Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

ClimbVibe

Tak tohle byla paráda... Příběh, vtip, stylizace, animace atd. Sony animation se svou kvalitou dostali na stejnou rovinu jako Pixar. No a když to vezmu z pohledu čistě subjektivně diváckého - ani žádný jiný pixar film jsem si nepustil tolikrát jako tohle. ()

jasiska

To, čo bolo originálne, bola haluz a ten zvyšok bol dosť klišoidný. Ani tie joky neboli nejako výnimočne vtipné. Hoci film neurazí, dieru do sveta tiež neurobí. ()

Myshkin

Můžu říct, že se mi film vcelku líbil, ovšem je tu takové ALE... Těm americkým animákům posledních let už nějak nemůžu přijít na chuť. Vadí mi hlavně jejich přeplácanost (a často i praštěné chování jejich postav). Stejně tomu bylo u tohoto... I když tenhle "dětský katastrofický film" v sobě měl dobrou myšlenku i jistou originalitu, mám obavu, že jeho poslání, tedy varování před "roztažeností" a konzumním způsobem života, se k dětem nemá šanci dostat a naopak na ně film působí přesně opačně. Jak píše Oskar, všechna ta přeplácanost, ulítlost, zběsilost a tuny sladkostí, hamburgrů atd. spolu s voláním po střídmosti apod. dělají film kontraproduktivní a pokrytecký. P.S.: Policajt Earl se svým milovaným synkem mi ale přišli moc vtipní :-D ()

Hanes88

Tak tohle bylo za poslední dobu jeden z těch horších animáků. Opravdu mě děj nijak neoslovil a celkově to bylo takové divné. Ve srovnání s ostatními filmy stejného druhu v daném roce nemůžu dát více než 40%. ()

angloumene

Musím se přidat ke spoustě ostatních komentářů, protože jídlo padající z nebe je opravdu výborný nápad. Děti určitě ocení spoustu vtipných hlášek, stejně tak jako prostředí zmrzlinového města atp. Pro ty starší se nabízí tak trochu satirické pojetí, narážející hlavně na akční filmy. Animace mi nijak nevadila, spíš naopak. Celkově si myslím, že se jedná o výborný rodinný film, který určitě stojí za zhlédnutí. ()

J*A*M*A*L

Na film jsem přišel stejně jako UP v kinech při upoutávkách a nevypadalo to špatně i když který trailer k filmu či seriálu nevypadá dobře.Mělo to zase trošku jiný příběh který byl, ale skvěle vymyšlený.Tentokrát žádná Pixarovka, ale přesto jsem se moc bavil.Vím že to nebyl zrovna nejlepší Animák, ale pro mě to mělo šťávu.Animace: Tak ta na Pixar rozhodně nemá podle mě to už bylo moc dětský, ale mě to nevadilo perfektní rodinná animovaná fantasy komedie se vším všudy.Tentokrát trošku jinačí příběh, ale film skvělý co dodat.94% ()

Prochy38

Ne, absolutně ne. V dnešní obrovské konkurenci skvělých, vtipných a krásných animáků, je to dost hodně špatné. Nevtipné, škaredě namalované, morální poučení nulové a co se příběhu týče naprosto blbé. Zdejší oblíbenost mě trochu překvapuje. Marně se snažím najít klady... Na odpad to zase nebyl až takový průser, ale 3* by bylo moc... sorry ()

filipvrbik

Vtipné, občas velmi- ale také strašně infantilní a uřvané- na druhé straně přiznávám, že bych za týden vážil tolik co starosta...70% (taky to mohlo být působivější ve 3D) ()

KatRi

Aneb když se někdo inspiruje rčením o pečených holubech lítajících až do úst. Jenže nic není zadarmo a jakákoli bláhovost, že třeba ano, se vymstí - ať už v podobě geneticky (ehm solárně?) modifikovaných potravin, nebo hrozbou ekologické katastrofy. Nechybí ani hrdina vyčleněný svou jinakostí na okraj společnosti a následná ukázka toho, jak dokážeme rychle zapomínat na své hvězdičky. Ale o tom by mohl spíš než Flint vyprávět plenkový kluk-slepice. Resumé? Vše v pořádku a to beze vší cyničnosti, protože když se všeobecně omílaný problém uchopí inteligentně, může z toho být inteligentní zábava. ()

Darksophie

Po dlouhé době jsem se zase v kině výborně bavila. Jak se ukazuje animáky opravdu nejsou jen pro děti, ale i dospělý se u nich dokáže skvěle bavit. Navíc nikdy jsem nebyla člověk který má rád dabing, ale tenhle se opravdu povedl. ()

Zombi

Příjemně hravej animák ve kterém chybí nějaký výraznější příběh (začne pršet jídlo - musíme zastavit pršení jídla), ale za to má spoustu šílených nápadů a jde mu hlavně o to aby pobavil, což se mu zdárně daří. Celá stylizace odpovídá spíše groteskám a závěr je takové obžerské scifi. Hodně se mi líbil opičák co má rád knírky :o) ()

El_Rabbit

Prostě jen moc pěkné s fajn nápadem... ale hlavně jsem se poučil, že si mám dávat bacha na nas**aný gumový medvídky! :) ()

Marys

Fajn, pekné, nápadité, akurát sa už akosi tých animákov prejedám. Všetko na jedno kopyto. Už by mohli prísť vývojári s niečím, čo by som nečakal. ()

Mikeel

Ježiš, tohle byla taková blbost, ale dlouho jsem se u animáku takhle nezasmál. Dobrý námět, dobře využitý. Ale teda šílenost za šíleností. ()

Oyer

Vůbec mi není jasné, čím tento film tolik oslnil hodnotící... Jak někdo komentuje, film sice je pestrý, barevný, počítačově perfektně zvládnutý, ale příběh, který nezačal zle, má silně sestupnou tendenci. V druhé polovině jsem si připadal trochu jak v Jiříkově vidění. Takovou hovadinu a slátaninu už vidět nechci. Vím, že je to film určený především dětem, ale ani těm, když jsem to pustil o jednu volnější hodinu (12 letým) ne zrovna moc šmakoval... A že v něm bylo chutí na výběr.... ()

sona123

Pohádka pro děti, jak má být. Vymakaná animace, vtipné, mluví se tam přesně tolik, kolik je potřeba, údernost to má špagetového tornáda s masovými kuličkami coby přídavek, několik opravdu povedených scének (zejména ta s odesíláním e-mailu) a filmový polibek patřící do topky no a co teprve gumoví medvídci! ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky