Filmoví tvůrci Matrixu a V jako Vendetta, přinášejí v Ninja Assassin další krev (hodně krve!) do žánru filmů o bojových uměních. Korejská popová hvězda Rain (Speed Racer) hraje hrdinského, smrtelně nebezpečného Raiza, vychovávaného od dětství po způsobu mýtického klanu Ozunu. Teď ale bývalí spolubojovníci Raiza pronásledují, protože se odvrátil od nich i jejich autoritativního patriarchy (legenda bojových umění Sho Kosugi)... a je na útěku s agentkou Europolu (Naomie Harris), která má důkaz, že klan prodává své zabijácké služby vládám různých zemí. Film je přehlídkou akce od počátku až do konce - rychlé, kruté, plné zbraní (řetězů, mečů, holí, hvězdic) a úžasných fyzických výkonů. Nebojte se zbraně, ale ruky, která ji ovládá. (Magic Box)

Terva

CITÁT : Ninja, ninja, ninja, málem jsem té tvé krvavé historce uvěřil.... A pak to přišlo, prvních pět minut filmu a už je jasné, že to bude hodně krvavé. Raizův ( Rain ) příběh nám pomalu vyplouvá na hladinu plné krve, šílených soubojů, lásky, zrady a pomsty. Velká škoda je, že se podstatná část akčních soubojů odehrává ve tmě. Kamera se taky nechová moc přátelsky k našim očím a skáče jak pominutá. Souboj mezi ohněm je nádherný a už jen pro něj to stojí za podívání. Hudbu stvořil Ilan Eshkeri. CITÁT : Slabost si vynucuje sílu. Zrada plodí krev. ()

tibenskym

B-čková rezničina, so slabým (možno debilným - aspoň čo sa ninjov týka) scenárom. Hlavná dejová línia s detektívkou je málo prepracovaná, ani dialógy nestoja za veľa, ale minulosť Ninju sa mi páčila. Bojové scény sú efektné a krv špliecha v galónoch na každú stranu. Film má rýchly spád a nenudí. ()

corpsy

Zabudnite na Amerického ninju Dudikoffa či na Ninju Kosugiho ( ktorý má mimochodom aj v tomto filme nemalú úlohu ). Toto sú ninjovia novej filmovej generácie, ktorý vedia kam seknúť, aby sa z človeka vyvalili ( doslova ) litre krvi. Možno dávam väčšie hodnotenie, ako by si tento snímok zaslúžil, ale dnes je naozaj málo takýchto svižných, drsných a na nič sa nehrajúcich akčných béčok. ()

liquido26

Příběh hodně šedivej průměr. Zachraňují to jen šílené soubojové scény, které vypadají jako kdyby je psal Jiří Kulhánek. ()

F.man

Nemám v zásadě problém s tím, jak je Ninja Assassin neuvěřitelně hloupý. Ke snímku jsem přistupoval s tím, že půjde o stylovou bojovku a tak jdnotlivé díry ve scénaři chápu. Co ale odpustit Ninja Assassin nemůžu je ten balast, který na akční bojovku naroubován. Europol, spiknuti mocných, láska agentky a reminescence na dětské zamilování, souboj bratrů, otce... To je prostě jako když vaŕil pejsem a kočička dort. Navíc to způsobuje, že svižná bojová linka je mnohdy (hlavní první půlku než se Raizo rozjede) v pozadí a nudí. Místo stylové áčkové řežby tak vzniklo mnohdy směšné, místy stylové, béčko. A nezachrání to ani několik dobrých scén a nápadů (souboj ve svitu baterky, slow motion + zoom a vlastně celý souboj ve skladišti, následná parkourová honička). Dvě hvězdy a velké zklamaní. Weakness compels strength, betrayal demands blood. ()

kikuka

Bika Oajo :) uhm, na jednej strane až graficky "krásne", presné a efektívne. na strane druhej to miestami nebralo konca. Priznávam, že niektoré nápady ma potešili - ruvačka na šable a jojo dýku vo svetle baterky (a iné nenápadné maskovačky), no aj tak som sa nevedela zbaviť pocitu, že toto je martial arts for teens. Asi ako "O" Tima Blakea Nelsona (jop, ten s Mekhim Phiferom, Joshom Hartnettom a Juliou Styles) popri Othellovi Kenetha Branagha. Jednoducho, Royal Shakespeare Company je iný level. Ale ako hovorím, mossiita.. ()

phoebess

až na pár scén jsem se nudila a měla jsem co dělat, abych vydržela s otevřenýma očima... nevadilo by mi úplné vynechání amerických herců - možná by se i stalo, že kdyby se to celé odehrávalo jenom v rámci klanu Ozunu, tak bych to ohodnotila líp... ale na druhou stranu bych byla možná ještě víc ztracenější v pokusu rozpoznat, kdo s kým bojuje a kterej z nich je v té změti noh a rukou ten, co mu mám fandit:-) ()

Ozo

Dostal jsem přesně to co jsem čekal - jednoduchý příběh, parádní souboje a opravdu velkou spoustu (digitální) krve. Možná je to proto, že jsem po celou dobu měl za to, že předlohou byl comics. Nevim, kde jsem na to přišel (a jestli to dobře chápu, tak to ani není pravda), ale aspoň tady pak nebrečím, že to vlastně bylo o ničem. ()

Hannibal92

Jak si tady čtu komentáře tak mam asi jiný vkus než většina lidí zde. Mě se to líbilo. Rozhodně mi nevadí ty stovky, možná i tisíce litrů digitální krve. Sice mi už pomalu připadalo že museli těch klanu vyvraždit aspoň 10, ale co bavil jsem se a to ne zrovna málo. Prostě a jednoduše, já tyhle filmy můžu. ()

Paxxx.cz

Takový typický film dnešní doby. Spousta akce spousta krve a další várka nesmyslností, nad kterýma jsem několikrát kroutil hlavou. Ninja assassin se musí brát tak trochu z rezervou, ve výsledku slabší dvě. ()

MartinezZ

13.2.2010 ~ Moc by mě zajímalo, jestli existuje nějaká přímá úměra mezi morbidností + potoky krve + poletujícími částmi těl + explicitním násilí a počtem platících diváků v kinech + kupujícími film na plackách. ~ Náš malý ninja zabiják. Jako děcko sebráno a nevybíravě cvičeno na odhodlaného vrahounského zabijáka pohrdajícího životem svým i ostatních. Cvičeno takto bylo mnoho dětí, chlapci i děvčata. Ne všichni výcvik přežili. A Raizo dostával do těla hodně a dlouho. Jedna z dívek ale pro tohle evidentně stavěná není, Raiza ošetřuje a jednoho dne se rozhodne ze "školy smrti" utéct. Ovšem kdo sběhne, bude ztrestán, smrtí. Rukou Raiza. Raizo to nedokáže, za to to dokáže hajzlík na škole největší, Raizův soupeř. Od té doby je Raizo na cestě za zničením celé téhle "vzdělávací instituce". Ninja zabijáci jsou využíváni pro odstraňování lidí po celém světě a jednoho krásného dne tahle skutečnost padne do oka jedné novinářce. Samozřejmě jí jde ihned o krk, Raizo ji bude chránit a přitom se krůček po krůčku blížit svému cíli. ~ Oproti ¨Ninjovi má Ninja Assassin alespoň trochu nápaditější příběh, mnohem lepší vizuální stránku a mnohem lepší nápady. Taková Ninja honička v protisměru jedoucích aut vypadala hezky. Velkým mínusem je pro mě ale až poněkud přespřílišná brutalita, kdy snad není bojové scény, ve které by nestříkaly hektolitry krve a nelítaly části těl. Bez tohohle si film umím taky představit. Vlastně si ho umím představit i bez "WTF?" konce, který tam neměl co dělat. ~ Dalším mínusem je dabing. Dabing pro Amíky, kteří by tohle béčko s japonštinou (či jakým jazykem by se tu vlastně mluvilo) a titulky nevydýchali. Ale víte jak debilně zní, když mezi sebou Japončíci (Číňánci, cokoliv) mluví lámanou angličtinou a vy víte, že je to tam jenom proto, že by to ta omezenější část divácké obce neskousla či by nestačila číst titulky? Hodně debilně a to tak, jako že fakt moc! ~ Nakonec ve světle tohoto filmu měním zařazení Ninjy z "béčka" na "céčko". Tady to totiž nepůsobilo vše tak lobotomisticky. ~~~ //Too bloody for my taste. ()

Popluh

Ninja Assassin je ve stínu nadsázky až nebezpečně dobře vyváženým filmem, ve kterém se na evropském kontinentu střetává ninjovské tajemno s americkou popcornovou stylovostí a výraznou, takřka komiksovou, stylizací. Digitální cákance si na realitu nehrají ani v jednom momentě, podobně jako celý film, který asijskou mystiku komponuje do reality jen velmi povrchně. Příběh o nindžovských organizacích mezi námi a jejich hledání, který je v úvodu jen velmi jemně nakousnut je poměrně zajímavý, při tom veselém krvavém skotačení a béčkových ingrediencích, ale nepůsobí ve výsledku svojí vážností zrovna nejlépe. Už jen proto, že díky přemíře akce na jeho úkor vyzní neskutečně do prázdna. Samotné akční scény jsou peckové a přehledně natočené, což jim ani v nejmenším neubírá na rychlosti a dynamice. Použití klasických flashbacků do doby výcviku je pro obdobné východní filmy tak typické, že jejich nevyužití by bylo spíše zklamáním. Pochopil to Sommers, chápe to i McTeigue. Je to zkrátka výborný crossover dvou kultur, který nenudí ani na vteřinu. ()

Riddick77

Tak tohle bylo super, akční pecka jak má být, sice trošku jatka, ale to k ninjům patří. Ty bojové scény jsou natočeny opravdu parádně, kamera opravdu výborná. Hlavní týpek poněkud ostřejší chlapík, ale co tam předvádí za komba, to je teda husté. Rozhodně nejlepší "krvavý" akční film roku, zatím :-) ()

Macejko

V McTeiguea som po geniálnom V ako Vendetta vkladal veľkú dôveru. Bohužiaľ, s takýmto kreténskym scenárom by nič lepšie nevykúzlili ani Spielberg, Cameron a Nolan dohromady. Skutočne, nepamätám sa, kedy som naposledy musel čeliť takejto náloži patetických dialógov (ktorých obmeny sme počuli snáď tisíckrát v iných filmoch) ohratého príbehu a kvantom WTF momentov (najmä scéna počúvania sŕdc sa bez debaty zaraďuje po bok Marka Wahlberga hovoriaceho s kvetinou v Stalo sa). Herci su hrozní, takú Naomie Harris som túžil vyfackať už po nejakých dvadsiatich minútach, Rain na tom nie je oveľa lepšie, ale aspoň je to sympaťák. Na druhej strane všetky tieto zápory vyvažujú skutočne úžasné bojové scény, ktoré patria medzi to najlepšie gore, čo som mal kedy možnosť vidieť. Červená strieka v gejzíroch, končatiny metajú vo vzduchu kozelce a to celé za sprievodu vymakanej choreografie a slušnej hudby. A ani nevadí, že to všetko obstarali hlavne počítače. Celkovo vzaté je Ninja Assassin dobré béčko, ale opakované zhliadnutie hrozí snáď iba pri tých bojových scénach. ()

Tony.cs

Jojo. Klišé až na půdu. Vykrádačka šílená. Všechny akční kung-fu pecky současné kinematografie shrnuty do jednoho snímku. Ale jak pánové. Takhle já si představuju akční film. ()

blackrain

Tak nějak nevyvážené. Nudné pasáže, kdy jsem málem usnula, se střídaly s velmi působivými bojovými scénami. Při závěrečné bitvě jsem na všechno nudné zapomněla. Jen škoda, že prolitá krev vypadala nepřirozeně a uměle. ()

Marw

Jsem zklamán. Některé scény jsou na 4 hvězdy, některé na dvě, a pak na jednu. Dám tedy 3* spíš 2/3* ()

Thomassi

Při sledováni Ninji Assassina je potřeba vypnout mozek a sledovat to jako akční podívanou béčkového typu, kde jsou opravdu nějaké ty peníze vidět. Raizo se jako malý kluk učí bojovým technikám ninjů někde v shaolinském chrámu. Poté co je ale zabita jeho přítelkyně - spolubojovnice, opouští chrám a vydává se za poznáním světa a hlavně za pomstou. Naprosto jednoduchý příběh ale dokáže vtáhnout diváka svými bojovými scénami, které jsou na velmi dobré úrovni. Divák si užije hektolitry krve a spoustu usekaných končetin. Nicméně s ničím novým nepřichází, je tam spousta nesmyslů, ale jako brutální efektní akce rozhodně potěší. ()

Špionážní mimozemská invaze

26.07.2013

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí