• Pethushka
  **

  Objevila se tu řada hezkých efektů, ale ten stupidní příběh je prostě neodpustitelný. Celý svět se točí kolem Johna Cusacka, který podjede padající mrakodrap, aby na milimetr přesně stokrát unikl všem pohromám ve vzduchu, na vodě i na souši. A to nemluvím o nepřirozených reakcích celé jeho rodiny. Hodně dlooouhá ztráta času. Slabé 2*.(22.12.2012)

 • Zeck
  **

  (pozor spoilery) Tupý blockbuster, od kterého jsem dostal přesně to, co jsem čekal, naprosto nic! Rozepisovat se o tom, že většina blockbusterů mě zklame je zbytečné. Tohle je naprostá konina, která je tak nechutně nereálná, až jsem se místama smál a zvracel současně. Chápu, že kdyby hlavní představitelé chcípli hned na začátku, film by nemohl být filmem, ale měl jsem dojem, že by dokázali přežít i kdyby celá planeta vybuchla. Čekal bych pak střih na Měsíc a na něm Cusacka s nějákým laciným vtípkem a americkou vlajkou. Efekty jsou špičkové, ale k čemu vlastně byly? Aby divák ohromeně seděl v křesle div si neucvrkl do kalhot a potil se jestli to peklo někdo přežije? No někdo, ono bylo jasné kdo umře a kdo to všechno přežije v prvních 10 minutách filmu, takže efekty byly jen na oko pro popcorňáky, které nezajímá děj, ale co největší kotel. Film je zbytečně přepálený, dvě a půl hodiny koukat v podstatě na pár výbuchů a záplav, které se šoupnou k naprosto nudnému boji o přežití geniálně nesympatické rodinky, na které mi absolutně nezáleželo je trochu moc. Trailer mi nabídl srovnatelný zážitek během minuty, ve filmu toho totiž víc není. Poslední pasáž s loděma byla tak debilně srandovní, že jsem už jen čekal, až je Cusack všechny zachrání a pak chcí... ne přežije, překvapivě na poslední sekundu s ohromným americkým potleskem a objímájící rodinou. Lodičky si hezky pluly, jen jsem čekal těsně před titulkama věty: "pane, něco tady máme... ano...něco tady je. OH MY GOSH! Sochá Svobody to všechno přežila!!! Někoho na ní vidím, je to americký prezident s vlajkou USA!" Místo toho se nám malá holčička pochlubila, že už se nepochcává, skvělá práce za pár milionů dollarů, proč vždycky ty největší sračky stojí nejvíc peněz. Krásný námět na parodii 40% 30.11.2009(30.11.2009)

 • Isherwood
  ****

  První dvě hodiny jsem si říkal, že plný počet tomu nenarvu jen za to, že americký prezident Roger Murtaugh při pohledu na valící se vlnu nezahlásil „I’m too old for this shit!“, tu třetí jsem přemýšlel nad tím, proč musel Emmerich k té svojí ‚bestofce‘ nacpat ještě i bonus, kvůli kterému budu mít problém to vydrat na tři. Ale spokojené pocity převážily. Společně s Kloserem si umí dělat prdel sami ze sebe, zahraniční politiky i žánrové neplechy, které vyvedli už nespočetně. Sice mi ten závěr (nejnudnější věc, co kdy tenhle nejameričtější němec natočil) bude ležet v žaludku dlouho, ty trikařské over the top orgie, fajn herci i vlastně celá ta nadsazená atmosféra, to na čtyřce udrží. Druhá projekce skrz DVD tomu ale nepřidá.(19.11.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Typ herní konzole PlayStation Portable (PSP), kterou v limuzíně požívá Noah Curtis (Liam James), je Sony PSP-3004 Piano Black. (AntiasKing)

 • - Jacksonův syn se jmenuje Noah, což je odkaz na biblický příběh Noemovy archy. Noe je zároveň předzvěstí použití "Arks" což znamená zachránit lidstvo před hrozící katastrofou. (Benjamin-L)

 • - Ako súčasť marketingu bola pre film vytvorená falošná stránka, na ktorej sa opisovali katastrofické scenáre skončenia sveta súvisiace s rokom 2012. Z toho dôvodu niekoľko tisíc ľudí volalo do NASA, pretože si mysleli, že stránky boli skutočné. Niektorí ľudia dokonca hovorili, že uvažujú aj o samovražde, pretože nechcú vidieť koniec sveta. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace