Víla Zuběnka

Zúbková víla

• Austrálie

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Kanada, 2010, 97 min

Ano, v podstatě jen další klasická americká komedie o napraveném blbečkovi. Jenže ozvláštněná neskutečně šíleným motivem víly Zubněnky, geniálně zahrané The Rockem. Můžete si říkat, jestli to má tahle mlátička zapotřebí, ale je pravda, že nebýt jeho a způsobu, jakým to zahrál, bylo by to o polovinu menší guilty pleasure. Takhle je jeho hláškující víla jednou z postav, na kterou hned tak nezapomenu, stejně jako na spoustu uhozených fórů. Klasické rodinné hodnoty se tu prolínají s humorem toho nejšílenějšího zrna a jako celkek prostě Tooth fairy patří mezi ty komedie, které utečou příjemným tempem, nablblý úsměv vám v podstatě nesleze z obličeje a ještě si z toho budete za pár dní něco pamatovat. A to je v dnešní době rozhodně komediální nadstandart. I´m doing it my way.... OH YES.(13.4.2010)

Normálne som sa prekvapila. Nečakala som, že to bude takéto dobré. Z každého rožku trošku a výborní detskí herci, ktorí možno budú mať budúcnosť. Neboli tam ťažké efekty, neboli tam ťažké témy. Bolo to o viere vo fantáziu a o viere v samého seba. Napriek nízkemu hodnoteniu si myslím, že to je jeden z tých filmov na ktorých sa zasmejete vy aj vaši rodičia a aj vaše deti. Pri takejto komédii nie sú potrebné siahodlhé monológy či dialógy. Sú dôležité scénky, pointa a to, že sa nepohnete zo stoličky. Ani sekundu som sa nenudila. 75%(26.7.2011)

• sheen

Dwayne, Dwayne, k čemu se to v posledních letech upisuješ xD Příjemná rodinná komedie s rambem v hlavní roli.(3.4.2010)

• SexyAjinka

Tohle je jako ze špatného snu. Ani nemá smysl se k tomu vyjadřovat, protože člověk se jen podívá na galerii filmu a hned je mu jasné o co půjde. A překvapeni vstkutku nebudete, protože nic víc už nepřijde :). Hlavní postava je velmi afektovaná a nepříjemná bez štipky sebereflexe.. to je ale poučné! :) Abych vám onu vílu zubněnku blíže představila, tak je to ta nejnepříjemnější hlavní postava, jakou jsem za dlouhou dobu viděla. Když se na něj jen křivě podíváte, začne okamžitě na oplátku všem ostatním ubližovat a kopat kolem sebe, a pak vytáhne hlášku typu: "Promiň, měl jem zlý den!".. A já se ptám NO A?? To mě má jako uchlácholit, že hlavní hrdina je prudič a zlý člověk. Musela jsem mít vysokou horečku, když jsem ten film nechala zapnutý.(6.1.2014)

Tenhle film je pro Rocka v posledních letech bohužel docela typickej, prostě taková rodinná přitroublá naivní komedie s hromadou poselství pro děti, ve který Rock nemůže téměř vůbec využít svůj akční potenciál a jen se tam pitvoří a zesměšňuje, ale na druhou stranu to opět dokonale funguje a je to děsně zábavný, svižný a i vtipný, obzvláš't když je na scéně Rock s křidýlkama a v růžových šatičkách a celkově to dokáže navodit ohromně pohodovou atmosféru.(10.3.2010)

• - Film sa natáčal v kanadskom Vancoveri. (toi-toi)

• - Vo Family Guy Dwayne Johnson i hosťoval a je vraj jeho veľkým fanúšikom. (toi-toi)

• - Rola Jerryho bola pre Billyho Crystala prvou úlohou vo filme od roku 2006, keď nahovoril hlas jedného z vozidiel v Autách. (toi-toi)