poster

Hranice ovládání

 • USA

  The Limits of Control

 • Slovensko

  Hranice ovládania

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ****

  Trochu zbytečně tajemné, ale i Jim má nárok na úlet. Jinak je to krásná podívaná, výtvarný zážitek a hudební labužník si taky užije. Milé pokoukání(11.2.2010)

 • POMO
  **

  Dve za pekný vizuál a zadoček občasnej nahej čučuriedky, bez ktorej by nebolo na čo sa v ďalších scénach tešiť. Isaach De Bankolé je šťastlivec - sedieť za stolom, nemusieť hrať, iba čumieť a nechať sa zabávať monológmi toľkej hereckej elity... to sa splní jednému z milióna hercov. Záver má niečo do seba, ale celkový dojem nafúkanej plytkej fraškovitosti neprelomí.(19.2.2011)

 • Radek99
  ****

  Jim Jarmusch má naprostou tvůrčí a finanční svobodu, která je z tohoto snímku cítit, a tak znovu experimentuje - dialogy, které zdánlivě nic neříkají, přesto se pozvolna mění a divák v nich začíná cítit určitý rytmus a možná objevovat i sloky a refrény, myšlenky, které se vrací, režisér moduluje modely komunikace a pracuje s obsahy vědomí jednotlivých postav, Jarmusch však míří spíše za hranici slov a hlavně obrazů, mění a posouvá rastr, jakým je navyklý běžný divák sledovat pohyblivé filmové obrazy, záměrně porušuje zažité modely a schémata vnímání a tak je divákům plánovitě prezentován klasický (gangsterský) příběh vytržený ze svého žánru a kontextu, mozaika logických detailů je divákovi předkládaná neúplná a některé informace jsou od začátku úmyslně zatajovány, vnímání je opakovaně prezentováno jako subjektivizovaný proces, stavěný do relace s reflexí uměleckého díla, jak výtvarného, architektonického, hudebního, tak i filmového (vynikající je pasáž s metafilmem, kdy hrdinka mající ráda film uvažuje o zajímavých scénách tohoto fenoménu). Jim Jarmusch se volně nechává inspirovat starým dobrým Davidem Lynchem, stále však zůstává mnohé z Mrtvého muže a hlavně Ghost-Doga... ,,Kdo si myslí, že moc znamená, ať zajde na hřbitov."(24.9.2009)

 • A_FISH
  ****

  Každej, kdo si myslí, že tenhle film je mrdka, by si měl zajít na hřbitov...(19.7.2009)

 • Cappuccino
  ****

  Tí z vás, ktorí dokážu pri filme posedieť a skúmať jeho kvality do hĺbky budú nadmieru spokojní. Naopak milovníci rýchlej akcie, bezhlavých komédií a vyhľadávači dobrodružstva, kde sa stále niečo deje, skôr než v polovici stopáže sladko zaspinkajú. Malé odporúčanie - skúste, nemáte čo stratiť. Zaručujem vám len jedno - tak netradične spracovaných filmov ako The Limits of Control príliš veľa neexistuje. Máte chuť na niečo nové a neohrané? Tož prosím pekne, neváhajte.. Viac na - http://csfdkofein.blog.cz/1008/hranice-ovladani-the-limits-of-control-2009.(20.8.2010)

 • - Věže, ve kterých se samotář (Isaach De Bankolé) ubytuje v Madridu, se nazývají Torres Blancas. Tato stavba, dokončená roku 1968, navíc vyhrála soutěž Excelencia Europea v roce 1974. (fctp)

 • - Samotář (Isaach De Bankolé) nosí v každém ze tří měst jiný oblek. (fctp)

 • - Fínsky film, o ktorom sa zmieni muž s gitarou (John Hurt), sa nazýva Bohémsky život (1992). (Georgei)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace