Chlapík, Rolande, jsi chlapík. Za svých padesát jsem užil Himaláj královské zábavy. Několik rodinných akčních scén atakuje i mistra velkolepé idiocie Michaela Baye, ale co je na tom nejlepší: Roland už se naučil tropit si prču sám ze sebe. Ať už je to angažování naježeného Cusacka, postava ruského oligarchy (jeho "it´s russian" aspiruje na zásek roku), nebo drobné vtípky se zvířátky. Chvílemi jsem měl dokonce pocit, že sleduji nadupanou parodii na Den poté. Samozřejmě, uvedeme-li to na pravou míru, 2012 je Rolandova typická destrukční exhibice, krásně vypointovaná v autorově bezelstném optimismu. 3 hodiny utečou jako voda, při prkenných konverzacích se nasytí skalní fanoušci emmerichovství v pevném skupenství, efekty napoví, že s vodou to pořád ještě není úplně ono a autentický digitál zase, že Roland chce jít s dobou. Jde, tak nějak po svém. Nerad to říkám, dříve jsem ho měl rád za to, že se mu můžu vysmívat, po jeho nejlepším hollywoodském počinu, kterým 2012 bezesporu je, už ho mám prostě a jenom rád. On je tak krásně a svojsky RYZÍ... substantivum doplňte dle názoru.(13.12.2009)

• DaViD´82

Efektní, ale ne natolik, aby to bylo efektivní. Blbé, ale ne natolik, aby to dosáhlo na status guilty pleasure. Miš maš všeho, kde ve výsledku nic není. Nejvíc ze všeho tu ovšem není zábava. Klidně kdyby byla tupá a laciná, ale aspoň nějaká kdyby byla.(15.11.2009)

Geniální hloupost! P.S.: Je zábavné sledovat, jak 2012 vypráví o zcela vážných věcech a přitom se vážně vůbec nebere a jak někteří komentující tenhle fakt prostě či záměrně přehlížejí a film zadupávají do země. P.P.S.: Pojďme se složit na jednu vstupenku za 1, 000, 000, 000 EUR :-).(13.11.2009)

• - Režisér Roland Emmerich řekl, že byl vždycky jeho sen natočit film, ve kterém by byla scéna, jak se voda valí obrovským pohořím (Himalájemi), a proto se prý pustil do 2012. (ChandlerBing)

• - Jacksonův syn se jmenuje Noah, což je odkaz na biblický příběh Noemovy archy. Noe je zároveň předzvěstí použití "Arks" což znamená zachránit lidstvo před hrozící katastrofou. (Benjamin-L)

• - Vizuální efekty byly vytvořeny v pražském postprodukčním studiu UPP. (mr.filo)