Filmoví tvůrci Matrixu a V jako Vendetta, přinášejí v Ninja Assassin další krev (hodně krve!) do žánru filmů o bojových uměních. Korejská popová hvězda Rain (Speed Racer) hraje hrdinského, smrtelně nebezpečného Raiza, vychovávaného od dětství po způsobu mýtického klanu Ozunu. Teď ale bývalí spolubojovníci Raiza pronásledují, protože se odvrátil od nich i jejich autoritativního patriarchy (legenda bojových umění Sho Kosugi)... a je na útěku s agentkou Europolu (Naomie Harris), která má důkaz, že klan prodává své zabijácké služby vládám různých zemí. Film je přehlídkou akce od počátku až do konce - rychlé, kruté, plné zbraní (řetězů, mečů, holí, hvězdic) a úžasných fyzických výkonů. Nebojte se zbraně, ale ruky, která ji ovládá. (Magic Box)

klerik

Ultra drsné gore ma fakt dostalo... James McTeigue sa ani pod dozorom Wachowskích nesnaží o vizuálnu dokonalosť, ale bitky majú gule a je ich tam dosť... ()

Chrustyn

Velice špatný akčňák, který nezaujme akcí, příběhem a už vůbec ne herci. Po všech směrech silně nepovedené. ()

Flakotaso

V průběhu filmu mě neustále napadala myšlenka, že by tento film by mohli výrobci kečupu používat na svou prezentaci. Třeba Heinz, nebo spíše nějaký neznačkový, aby odpovídala "kvalita" :). Za druhé, když už tvůrci chtěli točit tak pompézní soubojový film, kde je nějaká pořádná hudba? Navíc onen nápad s nožíkem na řetízku, který rozseká všechno v okruhu pěti mil je fakt stupidní i na poměry amerických béček. Snímek stojí za vidění snad jenom kvůli Rainovi, který je opravdu slušně namakaný, ale jinak je to hodně velká bída. ()

HellFire

Zbytečně kravavé, nepřehledné a příběhově je to jaksi vedle. Prostě špatné béčko se syndromem Chucka Norrise - jeden chlapík zvládne celou pobít armádu a nedojde skoro k žádné újmě. A ten závěr :)))) to je výsměch největší. ()

J.Connor

Na návrat k subžánru mého dětství jsem se těšil, zvláště za účasti samotného Kosugiho, nicméně zejména trailer má očekávání postupně tlumil. Musím však nakonec po zhlédnutí vyjádřit poměrnou spokojenost. Příjemná komiksová pocta nejen ninja filmům, která má spád a je příjemně brutální. Tematiku aktualizuje a podává v rámci možností temných kulisách a souvislestech, takže "muži v černém" nepůsobí směšně, jak jsme bývali zvyklí ve flácích Godfreyho Ho apod. Ostře řezaný Kosugi je velkou devízou filmu, která však také poukazuje na jeho velkou slabinu. A tou je unilý Rain, kdy na nás právě v konfrontacích s Kosugim dýchá jeho mizivé charisma. Problémem je samozřejmě i úlitba americkému publiku v podobě černé vyšetřovatelky a spousta nesmyslů. Za nesmysl nepovažuju svépomocné hojení ran či uhýbání střelám, to k žánru patří, ale pecky typu: Stopuje nás komando vrahů, kteří nás najdou i po čuchu, ale my necháme auto posetý šurikenama zaparkovaný před motelem. Tyhle momenty pak samozřejmě působí velmi rušivě. Film celkově mírně nadhodnocuju, bavil jsem se fajn. ()

matestlust

Tuctová moderní zábava,která se mírně snaží opírat o staré fláky a zároveň se snaží zakomponovat novodobé triky a přesně to,co se ,,udajně´´ novodobému fanouškovi bojových filmů líbí.Každopádně se to v případě Ninja Assassin určitě daří minimálně dobře,film nenudí,celkem pěkně odsejpá,takže ta 100 minutová stopáž utečě pěkně.V záplavě filmů s touto tématikou slabší nadprůměr.3,5* ()

becki_tu

Přestřelený béčkový paskvil, který není cool a to je u podobných filmů problém. Sešel se tu producentský tým jak kdyby se měl točit další díl Matrixu, ale panu režisérovi se to trochu vymklo z rukou (za to může i z velké části slabý scénář), což dokazují nudné flashbacky a akční scény jak přes kopírák. Za zmínku snad stojí jen finále, které ale není nic jiného, než jedna velká krvavá řežba. PS.: Ve škole nám tvrdili, že lidské tělo obsahuje kolem 5 litrů krve, ne 5 kýblů :) ()

prome

Žádné velké zklamání se nekoná, ale nijak zvlášť nadšen také nejsem. Naprosto průměrná záležitost se spoustou digitální krve, která občas dokonce i vadí. Nebýt zbytečných chyb v ději a klišé, tak bych se více bavil. Čekal jsem od toho rozhodně více. ()

mm13

Nebyť hektolitrov krvi, myslím si, že som videl pilot k produkčne dosť nákladnému seriálu, ktorý sa však ďalej nedostal a po pravde - ani si to, napriek všetkým tým nákladom, nezaslúžil! (...už pri Vendette bolo jasné, že McTeigue na to nemá, po Ninja Assassin sa u mňa definitívne zaradil medzi "režisérov" ako Anderson, Ratner, McG a pod.. Čo na ňom tí Wachowski majú?!) ()

Sawy

Byla by to poměrně zábavná a efektní akční jednohubka,která ve vás nic nezanechá,ale aspoň pobaví.Ale není a to hlavně ze dvou důvodů.Digitální krev vypadá vyloženě strašně a bije do očí jako už dlouho nic.A hlavně,ta všudypřítomná tma,díky které prakticky žádnou pořádnou akci nevidíte,to je nedostatek naprosto alarmující.A argumentování nějakým Ninja stylem neberu,když už se dívám na akční film,chci se tou akcí kochat a né ji v té tmě hledat.Rain se sice snaží,má charisma a bojová umění zvládá na jedničku,ale k čemu to,tuhle sračku by nezachránil ani Jet Li v nejlepších letech.Škoda takového mrhání potenciálem,i režisér James McTeigue má rozhodně na víc,jak dokázal s výborným V jako Vendeta.A Wachowští u mě po špičkovém Speed Racerovi tímhle taky docela klesly na oblibě.Po tak nabušeném traileru je to prostě značné zklamání.Ale přiznávám,dalo se čekat. 35 % ()

Morholt

Zviklalo mě relativně vysoké hodnocení a navnadila úvodní explotation scéna. Jenže pak se to zvrhlo do plytké zápletky, která by sice v rámci žánru nevadila, pokud by byla podpořená povedenými akčními scénami. Vzhledem k tomu, že ty se v 90% odehrávaly ve tmě, kterou protínalo jen svištění katan, přestal jsem postupem času film sledovat a četl jsem si u něj noviny. A přitom začátek ukázal, že režisér akci umí. Nevim, proč v nastaveném trendu nepokračoval. 10% ()

EXpenza

Mám rád filmi kde hrajou samurajové a ninjové,ale tohle bylo hrozný,až se mi to někdy v žaludku obracelo. Doufám že už McTeigue nebude točit už nic o bojovém umění. ()

PROROK14

Čistý akčňák okorenený dobrými bojovými scénami. Asi je zbytočné spomínať trochu prehnanú krv a záverečný súboj. Ak by film neobsahoval niektoré prehnané veci, možno by som išiel s hodnotením vyššie. 55% ()

Lacike

Rovnako blbe ako Florentinov Ninja, co som necakal. Hrozny dej, mizerne dialogy, priserny prizvuk hercov, prakticky jediny pokus o hlasku (tu uz spomenul duro). Bitky su na urovni, ale su to klasicke Ninjovske sablovacky bez fyzickeho kontaktu plne digitalnej krvi. Klasicka bitka telo na telo je tu len jedna, ale je dost podarena (bitka na zachode). Bohuzial ani ta ale nedosahuje uchvatnosti treningovych videi, ktore sa pred casom objavili na nete, co je zvlastne a nechapem naco herci tak tvrdo trenovali, ked potom nedostali prilezitost to poriadne uplatnit vo filme. Nakoniec ale davam o hviezdicku viac ako Florentinovmu Ninjovi, pretoze obsahuje viac akcie a ma ovela krajsi look. 5/10. ()

Tommassi3

"Nevypadá jako vraždící stroj !! Spíš jako z klučičí kapely !!" ;) Už když jsem viděl Ninja Assassin poprvé, za mě osobně tahle kulervoucí řezničina vzdávající hold japonským sedmdesátkovým exploation snímkům s motivy pomsty či raději s nadsázkou řečeno absolutní gorefest jasně aspiroval na guilty pleasure movie, tedy učebnicovou sračku, která většinu diváků šíleně baví, přičemž se k tomuto poklesku žádný nechce přiznat, roku 2009 !! Samozřejmě se i srovnání s Tarantinovým eposem Kill Bill přímo nabízí, McTeigue ani Straczynski se však Quentinovi nemohou rovnat, a tak by duchaplný příběh bez nutných klišé, které však v rámci celku působí velmi příjemně a nenuceně, čekal snad jen skutečný blázen !! Celé je to pouze o hektolitrech digitální krve, masakru těl, oddělování různých končetin, které však díky té temné, snad až komiksové, stylizaci i střihu často vyznívají dost nepřehledně, ne že by právě na téhle skutečnosti zvlášť záleželo, práci s identifikací částí těl nechme koronerovi či forenzním vyšetřovatelům, a také velké spoustě parádních úderných hlášek s množstvím odkazů, přičemž ta výše uvedená mě naprosto odrovnala..;) Vliv Wachovských a jejich efektních matrixových lahůdek skládajících výsledný lahůdkový vizuál na diváka pomrkává prakticky při každé akční scéně, ani choreografie bojových scén nemůže nikoho urazit !! Teď po druhé projekci po takřka čtyřech letech a dvou sezonách Spartaka, který mě dokonale namlsal, mé nadšení snad maličko opadlo, nicméně jsem si McTeigueho kousek užil skoro stejně jako poprvé, a tak mě pouze mrzí, že hlavní roli nepřijal Jet Li, nic proti popíkáři Rainovi, a že talentovaný Ilan Eshkeri nedokázal přijít s trochu odvázanějším soundtrackem, pak bych zřejmě neměl Ninja Assassin coby nekončící béčkové jízdě vůbec co vytknout !! ()

GeusX

Úplný product placement na krevní banku. Bojové ninja scény jsou velmi dobré, oběti jsou porcovány lehkostí baletu a krve stříká víc než vody při hasičském cvičení. Fanoušky moderních ninja filmů to bude bavit. 70% (viděno 2x) ()

Špionážní mimozemská invaze

26.07.2013

Vraždy podle Edgara Allana

Vraždy podle Edgara Allana

16.11.2009

Příští týden má světovou premiéru akční krvák Ninja Assassin, který v produkci bráchů Wachowských (Larryho penis prý neskončil v koši) natočil James McTeigue. Film byl dotočen už loni, takže McTeigue… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí