Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

oceanic6

John Cena v ďalšom svojom filmovom pokuse! A tentokrát je na tom oveľa , oveľa lepšie. Bohvie ako by to ale dopadlo keby film nemal v rukách Renny Harlin. Ten, aj keď už má svoje roky, stále odvádza poctivú prácu o akú sa márne pokúšajú desiatky mladších režisérov. V jeho podaní má teda táto jedna veľká naháňačka naozaj "gule" a spád a nuda nehrozí. Na filme ale vidieť miestami až prekvapujúco lacnú kameru a výpravu. Pri scénach "Destruction Derby" s požiarnickym autom a s električkou zase naopak film v každom aspekte exceluje. Sám Cena sa veľmi snaží a film má slušný spád ale jeho najväčším problémom je, že vyzerá až príliš béčkovo. Okrem toho až príliš okato vykráda všetky Smrtonosné pasce, Nebezpečnú rýchlosť a ďalšie kultové filmy. Hlavnou devízou je ale fakt, že napriek všetkým týmto výtkam, film upaluje dopredu obrovskou rýchlosťou, takže na 100 minút je o zábavu postarané... ()

Hadascz

Vykrádá se kde může, a dává se to dost jasně najevo. John Cena používá jeden druh pohledu, víc se nestihl asi naučit ;)) Hlášky bohužel nefungujou vůbec, vše vyplývá tak do ztracena až to není možný. ()

MIHLIK

Docela slušnej akčnák na to herecký obsazení akce od začatku až do konce tak to se mi líbí ale ten závěrečnej skok z vrtulníku do bazénu to už bylo teda moc. ()

Cubah

Hodně mi to připomínalo Nebezpečnou rychlost, bomby, autobus, tramvaj (metro), výtah atd. Přesto musím říct, že je Renny zručný filmař a zase by si jednou zasloužil pořádný áčkový scénář... ()

chosan

Sice je tento film s Johnem Cenou o něco slabší než jeho prvotina Voják a má taky prvky podob s Nebezpečnou rychlostí a tak trochu i Smrtonosnou pastí 3 aspoň mě to tak připadalo, ale jinak je to kupodivu dobrý akční film, který si 4 hvězdičky určitě zaslouží. No už se těším na další filmy s Johnem Cena možná je to vycházející hvězda akčních filmů. Jen tak dál Johne! ()

Menec

Film kde se člověk nenudí ani minutu. Je tam jedna akcí za druhou. Škoda jen že ve filmu nedošlo k žádnému velkému zvratu (celý film je defakto překopírovaná smrtonosná past 3). Všechno co se stalo se dalo očekávat, a ten konec mi prostě přišel tak strašně typicky americkej, že jsem nakonec dal jen 3 ***. ()

pavont

Poctive akcne becko, ktorych sa vela netoci a to je pren mozno stastie. Herci su hrozni, pribeh je prekombinovana vykradacka ale ta akcia fakt stoji za to. V podstate sa takmer nelisi od Cenovho prveho filmu. Nakolko je vsak organizacia WWE hrozne popularna, taketo filmy budu pravdepodobne pribudat. Takze vypnut mozgy a ideme na to. ()

killa black

Všechno v tomhle filmu jsme už někde viděli, nic moc nás nepřekvapí. Je to akční oddychovka, která začne nudit ve chvíli, kdy zjistíme o co jde (což je relativně brzo), ale nějak to dáme, protože chceme vědět jaým způsobem nakope hrina prdel lotrovi. Nic moc ()

Stinger78

No upřímně řečeno, čekal jsem kravinku, ale tohle mě docela příjemně překvapilo. Od Johna Ceny jsem se dočkal dobrého výkonu (přece jen jeho mic skills v WWE jsou na vysoké úrovni a úplné poleno to není ani ve filmu). Padouch správný hajzlík, další plus. Jediné, co mě dohnalo k úsměvu, byl skok z vrtulníku do bazénu :-)) Celkově jsem spokojen. ()

naytsirk

Nemůžu si pomoci, ale tohle bylo opravdu špatné. Bavil jsem se asi tak jako u Kráčející skály....takže vůbec.... ()

Caesius S.

Film je teda nabušený akcí od začátku do konce a režisér Harlin klasické kaskaderské scény a honičky v autech umí. Žánrově vyhraněný snímek, držící se klasiky 80. a 90. i za cenu nelogičností a suchého děje. ()

roboroz

Nič proti - akčná klasika - Smrtonosná pasca 3 + Nebezpečná rýchlosť 1 v inom obsadení. Dostatok akcie, dobrý strih a kamera. Človek jednoducho dostal presne to, čo od takéhoto filmu očakával - žiadne dlhé rozhovory a nesmrteľnosti chrústa a psychologické somariny. Dobrý "akčák" - a hotovo. Dal by som aj 3,5 (keby sa dalo). ()

endoskop

Malo to potenciál, nanešťastie zostal nevyužitý. Pár svetlých momentov sa síce našlo, ale ako celok ma to nezaujalo. A pritom to malo tak dobrý námet, škoda. ()

Baik

musim se priznat ze jsem si zprvu rikal tywe zapasnik z wrestlingu to bude kravina....Naprosta BOMBIcka tenhle film.Klasicka zaplatek - nestastna nahoda...zlej vzal neco hodnymu....hodnej mu vyhrozuje...a klasickej happy end ale proste u takovych filmu nemusite ani moc premyslet... ()

Giovanni

Dělal jsem k tomuto filmu titulky, takže ho znám dobře :-) Průměrný béčko, nicméně příběh byl (pro mě) svým způsobem lehce originální a navíc výkon Aidana Gillena byl naprosto vynikající. Proto 3*. ()

anuki

Velmi špatnej John Cena ve velmi špatnym filmu. Cena tady prkeně a stejně špatně jako v ringu předvádí svoje pády a skoky . Spíš chvílema připomíná hrocha z Jen počkej zajíci. Hlavní záporák Aidan Gillen vypadá jako Pierre Richard a je trochu srandovní a vůbec z něj nejde strach. ()

obyč.divák

John Cena je obstojný nastupce dnešních "důchodců" na kterých větčina z nás vyrostla od Slye až po Wilise.Tenhle typ filmů má pobavit odreagovat,na hloubání je tu Fellini....,prostě sednu koukám bavim se a tady se to povedlo na výbornou .Ano Cena nebude mit charisma Johna McCleana,skoro uvěřitelnost Johna Matrixe,zvukový projev Johna Ramba,pružnost Franka Duxe .....ale asi o něm ještě uslyšíme :-) ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)