Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Gerrard8

Vynikajúce. Mám pocit, že animované filmy sú čím ďalej tým lepšie. Fakt som sa pobavil. Brutálny nápad. Ale aj tak je u mňa na prvom Ratatouille. ()

Rehooo

První půlka filmu byla zábavná a vtipná. Člověk si to dokázal užít. Pak najednou nastane převrat ve filmu a jako kdyby se úplně všechno muselo změnit, aby mohl děj pokračovat. Film začíná být spíš kyčovitý než vtipný a tak je tu další rozporuplný kousek:-( ()

fifi.m

Originální příběh, hezky zpracované, vizuálně nádherné. Asi jediné, co mi tam vadilo, byly "uřvané akční scény". Každopádně představa jídla padajícího z nebe se mi hodně líbí. :) ()

molcan2

Satira o zničení sveta rýchlým občerstvením stráca príležitosť aby podala správu deťom o zlom type jedál a dáva prednosť naivnému a žartovnému príbehu s krásnym vizuálom. Ale deti budu iste milovať tento film. Dávam 7/10 ()

P-puma-

Tenhle film měl jenom pár účelů, snažit se dětem vysvětlit, že být vědcem, nosit brejle a mít alegrii je vlastně cool. Ale jinak naprosto o ničem. ()

ViktorEl

Pekná animácia, zaujímavý a originálny príbeh. Pre deti to musí byť výborné, pre mňa len priemerná oddychovka, ktorá sa mi páčila a nenudila ma. 65% ()

sNeDy

Zároveň plné šílených a geniálních nápadů i plné klišé a předvídatelných řešení. Nicméně pořád jeden z nejzajímavějších (a nejvtipnějších) animáků poslední doby, jen ho sráží divná animace postav a místy až moc WTF vyznění. ()

rusty09

Jestli je ja padouch, az moc vymyslenej tak co je potom todle. Neuretitelny kraviny,napaditost zadna a u animaku se rad tasmeju, ale tohle byla traparna. ()

jandula00

Nejsem příznivcem animáků, protože si podle mě většina tvůrců neumí vybrat cílovou skupinu diváků a filmy nejsou určeny ani dospělým ani dětem (a když ne tvůrci, tak propagátoři rozhodně ne). Zataženo, občas trakaře je přesně takovým případem - zápletka pro děti, dialogy a skryté narážky pro dospělé. No, celkově se na to dalo koukat a nepochybuju, že se to většině diváctva líbí. Pro mě je to ale film, který ničím nevyniká a na který rychle zapomenu. ()

Platom

Animace není sice nejsilnější stránkou filmu, ani příběh nějak neoslní, ale vše je dohnáno originalitou a vtipnými momenty, kterých je ve filmu opravdu dost. Určitě povedenější animovaný snímek, který se mezi silnější konkurencí neztratí. Opičí pomocník je boží! ()

chelsea17

Příjemné, zajímavé, neobvyklé a hlavně ničím nenucený humor. Příběh dokázal relativně zaujmout. Pro mě lepší než-li vysoce hodnocený film Jak vycvičit draka, i když to na hodnocení není znát. Soundtrack výborný. ()

Matthew01

Zběsilá jízda téměř od začátku až do konce, po filmu jsem měl pocit že mě cosi přejelo resp. na mě spadlo :) Bohužel tím taky film končil, krom padajícího všemožného jídla se tam vlastně nic nedělo, což mě jako dospělejšího diváka zklamalo. Tento film je určen vyloženě pro děti, tzn. není to ten druh animáku, který mimo vtipných scén má ještě dějovou propletenou linii (aby si i dospělejší diváci přišli na své). 65% ()

Axident

Jeden dobrý nápad a zbytek vata, která není nijak zvlášť vtipná, až na pár detailů. Tenhle animák mě navzdory očekávání vůbec nechytl.... ()

PDcz

2** body Teda, dneska to asi schytáme. Patrně jsme v sobě pohřbili dětskou dušičku. [X] Minus 1* bod Tohle není osobní. Usnul jsem a to je automat 1* bodík dolu. Pardon. [X] Minus 1* bod Nějako nás nechytlo téma. [X] Minus 1* bod Já nevím.. jsme ještě v šoku z toho počtu náštěv za včerejší den na náš profil, že se bojím něco napsat. [X] To bylo tak hezky barevné a ztřeštěné, ale pravý tschechische pohádke je krásný pohádke. ()

Mary19

Zataženo, občas trakaře je v záplavě animovaných filmů velice zajímavým zpestřením. Minimum hluchých míst, příjemná animace a milý humor. Škoda až vlezlé sebestřednosti hlavních postav... 75% ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky