Americký špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, vypráví o důstojníku Samiru Hornovi (Don Cheadle), který stojí mezi dvěma tábory. Jeho otec byl muslimský duchovní, on je občan USA a slouží ve speciálních jednotkách…
Když jedno z vyšetřování zavede přímočarého agenta FBI Roye Claytona (Guy Pearce) na stopu nebezpečného mezinárodního spiknutí, zdá se, že všechny nitky vedou k bývalému veliteli amerických speciálních operací, důstojníkovi Samiru Hornovi (Don Cheadle). Horn, který byl jako dvanáctiletý chlapec svědkem násilné smrti svého otce, súdánského muslimského duchovního, a později coby americký občan působil ve speciálních jednotkách a školil afghánské bojovníky, je tajuplný muž se spoustou kontaktů na teroristické organizace. A má také zvláštní dar objevit se na místě činu vždy, když se zhroutí nějaká velká operace. Jednotka, která celou záležitost vyšetřuje, se spojí s Carterem (Jeff Daniels), dlouholetým spolupracovníkem CIA, jenž, jak se zdá, neříká tak docela vše, a s dalším agentem FBI Maxem Archerem (Neal McDonough). Podaří se jim najít spojitost mezi Hornem, útěkem z vězení v Jemenu, bombovým útokem v Nice a loupeží v Londýně, ale současně se vynořuje i řada protichůdných důkazů, které nutí Claytona zamyslet se nad tím, zda je Horn skutečně tím, za koho ho považuje. Špionážní thriller, věnující se ožehavému tématu islámského terorismu a boji proti němu, je dílem scenáristy a debutujícího režiséra Jeffreyho Nachmanoffa. (oficiální text distributora)

tahir odpad!

Koho to ma bavit stale to iste dookola v tychto filmoch? Herecke vykony ako z materskej skoly, pribeh nezaujimavy a zbytocne dlhy... ()

VanThomass

Filmů na téma "Terorismus" je v poslední dobou opravdu celkem dost. Většina snímků se tváří jako velmi promyšlená díla, která nám mají něco sdělit, ale ve skutečnosti jde jen o nudné počiny. Jsem rád, že film Zrádce je úplně opačný a velmi pěkně zpracovaný. Sice už od začátku lze tušit, jak se věci mají, ale snímek dokáže člověka udržet na své straně po celou dobu stopáže. Sympatické herecké obsazení, povedené akční scény a dobrý scénář (který není zbytečně moc přeplácaný, jako je u většiny podobných snímků zvykem) to vše jsou přednosti tohoto filmu. Zkrátka hodnocení je čistých 80%. ()

dextrush

Film o terorizme a antiterorizme sa dá spraviť aj na úrovni ! A to, chvalabohu, bez väčšieho náznaku amerického nacionalizmu. Ten bol po celý čas potichu, v úzadí, nepôsobil násilne. Zachoval si istú dávku logiky a prinútil človeka premýšľať, kam sme sa to vlastne dostali a čo sme vlastne zač, my, ľudia. "Kto zachráni jednu osobu, je to akoby zachránil celý národ." "Kto zabije jednu osobu, je to akoby vyvraždil celý národ." Čo ale, ak sa tieto dve pravdy z Koránu dostanú do konfliktu? Je potom človek hrdinom, alebo vrahom? Odpoveď v sebe nosí každý cudný človek. Veľké plus Donovi Cheadlemu, aj hlasu Guya Pearcea. ()

Agnostik

Nechápu tak nízké hodnocení,jistě na jedné straně je z filmu cítit americké vlastenectví v boji proti islámskému terorismu,ale ten děj se svojí zápletkou je než mnohé jiné holywoodské přecenované ´´pecky´´ více než mnohem originálnější.Guy Pearce a samozřejmě Don Cheadle ve snímku odvádějí více než dobré výkony.Pro mě jisté a poctivé 4 hvězdičky! ()

Signore

Jelikož jsem zatím neviděl Labyrint lží (viz Isherwood), dávám podmíněné čtyři hvězdy. Jinak odkaz na vyčerpávající komentář Tetsua. ()

Marčus

Snímek mohu s klidným srdcem prohlásit za příjemně strávené dvě hodinky. Dějová osa se táhne v těsné blízkosti terorismu a působí značně věrohodně. Překvapením je precizně prezentovaná postava hlavního hrdiny, který se od negativního dodavatele zbraní posouvá k čistému mstiteli. Atmosféra filmu jedna báseň, gradace neklesající. 90 % ()

fojťan

Tak tohle mě za srdce nechytlo. Ač námět sliboval velký potenciál, autoři snímku ho nevyužili. Celý film vystihuje celkem přesně slovo „průměrný“ – až na zpracovávané téma se nejedná o nic, co by tu už nebylo dříve. Dílo podobného zaměření z produkce Hollywoodu jsme tu ještě neměli, takže o to více škoda, že to nedopadlo slavně. Snad příště… terorismus si filmové zpracování z tohoto úhlu pohledu určitě zaslouží. ()

sugar80

Mírný nadstandard žánru, ale nic, na co byste museli nějak zvlášť vzpomínat. Don Cheadle je cool muslimský bomber, Guy Pearce cool FBI agent, vše nakonec dopadne přesně tak, jak se dalo předpokládat. Občasné povedené momenty nepřekryjí průměrnost snímku, docela pobavil nápad s vybuchujícím autobusem. ______ PLUSY: Cool hlavní hrdinové, žádné vyloženě trapné momenty ______ MÍNUSY: Dalo se z toho dostat mnohem víc, film zbytečně moralizuje ()

jardel24

Agenti, dvojití agenti a terorismus. Témata, která se ve filmech v poslední době objevují čím dál častěji a je to i případ filmu Zrádce. Obvyklou strukturou scénáře v tomto žánru bývá fakt, že divák od začátku do konce netuší na které straně barikády bojuje ta či ona postava. V tomhle je tento film netradiční - divák ví od začátku do konce vše a pouze sleduje, kdy se pravdu doví i postavy a jak se to vlastně všechno vyvrbí. Tím jinak velmi slušný příběh ztrácí potřebné napětí, energii a moment překvapení. Chybí i větší prostor pro zobrazení minulosti hlavní postavy, ten videoklip z úvodu filmu je v tomto směru naprosto nedostatečný. Zrádce zůstane podprůměrem. ()

Mirrabel

Překvapivě dobrý film:) V obsazení žádná hvězda a přesto herci výborní. Jen jsem si celý film říkala, že asi nikdy nepochopím fanatismus tohoto náboženství. ()

JerryPilsen

Slušný politický thriller,který se dělá trochu víc než je.Po zdlouhavém úvodu se slušně rozjede,ale slabší konec celkový dojem pokazí. ()

RonnieR

Po Brooklyn´ s finest Don Cheadle v ďalšej úlohe agenta v utajení. Tentokrát mu sekunduje Guy Pearce ako agent FBI. Režisérsky debut na slušnej úrovni! Myslím, že o Nachmanoffovi ešte budeme počuť. A perfektná pointa s autobusom v mojom hodnotení pridala štvrtú hviezdičku. 73%. ()

samurraj

Don CHeadle (kterého mám moc rád, je záruka skvělé podívané. Perfektně herecky zvládnuto. Víc takových filmů Dávám 5* ()