Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Duotone28

Ach mdfk, kde tento svet animákov speje...Za čias, keď ešte nemali v štúdiách kvalitné mašiny postavené na 6 jadrových procesoroch a jeden animáčik trval nejaký ten rôčik-dva, kým ho grafici a animátori z pixaru alebo dreamworksu vypluli von...bol aspoň čas na premyslenie zmysluplného, kvalitného a aspoň trochu originálneho scenára. Teraz? Computre a celkovo hardware v kombinácii s kvalitným softwarom na ktorom tieto animáky vznikajú je už tak technologicky ďaleko, že animák je hotový do štvrť roka, a čas na napísanie kvalitného scenára ostane tvorcom buď ráno pri raňajkach, naobed pri time-lunch, alebo proste večer, keď sa idú vysrať. Takto pravdepodobne vznikol aj tento, nazdar ()

Derek

vynikajuca crazy komedia s haldou sialenych napadov, obrovskym mnozstvom running gagov, vynikajucou hudbou a celkovo komedia preplnenoa mnozstvom napadov a vtipnych momentov (sa mi to len zdalo alebo zaver kopiroval indipendence day a ine katastroficke filmy???)... lepsie nez posledne pixarovky... a dvojica lord a miller stoji jednoznacne za pozornost (21 jump street je tiez skvely) a profiluju sa do pozicie ktora zostala po triu ZAZ... ()

grogodil

Gastrohurikán v roztomilej grotesknej animácii, plný gigantických potravín, obživlých pečených kureniec, odkazov na všemožné filmy a naozaj podarených gagov, z ktorého divák naozaj dostáva hlad. :-) ()

*Elfík*

Já si nejsem jistá, co si o tom mám myslet. Na jednu stranu je tento film vtipný, nápaditý a závisti hodný.... Kdo by nechtěl, aby mu z nebe padala zmrzlina, cheesburgery, hotdogy a špagéty.... Na druhou stranu tam byla hluchá místa, vtipy beze smyslu a přehnané emoce. Ano, film je to nápaditý, ale mě nenadchnul, jak si to ,,soňáci'' představovali. A teď mě omluvte, jdu si vyrobit stroj na jídlo... ()

Dont

Pár vtípků a hlášek vyloudilo úsměv na mojí tváři, ale jinak jsem se s vynálezcem Flintem nenaladil na stejnou vlnu a proto mi jeho jídlo zase tak moc neučarovalo. Viděl bych to trochu jako jeho táta, před závěrečným otcovským zjihnutím… :-)) Body ale určitě sklidil televizní moderátor za vtipnou poznámku o vzorné školačce. ()

Huntelaar

Samotná myšlenka o "lítajících holubech až do huby" je skvělá a zvniklo z ní pár dobrých gagů, na druhou stranu si bohužel film o škatulce rodinná komedie může nechat jenom zdát. Je to čistokrevná U -12 (Přístupno pouze v doprovodu dítěte do 12ti let)....Na podruhé jdu ze tří * na plnou palbu. Ano, je tam ten schématický oblouk typický pro filmy pro děti, ale na druhou stranu je tam tolik geniálních nápadů, až mi zůstává rozum stát. Pobavilo mě to neskutečně. ()

Gereth

Další v řadě nadhodnocených ničím nezajímavých animáků, které Amerika poslední roky produkuje po desítkách. Nuda k uzívání. Není tu jediná postavička, která by vybočovala ze zažitých stereotypů, jediný zvrat, který byste jinde neviděli. Animace nevýrazná, snaha o vtip většinou za pomocí šílených gest a přepálených pohybů. To mi řekněte, z čeho tohle nasbíralo červená procenta? // 40% // Edit: Tak jo, když jsem se zpětně zamyslel, kameraman/doktor/teoretický fyzik/komediant/pilot byl fajn. Ale ten se podílel na tak mizivém procentu filmu, že mě to nedonutí jakkoliv hýbat s hodnocením. ()

Fanucci

Na 4 hvězdy tento animák vytáhli Mr. T (propůjčil hlas Calovi) a genální postava Baby Brent / Chicken Brent:-) ()

Cl3ricK

Jo, jo tenhle film se povedl. Vedle skvělého námětu mě zaujala krásná animace. Zas jednou parádní animák. Taky jste měli při sledování tak příšernou chuť na všechno co ve filmu spadne z nebes? ()

ilemas

Už samotný název a děj tohoto animáku mě odrazoval. Z nebe padají hamburgry apod. Přesto po přečtení recenzí a tak vysokého hodnocení jsem se nakonec na to podíval. Od samého začátku až po debilní konec jsem se nesmírně nudil a dal bych i odpad, ale jednu dávám za pár hlášek. Hnusná animace a hloupý příběh. ()

honajz2

Velmi příjemný animák se skvěle ujetým nápadem, který se ještě lépe graduje. Viděl jsem to už několikrát a dodnes se mi ten film neomrzil, takže jsem ochotný mu odpustit pár trapných scén a těch slabých 5* zde nechat. Mám ten film rád. ()

M.i.k.e

velmi,velmi podařená záležitost.Zpracování je na dnešní dobu víceméně standartní ovšem z podobných "dětských" animáků je Zataženo tím nejoriginálnějším co sem v poslední době viděl.Originální nápady,spousta opravdu vtipných gagů,vysoké tempo a mraky narážek (nenucenách a chytře podaných) na nejrůznější akční a katastrofické film (Twister,Independence day,...),které sice děti úplně nepoberou,ale dospěllí se budou královsky bavit...není to sice nejlepší animák všech dob a pět hvězd si nezaslouží,ovšem já sem natolik překvapen a pobaven,že s radostí nadhodnotím a ani trošku se nebudu stydět... ()

Antabelus

Po dlouhé době příjemný animák s oddychovým příběhem plným obnaženého humoru pro malé i velké, který nenudí a zároveň nenapíná diváka jako kšandy. Bez křečovitých snah být originální a za každou cenu sundat diváka smíchy ze křesla to ve výsledku funguje zřejmě lépe. Díky tomu se dějová linie přirozeně vyhybá trapným momentům následovaným očima v sloup a jede si svým tempem od začátku do konce. Animace by se mohla zdát jako technologické nedochůdče, nicméně osobně ji považuji spíše za velmi originální, stejně tak jako návrh postaviček a prostředí. ()

SallyZen

Po delší době naprosto parádní animák, kterej mě bavil celou dobu a překvapivě, což se mi stává málokdy, jsem se i smál. Hlavními ingrediencemi úspěchu je určitě naprosto skvělé gagy, zajímavý příběh, který má sice naprosto obyčejnou dějovou linku, ale je velice zábavný a potom také celkem pěkná animace, která sice nestojí na nejvyšší úrovni, ale mě se líbila. Minusem je, že jsem z toho dostal hlad, ale sardinky si fakt nedám. 90% ()

rakovnik

Slušný zábavný film, postavený na originálním nápadu. Animace je překrásná, příběh poměrně poutavý, ale mnohé postavy ve filmu byly vyloženě otravné. Po polovině filmu sice děj trošičku pokulhává, nicméně stojí za zhlédnutí. ()

vydumnica

Keď som bola malá, chcela som, aby pečená krkovička rástla na strome. Tu si hádam tvorcovia/autori splnili detský sen! Pre deti je tento animák jeden veselý a farebný svet fantázie! Čo takto sa sánkovať alebo guľovať doslova v zmrzline? Alebo len tak si chytiť z oblohy padajúci hamburger či donat a pochutnať si? Takže vizuál super. Čo sa týka príbehu, máme tu aj lovestory nesmelých "nerd" hlavných hrdinov, obaja sú sympatickí a dievča ešte aj vtipné. Potom tú máme dva vzťahy otcov a synov, jeden svojmu synovi hovorí, že ho má rád pri každej možnej príležitosti, kým ten druhý "sardinkár" nevie dať najavo svoje city, ale pritom ho má tiež veľmi rád. Druhá polovica filmu, počnúc od padajúcich steakov a veľkých hot dogov je už slabšia a aj pomerne nudná a pre dospelého diváka nie príliš zaujímavá. Keď sme s deťmi dopozerali film, hneď som sa pustila do pečenia čoko brownie. ()

shyster

Není to na plnohodnotných 4 (asi jen 79%), ale tak osvěžující animák s tolika povedenými vtípkami a vychytávkami, které jsou často vidění u Pixaru, vás potěší na srdci. Opravdu skvělá laskominka na večer. ()

Flaxik

Fujtajxl to bylo tak odporně výchovné a hlavně nudné, že ani 3D brýle nedokázaly mou ratolest udržet v klidu v křesle. Pro děti moc složité, pro dospěláky značná nuda. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky