10 minut Woodyho Harrelsona. 30 minut praskajících asfaltek a potápějících se měst. 5 minut vybuchujícího Yellowstonu (rulez!). 5 minut typicky Emmerichovských hlodů ("Severní pól je teď ve Wisconsinu?"). Zbývá 100 minut balastu, vaty, chemlonu, společenské kritiky, humanistických keců (Ejiofora máte chuť nechat spláchnout první vlnou) a toho nejpřepálenějšího rodinného patosu od dob Dne nezávislosti... A stejně jsem se strašně bavil.(16.11.2009)

Po vizuální stránce celkem ucházející ztvárnění nějakých vizí. Přesto to ve vás svádí boj, jestli je to vůbec možné z hlediska fyziky, jestli je to show, která má rozesmát, nebo seriozní pokus o realistické zpracování. Po stránce příběhu nasazuji další šrapnel. To byl ale galimatyáš. Bože, chraň. To mě rozhodně nebavilo a dost jsem musel nadávat. Když to zprůměruji, dostanu takovou lepší trojku. Vím, že tenhle film si už nikdy nepustím a to mám katastrofické filmy docela rád.(6.12.2011)

Smejte sa, ide koniec sveta. Poznámka k propagande: Socha JK v Riu sa rozpadne a nezaleje (marketingový ťah na plagát). Emmerich má rad bludy a pridáva k nim efekty. Takto dostaneme rozprávkový príbeh o prežití rodinky, plný vtipných hlášok a plno animovaných výbuchov a vĺn. Toto tu však bolo stále. Aj keď si niekto myslí, že Emmerich zasadil humor tak ako nikdo predtým ste na omyle. Keď si odoberiete deštrukciu sveta, je to typický prvok vo všetkých blockbustroch. Všade máme hrdinu a vtipnú postavičku/ky, ktorá trúsi hlášky. Star Wars, Transformers, LOTR, Star Trek. Tu je humor akurát rozvrhnutý na viacej postáv, preto vyzerá celok filmu vtipne, v kontraste s katastrofou. Táto pre niekoho milá irónia ovplyvnila hodnotenie. Ostatok to takto nepochopil a preto hodnotenie ostalo pod priemerom. Preto je deň nezávislosti úspešnejší. Je to katastrofický film v prevom zmysle, kde sa pri katastrofe nežartuje. 2012 ma okrem rozčúlenia nad nesmrteľnosťou hrdinu, privádza do úzkych v tom, že nemám potrebné clo na archu a pritom sa mám ešte ku koncu pousmiať, že sedemročná ratolesť sa už nepočuráva.(3.12.2009)

Emmerichu, Emmerichu výbuchy, destrukce a to pořádně velké ti jdou, to vím, ale ten příběh je už horší. Sedět v kině a nemít mozek, dal bych aspoň ty čtyři hvězdy. Bohužel, nebo-li bohu dík já ten mozek v hlavě mám, proto mě v tomto filmu štvalo strašně moc věcí. Ty úniky o fous v každé scéně s výbuchem nebo obrovskou destrukcí by nezvládl ani Chuck Norris…a ty vtipné vložky e-e… (ten „fucker“ od blondýnky byl už totálně mimo). Super role byla ovšem pro Woodyho, jeho herecký projev byl opět skvělý. -6/10*(11.12.2009)

• Cival

Poučné vyprávění o tom, jak se člověk přestal pomočovat... aneb půlhodinka trikově vypiplané destrukce a k tomu dvě hodiny připitomělých, slušně zahraných, ale hlavně hrozně hnusně lacině televizních keců okolo (Emmerich je další režisér, kterému digitální kamera nesluší). Poslední půlhodina je definitivně zbytečná. Doufám, že skutečný konec světa bude výrazně zábavnější, nudil jsem se víc než u Dne poté i 10000 př. n. l. (v jeho prospěch hraje hlavně rozumnější stopáž). Druhý Den nezávislosti v nedohlednu...(5.11.2009)