Do New Orleans přijíždí princ Naveen. Rodiče ho vyhnali z domu, protože byl moc líný a rozhazovačný. Zlý čaroděj princi slíbí, že pomocí kouzel zařídí, aby mohl pokračovat v nicnedělání, ale místo toho Naveena promění v žabáka. Tiana je ctižádostivá mladá kuchařka, která sní jen o tom, že si otevře vlastní restauraci. Nic jiného ji nezajímá, a to ani ve chvíli, kdy potká v domě své kamarádky žabáka. Ten jí řekne, že když ho políbí, bude z něj krásný princ. Tiana ho nakonec políbí, ale je to z čistě ekonomických důvodů. Ale místo toho, aby se změnil ve spanilého mladíka a dal jí peníze na vysněný podnik, tak se ona sama promění v žábu. A tak dvojici nezbývá nic jiného než se vydat na strastiplnou cestu za někým, kdo by mohl zlomit kletbu a vrátit jim lidskou podobu. (TV Nova)

Flego

Walt Disney je späť ! Konečne kúzelná klasicky animovaná rozprávka s peknými pesničkami, množstvom zvieratiek a dobre vymysleným príbehom odohrávajúci sa v starosvetskom New Orleans a priľahlými močarinami. ()

Roman.Ticka

Moderní změť efektů a rychlost sekvencí není moc dobrá volba. Ale můj 7 letý syn hodnotil kladně a v citových scénách reagoval překvapivě vyzrále. Tím pádem nemám co dodat. Chraňme si dítě v nás, je to nejvzácnější dar. (Ne-yo Never knew I needed you.) ()

hrona

Příběh v celku podařený, pro děti ušitý jak dějem, tak vtipem. Co jsem si však hodně vychutnal, jako otec hledíce na to s dcerkou, je hudební stránka, která je naprosto bravurní - jazzovou záležitostí, jak v originálním, tak mile překvapí i v jazyce českém. ()

rikitiki

Disneyovka s motivy a atmosférou, která se rovná nejlepším filmům Tima Burtona. Příběh o /ne/princezně s tmavou pletí zasazený do New Orleansu překvapil temnými motivy, stínem čaroděje vůdů s vlastní identitou a hrůzu nahánějícími scénami se záhrobními "přáteli". Jakoby si u Disneyů vzpomněli na svoji starou klasiku a ještě ji pořádně vytunili. ____ Samozřejmě i tady máme dvojici komických pomocníčků, ale světluška Ray se obvyklému disneyovskému komparsu vymyká. Jednak, v podstatě, tragickou láskou, ale i způsobem boje, který je odvážný a zároveň i poetický - maličká světélkující muška zahání obrovské stínové přízraky. ___ I tady jsou písničky, ale mají na rozdíl od obvyklých sterilně vyumělkovaných songů říz, protože jsou silně poznamenány jazzem. A třeba písnička i tanec matky Odie z močálů dokáže strhnout i dospělého diváka. ____ Samozřejmě i tady máme záporné postavy, ale nejsou šablonovité. Kouzelník vůdů je opravdová příšera bez citu. Dívka, která zastupuje nevlastní sestru, není zlá, jen zhýčkaná a rozmazlená. ____ Po dlouhé době se u Disneyho povedlo natočit film, který sice převzal všechny povinné trademarky, ale posunul je dál a dal jim širší rozměr. /23. 12. 14./ ()

Deschain

Dôstojný nástupca klasických Disney rozprávavok, ktoré mám tak rada. Sympatické je, že niektoré veci sa tu dejú inak, ako sa očakáva a vtípky sú tiež podarené. Hudba vychádzajúca z prostredia New Orleans neotravuje tak, ako sa to niektorým rozprávkam darí. Obrazovo veľmi pekne stvárnené, niektoré zábery sú naozaj krásne. Rozhodne najsympatickejšia postava je svetlušiak a som rada, že nakoniec získal svoju Evangelinu. 7/10 ()

evapetra

Pěkná animace, prima muzika, moc se mi líbilo zpodobnění města New Orleansu a jeho obyvatel. Žabí linie mohla být ale kratší, ta už mě tolik neuchvátila. ()

ARI50

Kresba je v pohodě a příběh známy a na pohádku se slušně kouká no ale přeci nic extra jsem nedostal. ()

ScarPoul

Clementis a Musker sú mojí obľúbenci - bez ich Malej morskej víly, Alladina a Herculesa by svet animovaného filmu nebol tým čím je. Princeznu a žabiaka som dlho odkladal a musím sa priznať že som z neho nebol veľmi nadšený. Rovnako ako sa animácia vrátila ku starým koreňom sa vrátila aj naratívnosť príbehu, ktorý je síce pekný a hravý, ale akási pamätnosť či už medzi postavami, alebo pri niektorej scéne sa v tomto prípade nekoná. Plus Newman nie je Menken. Piesne nie sú hravé a rozhodne sa nestane, že by si ich malé deti spievali. Trocha ma mrzí, že aj samotný hrdinovia vystupujú ako neznesiteľné žaby väčšinu časť príbehu. Nie je to zlé, len som s takýchto rozprávok jedndoucho vyrástol. Clementisa a Muskera budem mať stále rád a na ich ďalší filmový počin sa budem tešiť, toto ma len jednoducho nechytilo za srdce tak ako som čakal. ()

BigDeal

Nechápem to nízke hodnotenie- po rokoch sa nakrúti konečne klasická 2D disneyovka plná krásnej naivity, mäkučkej animácie, zábavných postavičiek, oscarových piesní, predvídateľného deja, víťazstva dobra nad zlom a vtipu bez popkultúrnych odkazov (to sa už dnes veru nevidí)- a nedosiahne ani 70%? (písané 19.2.2010). Žeby už boli všetci prejedený tohto neodolateľného (a falošného) disneyho sveta? Možno. Ja ale ani zďaleka. Navyše keď tentokrát Disney zasadil príbeh do krásneho New Orleans, plného jazzu a pridá hláškujúceho žabiaka, som ochotný odpustiť aj to, že príbeh bol po hodine len umelo (pomocou ďalších, nie veľmi vydarených, vedľajších postáv- napr. lovci) predĺženou cestou k finále. 85% ()

bouncer

Další sterilní "disneyovka". Největšími nedostatky jsou pro mě nevýrazný děj a prázdné dialogy, naopak oceňuji návrat ke klasické animaci, která v současné laciné 3D produkci působí jako balzám na duši a samozřejmě hudební doprovod. Děti, keré ještě nevyžadují všechno ve 3D, budou snad nadšeni, pro mě ale jen průměr. 60%. ()

Avalon820

Stop rasové diskriminaci princezen! 2D animace je v dnešní době (myšleno v amerických filmech) takřka rarita a to je velká škoda, protože je krásná a autoři mohou vytvořit více roztomilejších detailů v podstatně kratším čase. Ale proč plakat nad rozlitým mlékem, 3D zkrátka vládne a s tím nic nenaděláme. Spíše bychom se měli radovat alespoň z toho mála, do kterého nyní spadá i Princezna a žabák. Příjemný příběh, vtipné scénky, hezká hudba, krásná animace... a hlavně - má to styl! Všudypřítomný jazz a old-schoolově malované snové části jsou prostě bomba. Škoda jen toho infatilnějšího příběhu, ale to musíme brát s rezervou, přece jen je to pro mladší publikum. Takže - kdo by zatoužil po klasické disneyovské princezárně, nemůže s tímto snímkem udělat krok vedle. ()

rreal13

Princezna a žabák je klasická pohádka s dobrem a zlem. Dobro, jak tomu v pohádkách bývá, zvítězí nad zlem. Celkový dojem byl velmi příjemný a pohádku řadím mezi ty lepší. 70% ()

Bubble74

Disneyho vítězný návrat k 2D. Ačkoliv hudební doprovod není stoprocentně podle mého gusta, tady se mi to líbilo. “Staromódní” animace je klasicky disneyovská, dokonalá, vyjadřující, propracovaná do detailů a téměř bezchybně plynulá. Všechny charaktery jsou jedinečné a díky nim je Princezna a žabák opravdu báječnou podívanou pro malé i velké. ()

corpsy

Vizuálne a hudobne strhujúci animák, kde sa deťúrencom bude zo všetkých tých prekrásnych obrázkov a gagov hlava krútiť a tí skoršie narodený si budú pri dokonalom dobovom hudobnom doprovode klepkať s chodidlom do rytmu a zabudnú, že už dávno niesu deťmi. Disneyho štúdio by opäť mohlo vsadiť na kartu menom ,,klasická animácia,, a zabávať nás takýmto spôsobom aspoň raz za rok. ()

PauloZ

Jde poznat, že se jedná o novější animovaný film, protože to není úplně ta stará klasická 2D kresba. Pracuje se tu více s prostorem, používají se lepší světelné efekty a celé to působí více moderně. To ale vůbec nevadí a je velmi pozitivní, že se ve Walt Disney vůbec odhodlali přejít opět do starých vod klasické animované tvorby a naservírovali nám povedený a zábavný žabí příběh. Mě to potěšilo a pobavilo a doufám, že klasicky kreslených filmů opět přibude, protože dnešní trh je 3D animací už přímo přehlcený. ()

frashmaker

Jak narvat příběh který se dá lehce odvyprávět za dvě minuty do filmu, který má hodinu a půl? Přesně takhle. Složit kvantum průměrných písniček a trošku překopat děj, aby nebyl tak krátký. Typická "disneyovka". Animace stejnostejné jako před 60ti lety, příběh provařený, že už snad ani nemá čím překvapit. Podle mě poslední přelomová díra do stvěta byl od Disneyho Dumbo, a od té doby se to celé jen tupě opakuje. Chybí tomu Miyazakovsky netradiční děj a nápady hýřící animace. Tohle nadchne snad jen ty nejmenší a to ještě tak, že na to za týden již ani nevzpomenou. Nemohu říci, že bych se nudil celou dobu, ale zasmál jsem se jen málokrát a to se domnívám, že je má duše stále dostatečně dětská. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky