthony standardně dobrý, naopak Mel mě svým výkonem docela zklamal. Navíc "look" tohohle filmu mi přišel vcelku laciný... Původně jsem hodnotil slabounkými čtyřmi hvězdičkami, ale když se zamyslím nad tím, že v podstatě by mě k opětovnému zhlédnutí tohohle filmu lákala jen Vangelisova hudba, tak spíš snížím mé hodnocení na hvězdičky tři. ()

gezper

Není to špatné, obrázky jsou to vskutku pěkné, ale výraznější zážitek to náročnénějšímu divákovi neposkytne. A to i díky zmíněné (samotným Gibsonem) výraznější nevyhraněnosti tvůrců (producentů) k oběma hlavním postavám, žádný z ních není tak extra vyhrocen do záporňáka, aby se dalo vysloveně s klidem fandit tomu druhému. Protože i papírově na toto o něco větší favorit po celou dobu, postava Christiana Fletchera, není díky jeho konečnému utržení z řetězu nakonec až tak obdivu-hodna (MirkoDušínovská). Výkony Hopkinsna i Gibsna jsou naštestí nad běžným průměrem, a to je hlavní důvod proč to příípadně shlédnout. Ale po tom, co jsem před chvílí dokoukal verzi z r.62 s Marlonem Brando, tak doporučuji raději tu (výkony soustředější, konflikt vyhrocenější, atmosféra lepší). [60%] ()

MartinReno

Takéto dobré filmi sa už netočia.Dnes by tam kadejaký Orlando Bloom robil 3-metrové saltá,loď by kormidlovala ženská a v posádke by musel byť jeden černoch,aziat,žid,moslim a homosexuál.Hudbu by robil Snoop.dog... ()

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis

Zemřel legendární hudební skladatel Vangelis