Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

jafuska

velice příjemná kreslená pohádka, i když jsem odrostla od pohádek,tato se povedla a ty obrovská jídla, to byla paráda, animace taky hezká, takže na závět zdařené dílo nejen pro děti ()

Renie42

Dokud jsem neviděla tohle, tak jsem si nedokázala představit, co dokáže obří jídlo napáchat škody. Ze začátku mě to trochu nudilo, hlavní hrdina nebyl jaksi typickým hrdinou, takovej šprt, styl animace mi trochu připomnělo Monstra vs. vetřelci. Ke konci to mělo spád, zajímavě byla provedena záchranná mise do vnitřku masové koule. ()

Soubi

Nejvíce zde oceňuji postavy, které se mi opravdu líbily, jsou originální, vytříbené a s osobností (zvláště otec, chrlič rybářských metafor, mi byl sympatický) a navc jsem u sledování zdlábl plechovku sardinek, takže jsem něco udělal pro své zdraví. :) Ale symbolismus filmu také není špatný...mimochodem - ano, žereme nestoudně. Jako prasata! ()

LukKon

Ja vám ani neviem prečo, ale neustále sa mi zdalo, že tomu niečo chýba a ja stále nemôžem prísť na to ČO. Po grafickej stránke perfektné, dialógy a postavy boli taktiež výborné, hudbe nie je čo vytknúť a príbehu, ktorý bol príjemne strelený detto. Ako keby mi tam chýbal nejaký ten povestný piatky element, ktorý robí z bežného diela nezabudnuteľný filmový pôžitok. Zatiaľ hviezdy len 4. Možno to po opätovnom zhliadnutí zmením. ()

Asdas odpad!

Tak som si hovoril ,že to môže byť originálny animovaný film a tak škaredo som sa mýlil :( V trailery bolo všetko, po 5 minútach som vedel ako to skončí (na tom by nebolo nič zlé ak by to bolo aspon priemerne natočené) a ani raz som sa nezasmial + ak k tomu pridám zlú animáciu a zábery ,ktoré odkazujú na 3D verziu (a tých tam je pekná kopa) tak my ostávaju už len gumené medvedíky ( myslím ,že v tom čase bolo v štúdiu veľa zhulencov) a celkom zaujímavý soundtrack . 10% ()

ondey

Vtipný! Hlavně vtipný :) Když venku padaj trakaře a nevíte kroupama co by, klíďo píďo kecněte k telce, vypněte starosti a mrkněte na tuhle kulinářskou předpověď počasí. Pobaví, neurazí a zítra vám už nebude v hlavě překážet. ()

L3G1ON4R

Další z mála poživatelných animáků se vší parádičkou. Představa padajícího jídla přímo z nebes mě teda zrovna neláká, viz ending pan starosty. Ale nápad to je vystřižený pěkně, a dějově pohádka nepokulhává ani o drobek. Nejzajímavější pro mě byl hrádeček z želé, tam bych se vyřádil do sytosti =oD ()

vitac.

Než se ze Sam stala vědkyně, byla dost sexy (s ohledem na fakt, že byla kreslená:)). V některých obrazech mi k dosažení nostalgického záchvatu chyběli dosadit do sladké krajiny už jen ozbrojení červíci s jmenovkami nad hlavou (není nad to odstřelit nepřátelského červa z červeného lízátka:)). Mně se tento animák celkem líbil, byl takový svěží a milý. Dal bych slabší tři hvězdičky, ale když při rabování obchodu s elektronikou vběhne do krámu zloděj, odnese si televizi a za chvíli dovnitř výlohou proskočí i televize s nožičkama a odnese si prodavače... tak dám tři čisté;) ()

Ernie_13

No mozno som bol prilis unaveny vecer a neskor tomu dam mozno druhu sance, ale pristihol som sa ako zaspavam a moc som sa teda nebavil. 2 hviezdicky su za peknu animaciu. ()

Pharlap

Opět animovaná věcička, která tentokrát chce především bavit. A celkem originálním nápadem. Nádhernými barvami. Super gagy, vtipy a odkazy na jiné filmy. K závěru se přiznám, jsem se začal trochu nudit. ()

Bartex

Opravdu nechápu 71% u tohohle žvástu. Tolik animovaných filmů se nedostane ani přes 60% a přitom se u nich člověk aspoň zasměje nebo je v nich něco roztomilého. Tohle je nudná spletenice všeho možného a hlavně nemožného. Brrr...dlouho jsem nevypl film a neřekl si, že opravdu lituji celé stopáže. ()

Nessos

První půlka slušná, druhá tragická..aneb jak originalita volně přechází v klišé. Chodící kuřata? Brrrrr..to bylo i na mě opravdu moc. ()

Mykhaluu

Neuvěřitelná spousta nápadů! Místy spousta neuvěřitelných nápadů!!! Nápady jsou silná stránka. Ta brutální koulovačka, překlady Steveových myšlenek a další...!!! Ale nějak mi nesedlo, už tolikrát omleté - neumíme spolu komunikovat!!! Bez téhle berličky by to prostě doskákalo mnohem dříve nebo jinam... Každopádně s takovým tématem vytřískat takovou takovou taškařici?!? Fajn! ()

marusenka

Po závěrečné scéně už si asi nikdy nedám pečené kuře... Něco podobně cvoklého jsem vážně nečekala, tenhle animák nešetří originalitou, ale jestli toužíte po klasické pohádce, tak si Zataženo, občas trakaře nechte na později. Nevím proč, celkovým vyzněním mi film hrozně připomínal Terkel má problémy, možná i tím, že mi nepřišel tak úplně pro děti. Fakt hodně zajímavý snímek...:D ()

teroosh

Gigantickej karbanátek s vlastní inteligencí, obrovský kukuřice a hotdogy, kameraman-doktor-pilot-komik Manny z Guatemaly, o o o obočí Flintova táty, parodie na klasickoamerickokatastrofický filmy, nasraní gumoví medvídci. To všechno geniální, vtipný, dobře šílený. Ale Chicken Brant? Vážně? :D Ale za tu roztomilou opičku jim to odpustím. Skvělá šílenost. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky