Chovat se špatně ke svému okolí se nevyplácí. Své o tom ví drsný hokejista, který musí za trest jeden týden plnit povinnosti tajemné Víly Zuběnky... Derek Thompson (Dwayne Johnson) je drsný hokejista, který s oblibou vyráží svým spoluhráčům zuby. V hokeji se mu kvůli zranění právě moc nedaří, a tak není dobře naladěn. Vzhledem k jeho nemilosrdné pragmatičnosti jsou mu lhostejné naděje a sny malých fanoušků. Když jednoho dne téměř přesvědčí dcerku své přítelkyně Carly, že neexistuje víla Zuběnka, dochází trpělivost nejen Carly, ale vzbudí to velkou nevoli také v pohádkové říši. Derekovi je udělen speciální trest - na jeden týden je proměněn ve vílu Zuběnku se vším všudy, tedy včetně nadýchaných křídel a magické hůlky. Zpočátku má Derek velké potíže, nemá nejmenší tušení, jak si poradit s křídly, snaží se být nenápadný, ale moc mu to nejde. Postupně se však učí kouzla od svých okřídlených nadřízených a přichází na to, jak zvládnout vílí povinnosti. Ba co víc, začnou se mu vybavovat jeho dávné dětské sny... (HBO Europe)

p.i.t.b.u.l

Obyčejná rodinná komedie, která sice místy lehce pobaví, ale celkový dojem bude horší průměr. Děj filmu se točí kolem hráče ledního hokeje Dwayne "The Rock" Johnson, který býval kdysi hvězdou týmu, ale po zranění ramene se už nedokázal vrátit na vrchol. Všichni ho teď znají pod přezdívkou Víla Zuběnka. Je známý tím, že soupeře srazí brutálním zákrokem, při kterém soupeři vyrazí zub. Většinu zápasu prosedí na trestné lavici, ale lidé jeho zákroky milují. K tomu má přitelkyni, která má dvě děti. S těmi se Dwayne nedokáže příliš skamarádit a bere je spíše jako zátěž. Občas taky něco řekne, čímž doslova dětem zkazí radost z jejich snů. Za trest musí vzít roli víly Zuběnky, která si bere mléčné zuby děti a za odměnu jim dává penízky......Poté časem Dwayne pochopí, že snít není špatné a každý by měl mít svůj sen, ať je to stát se rockovou hvězdou nebo slavným hokejistou. Film to není špatný, jedna pozitivní věc byly vidět The Rocka v baletních šatech, to člověka pobavilo. Nicméně je to takové ohrané klišé, na druhou stranu film rychle uteče, tak že za shlédnutí to možná stojí, ale přivřete všechny oči. ()

kenny79

Musím uznat, že Dwayne Johnsonovi ty růžové šatičky docela slušeli. Jinak klasická rodinná komedie která nijak moc nenadchne, ale také neurazí. ()

waltosin odpad!

To se prostě nedá dokoukat, ten kdo napsal scénář tak byl snad pod vlivem alkoholu nebo mariánky. Řeknu to jednoduše ten film nemá hlavu ani patu a obsazení hlavní role nemá ani cenu komentovat! 5% ()

megajalec

Pripadám si, ako keby mi dal niekto pár dni po pozretí prášok zabudnutia a film mi vyfučal z hlavy. Určené primárne pre deti, ja som len nechápavo krútil hlavou. ()

Ajay

Taková opičárna pro děcka, ale je to srandovní. Hlavně když Dwayne "The Rock" Johnson nadává: "My wings, my wings" :) ()

Shelby14

Uf, doufám že Johnson už do ničeho podobnýho nepůjde, tahle pitomost se jen taktak drží na okraji propasti odpadu. ()

MorraEddie

Nikdy jsem nepřišel na chuť rodinným filmům,kde hlavní roli ztvárnili hvězdy akčních filmů jako byl například Vin Diesel,Arnold Schwarzenegger a Jackie Chan. Bohužel do těchto kalných vod vstoupil i The Rock a já nechápu z jakého důvodu a proč to vlastně udělal. Vidět vašeho oblíbence jak v těsných elasťácích rozdává moudra není zrovna to pravé ořechové. Přes všechna klišé se jedná o celkem zajímavou rodinou komedii,která patří mezi ty "lepší" ve své kategorii. ()

Ace.A.T.L.

Docela dobrá rodinná komedie. Dwayne ukázal, že si dokáže ze sebe udělat i srandu a nebojí se i totálně ujetý role. Nevyhnete se klasickým americkým "srdcervoucím" sebepřiznáním a uvědoměním si vlastních chyb, ale dá se na to určitě koukat. Nápad obsadit tohohle čahouna do takhle střeeštěnýho námětu byl opravdu parádní. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Delmondo

To byla ale píčovina, ale docela i prdel na druhou stranu. Ha! Dwayne mi potvrdil že když mě strašně sere v akčních rolích (teda kromě Rychle a zběsile) tak mě nehorázně baví v komediích. Tohle je sice kardinální trapas ale on je těžce nad věcí a dělá si prdel sám ze sebe. Proto mu za jeho komediální talent dávám na každej bicák jednu hvězdu. ()

rytir1

Teda Dwayne Rock mě bavil v elasťácích už ve filmu Plán hry, ale tady se ještě překonal. Ideální potřeštěná komedie pro malé i velké na rodinný večer :-) ()

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (více)

The Rock konečně akční?

The Rock konečně akční?

21.09.2008

Vypadá to tak. Ale sci-fi s pracovním názvem Tomorrowland vznikne pro Walt Disney Pictures, takže očekávejte spíš dobrodružství v rodinném duchu. Původně mělo jít o film inspirovaný stejnojmennou… (více)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (více)