Filmoví tvůrci Matrixu a V jako Vendetta, přinášejí v Ninja Assassin další krev (hodně krve!) do žánru filmů o bojových uměních. Korejská popová hvězda Rain (Speed Racer) hraje hrdinského, smrtelně nebezpečného Raiza, vychovávaného od dětství po způsobu mýtického klanu Ozunu. Teď ale bývalí spolubojovníci Raiza pronásledují, protože se odvrátil od nich i jejich autoritativního patriarchy (legenda bojových umění Sho Kosugi)... a je na útěku s agentkou Europolu (Naomie Harris), která má důkaz, že klan prodává své zabijácké služby vládám různých zemí. Film je přehlídkou akce od počátku až do konce - rychlé, kruté, plné zbraní (řetězů, mečů, holí, hvězdic) a úžasných fyzických výkonů. Nebojte se zbraně, ale ruky, která ji ovládá. (Magic Box)

Shakers

Dosť fantas-magorické a lieta tam až príliš veľa litrov krvi na môj vkus.Ale niektoré akčné scény sú fakt vydarene to sa musí nechať.Hlavný hrdina nieje zrovna najväčší sympaťák ale ani neprekáža.Skôr mi vadí ten mega prehnaný koniec. 60% - 3* ()

playboxguest

Až na pár slušných akčních scén mě na celém filmu jednoznačně nejvíc potěšila Poppy Shakespeare, Naomie je prostě fajn herečka. Jinak průměr v rámci ninja žánru. 50% ()

Madsbender

Po úvodnej scéne, naplnenej nechutnými dialógmi z pera zjavne v tej dobe značne sfetovaného Straczynskeho a hektolitrami údesne animovanej krvi a efektami, za ktoré by sa nehanbil ani Uwe Boll, som mal chuť film okamžite vypnúť. Lenže. Lenže ono sa to potom nejako rozhýbe, a začne to byť pozerateľné. S pribúdajúcimi minútami stále drsnejší Rain (síce nie je Willis, ale nakoniec som mu tú jeho nesmrteľnosť predsa zožral aj s navijakom), slušná akcia (pár hodne cool scénok, mj. krutoprísny tréning v Raizovom byte), ktorej je dostatok, vtedy ešte nie tak krásna, no predsa Naomie Harris a zaujímavé príbehové flashbacky z Japonska (?). A hlavne kopa krvi. Chcete oddychovku? Nate. 65% ()

sheen

Je to prostě nehorázná řežba, kdo má rád filmy, kde se dvě hodiny kopou japončíci bude nadšen. Parádní triky, supr akce, nulový děj, co si přát víc xD ()

Ketri

Tak tomu říkám krvavá lázeň. Abych pravdu řekla, dokoukala jsem to jen kvůli těm bojovým scénám. Nemůžu si pomoci, ale režisérovi buď muselo při natáčení ulítnou či shořet pár stránek scénáře nebo se střihač trochu přestřihl. Prostě brutální pohádka na dobrou noc ()

Pilda17

Neskutečný masakr a přehnaně moc krve. Čekal jsem od toho pořádný akční pecičku a neříkám, že jsem jí nedostal, ale s takovým množstvím krve?! To néé, tak jsem si to opravdu nepředstavoval. V tomto filmu mi to dost vadilo. Kouknu rád na horory, ale ani v Saw nelítá tolik krve a to už je co říct. Ale i tak koukatelný film, který má velmi pěkně zpracované bojové souboje.. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +jednoznačně vydařená akce, krev, všechno lítá, ruka sem, noha tam, prostě filmík jak má být -nic zásadního, možná některé postavy mohli být přehlednější/// Nějak takhle měl mistr Tarantino natočit Kill Billa, nebát se krve, nemít strach z přístupnosti a snažit se ty jatka pořádně na plátně ukázat. To co mě na zmíněním filmu vadilo, tady není, což znamená, že vás při sledování čekají pořádná jatka. Krví a useknutými údy se tady opravdu nešetřilo a já se královsky bavil. Trochu víc logiky by sice neuškodilo, ale to od žádného akčního filmu chtít nemůžu. Velká spokojenost a teď mě omluvte, jdu nabrousit katanu.../// Celkem 84%/// ()

666teen

Je to americkej film, je celej barevnej a převládá červená. Kdybych neměl pod televizí vědro na krev, tak jsem vytopil sousedy. A pokud si někdo z vás myslí, že katana a šuriken jsou druhy suši, tak se pak v restauraci při objednávce podiví velice. ()

Ruut

Zavřete oči ... Počítejte pomalu do deseti ... A jste v roce 1985. Michael Dudikoff právě zachránil další zemi Třetího světa. Nikde není žádná digitální krev. Všede se bojuje ve dne = a máme to solidní šablonovité béčko. Ta jedna hvězdička je za tlusťocha na záchodcích, jinak bych fakt zaspal. ()

HAL

Ninja Assasin -přímočaré jméno pro přímočarý film, který příběh upozaďuje za intenzivní akci. Ovsem s tím že jeho děj kupodivu není až tak pitomý, aby urážel inteligenci žánru znalého diváka, byť logickým lapsům se nevyhne. Diváka ale kupodivu uráží ohledu jiném a to právě v tom pro žánr nejpalčivějším - v akci. Obzvlášť pro mě, maximálně natěšeného pár videi z tělocvičny kde se představitel hlavní postavy na film připravoval, jo to selhání o to bolestnější... protože fyzicky na to ten kluk má víc než kdo jiný. Jenže jeho bojovou ekvilibristiku sabotuje samotný režisér, akci utápí ve tmě, zmateném střihu a digitlálních efektech, a pohříchu místo na kontaktní souboje tělo na tělo či katana na katanu ho většinu času nechá mávat CGI čepelí na špagátu a metat přestylizované hvězdice, přičemž kolem přehnaně odletují kusy těl i hektolitry krve. Pak ještě do jina vcelku seriozního filmu přimíchá i mírné fantasy prvky... a z potenciálně velmi kultovního filmu se tak stává jen standartní akční řežba kořeněná přepálenými gore efekty. 6/10 ()

kingik

Zrada plodí krev. A krev zde stříká po hektolitrech. Překonal vlastní strach, překonal vlastní bolest, nepřekonal však ztrátu té, která byla jeho srdci nejbližší a už vůbec nepřekonal myšlenky na krvavou odplatu.Vzepřel se přísnému řádu klanu, ve kterém byl vychován k zabíjení. Stal se z něj proti jeho vůli stroj na zabíjení. Jeho vlastní minulost ho však dostihla. Efektní odplatu ve videoherním stylu produkčně zaštítili slavní bratři Wachowští a také veterán akčních opusů Joel Silver. Režie byla svěřena celkem prověřenému Jamesi McTeigueovi, jehož režijní výsledky nemají vždy nejvyrovnanější balanc, ale když chce, umí za to řádně vzít, jako třeba v tomto případě. Film byl velkou příležitostí pro korejského všestranného umělce s uměleckým pseudonymem Rain, který nám předvede, co všechno správný ninja musí absolvovat, aby byl správný. A fyzickou kondici má opravdu zvládnutou skvěle, stejně jako baletní choreografii. Charisma nemá stoprocentní, ale hlavní je, že mně nebyl nesympatický jako většina šikmoočařů. Tím chci také sdělit, že mě "šikmooké" filmy neberou, ale tohle bylo něco jiného. Zápletka úplně primitivní, a pokud sahá po větším rozvrstvení ohledně toho, že klan zasahuje do vysoké politiky, která využívá jeho zabijáckých služeb, tak jí to stejně divák nesežere a jen to tak filmem prošumí a následně vyšumí do ztracena, až se to jen a pouze jeví jako zbytečné vylepšení. Postavy jsou čistě videoherní a je nutné k nim tak od počátku přistupovat. Vše je cíleno na akční, pokud možno, dynamicky rozpohybované efektní obrázky, ve kterých vzduchem létají usekané údy a krevní konzervy hlásí zvýšenou spotřebu. Krve je tady tolik, že by to vydalo nejméně na tři krváky. Efektivnost za každou cenu je přítomna v každém druhém záběru. Nechybí vymazlený vizuál a film by se v kinech, do kterých k nám nedorazil, rozhodně po vizuální stránce neztratil. Děj v první třetině trochu zpomalují retrospektivy z kláštera, do kterých je divák zasvěcen. Zde se odehrávají některé stěžejní scény, které budou mít vliv a i určitou důležitost na budoucí děj. Vyjma Raina a záporáka ztvárněného veteránem Sho Kosugim, jsou všechny postavy nepříliš zajímavé, ale ani nijak vyloženě otravné. Děj pádí kupředu a zabaví. Škoda jen, že film si trochu více libuje v nočních scénách, hlavní postavě se ošklivá sečná zranění hojí podezřele rychle v řádu několika hodin, závěrečný souboj je poněkud nereálně předimenzovaný a celé se to ne zcela opodstatněně odehrává v Berlíně. Ve výsledku se však jedná o oslnivou a opravdu pekelně krvavou jízdu, která není pro slabé povahy. 80% ()

Sobis87

Úvodní minuty filmu jsou hned jeho vrcholem a explicitně vypovídají o tom, na čem je celý Ninja Assassin postavený – na množství digitální krve a s tím spojenou estetizovanou brutalitou, přičemž samotné choreografické kousky se utápějí ve tmě. Ať už jsou tedy samotné souboje z choreografického hlediska jakkoliv působivé, špatné nasvícení scén a nesoustředěná režie z toho dělají akorát nepřehlednou skrumáž záběrů. Pár efektivních záběrů se tu sice najde, ve svém celku ale film kromě zmíněné brutality nedokáže oslnit a od původně komiksového scénáristy Michaela Straczynskiho, který napsal mimo jiné i skvělou Výměnu, jsem popravdě čekal něco víc než jen plytký příběh ředící provařená klišé. Rain jako ninja-řezník naštěstí obstál a tempo filmu zase celkem úspěšně zabraňuje tomu, aby se divák ukousal nudou. Čekal jsem prostě něco víc než jen triviální béčko omílající už stokrát provařený příběh. 50% ()

Webb

Slabota, které bych hvězdu přidal nebýt toho přeefektovanýho hábitu a několika retardovaných scén. ()

AppleCore odpad!

Kdyby kolem mě někdo promách katanou (pan režisér to udělal), tak se rozpadnu ať už by mě trefili nebo ne (trefenej jsem nebyl, ale na kousky jsem dost). A jedem, film je vskutku hrozně provedenej a je natolik tupej, že svojí debilitou diváka přímo kouskuje. Vůbec se nebojí sázet jedno klišé za druhym a dávat najevo absolutní pitomost scénáře. Digitální krve je zbytečně moc (blbost filmu to bohužel nijak nepřekrejvá, spíš je směšný, že z každýho vyteče tak 10 litrů a žijou dál) a příběh nedává vůbec žádnej smysl, herci jsou příšerný, hudby je málo a neni dobrá. Efekty, byť jsou efektní, ve filmu efektně nijak zvlášť nevypadaj a kameraman v jednotlivejch scénách nevěděl co má dělat. Hold si pan režisér neumí nic ukočírovat, docela podstatná chyba (on se nepředved ani u V for Vendeta, kdyby neměl za prdelí bratry Wachovský tak by to dopadlo asi stejně jako tohle). Dávam jednu hvězdu za snahu schovat pitomost za brutalitu. ()

teutates

Najslabší čin James-a McTeigue-a... v podstate od začiatku mi to pripadalo strašne smiešne... celé to prevedenie, to ninja boom, taktiež ninja konšpirácia, kde ninja sú v podstate všade navôkol, ale nik o nich nevie... (myslím, že táto časť sa dala rozhodne previesť a upraviť oveľa lepšie). Film pôsobi naivne a ani tie potoky krve, o ktoré nie je núdza nestačia na priemerný dojem filmu. Z mojej strany veľké sklamanie... potešilo pár scén z ninja "campu" - toť vše 4/10 Len dodám, že scénar je príšerný a Naomie Harris radšej nekomentujem (len ma rozbolela hlava). ()

predators

V těch případech, kdy se bojovalo a bylo ještě jakž takž vidět, šlo o povedenou akci. Zbytek už poslouží jen jako ukázka autohealingu, final attacku z FF a nebo jako instuktážní video pro přípravu na zkoušky z anatomie. 50% ()

nash.

Úvodní akce navnadila na pořádnou akční řezničinu říznutou atraktivním dnes již poněkud opuštěným tématem ninjů. Jenže se z ní vyklubalo jen takové standardní a přes všechnu akci a krev i poměrně nezáživné béčko, kterému chybělo to správné napětí a drajv. Ani ten guláš lásky, podsvětí, dávné historie, hi-tech současnosti, vnitřních pocitů, celosvětového spiknutí, šurikenů a samopalů, ani emoce, které to všechno měly držet pohromadě a dávat do pohybu, mě tentokrát nějak moc nebraly. Když přimhouřím oko, a neusnu přitom, tak prostě takový standardní žánrový průměr. ()

Happens

Nechápu, jak se může McTeigue ohánět filmem V jako Vendetta. Je to minimálně zvrácené bodnutí nožem do své tvorby. Film asi měl být parafrází na heroické ninja filmy čínské produkce z hlubin minulého století, kde běžný ninja vydržel zhruba 35 - 50 kulek, rány katanou se nepočítají. Krve jak u Tarantina, efekty nepříliš zdařilé, příběh smutně provedený. 3/10 a to je proto, že mám rád bojové filmy. ()

iamek

Ninjové v moderní době nezní vůbec špatně a Ninja Assassin ani špatně nedopadl. Možná jsem čekal trošičku více, ale nakonec jsem se výborně bavil. Ninja Assassin není vůbec špatné krvavé béčko. Taková malá lahodná jednohubka. ()

Špionážní mimozemská invaze

26.07.2013

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí