Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

danek22

Nesedla mě hlavní hrdinka, byla moc naivní, což se v žánru animáků dá odpustit, ale mě to opravdu vadilo, že s věže v pohodě spustila až po 18 letech, úplně snadno pomocí vlasů, proč to proboha nezkusila dřív? Aspoň na chvíli okusit a nemusela čekat celou dobu na Evžena, který ji dodá impuls věž opustit. Ale jinak se mi to docela líbilo a pohádková atmosféra s příběhu pěkně sála. ()

Anduril

Proste jedna skvelá super rozprávka. Znova som si ju pozrel, teraz v 3D verzii, a vôbec neľutujem. Skvelé hlody, pekné postavy (zločinci z hostinca u kačičky, kôň ... ), super animácia (naozaj super grafika), sprevádzaná fajnou hudbou. Taktiež som našiel aj zopár myšlienok, ktoré ma potešili a povzbudili (myšlienka o tom že treba mať sny, a že najšťastnejší človek je ten ktorý je, v živote, tam kde má byť). Pri pár scénach som bol normálne na mäkko, samého ma to prekvapilo. Ale musím to priznať. Táto Disneovka si proste zaslúži 100%. Som rád, že som ju mohol vidieť a vrelo vám ju odporúčam, starším i mladším. ()

croxika

Animované rozprávky skoro nikdy nesklamú. Aj keď sú klišovité, predvídateľné...sú jednoducho čarovné a pri ich pozeraní nemôžete odolať nutkaniu len tak sa priblblo usmievať a uškŕňať :) Táto lahôdka bola akčná, usmievavá, snová, naivná i smiešna :) Zbožňujem tie veľavravné a výstižné (väčšinou komické) pohľady animovaných hrdinov, ktoré by žiadni skutoční herci nevedeli predviesť :) Nebudem hľadať čo by sa dalo vytknúť, lebo pre mňa to bola jednoducho kúúúzelná rozprávka so všetkým čo má byť ;-) ()

Octane

Výborná romantická animovaná komedie! U čeho jsem se ale asi nejvíc nasmál...u toho vznešeného oře, který se chová jako pes. A i ten chameleon byl skvělej. Hezký příběh a parádní animace. Když se chce tak i Disney umí. ()

char_t

Hodně příjemné překvapení. Disney konečně po všech těch teenage tanečně/hudebních hovadinách vyplodil něco, co snese srovnání se všemi těmi Shreky a Veverkami dnešních animáků. Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale Disney is still alive! ()

michellerih

Roztomilost lvl: wow! Jistě patří do top 5 nejlepších animáků, které jsem viděla. Osobitý příběh, který baví stále a stále. S výjimečnými a originálně vykreslenými charaktery, které vás baví all the time. Úžasně animované, perfektně sladěné. Jedna z nejlepších Disney-ovek! ()

BeranSon

Jedna z nejlépe zpracovaných animovaných pohádek co znám. Krásný, ohleduplný děj, který v několika pasážích určitě nadchne a svou oblíbeností je ohromnou konkurencí pro jiné animáky. Fakt super film s krásným pocitem po shlédnutí. 9/10 ()

RedDuck

Já animáky miluju a tento rozhodně nepatřil mezi špatné, dání čtyř hvězdiček bez komentáře mi však zabránilo abnormálně vysoké hodnocení. Vedlo mě tomu zapřemýšlet čím se vlastně tak liší od tech desítek filmů hodnocených většinou mezi 65%-75%? Je to ten nevěrohodný začátek a konec, kde jsem si musel pro sebe řikat, že to prostě takhle nesmyslně v pohádce chodí? Je to předvidatelnost postav, přeslazenost klišé, neškodnost humoru a ksichtící se zvířata? Nebo je to hlavní postava, která je prostě dokonalá bez jakéhokoliv,sebemenšího kazu? Je to boj moderny s postmodernou nebo chuť vidět staré drsné pohádky v cukrkandlové podobě? Asi od všeho trochu, ale řek bych že možná více ocenit ty co se snaží o něco nového. ()

Lyžař

Bohužel. Už zase jsem zklamán. A mám k tomu hned několik důvodů. Tangled je pro mě rozdělen na dvě části. První je hudební. Zpívá se na každém rohu, pořád a pořád. No fuj. Jako by neexistoval běžný hovor. No a pak přijde na řadu velká dávka póz. Vždy animované postavy chvilku hrají a pak se postaví a předvedou jakoby pózu. Jako bychom se měli smát jako v nějakém sit-comu. Wow. Tak tohle na mě opravdu neplatí. A romantický závěr? Sic celé mé hodnocení vytahuje ze záporných čísel, nic moc už to ale na celkovém dojmu nenapraví. Budu si pamatovat pánvičku, dlouhé vlasy, spoustu bezdůvodného zpěvu...a nic víc. Snad nejvíc můj názor vystihne jedno slovo: "Mažu". ()

lemonova

Na vlásku patrí k najlepším animovaným rozprávkam za posledných pár rokov. Oceňujem vysoké tempo bez hluchých miest a veľmi príjemnú hudbu. Za pozornosť stojí určite aj úžasný dabingový výkon Zuzany Mauréry, ktorú počúvať bolo pre mňa veľkým zážitkom. ()

massdonfel

Kouzelné, to je asi to jediné slovo, kterým tohle dokáži vystihnout. Jako inspirace posloužila pohádka bratří Grimmů Rapunzel. Děj byl sice předvídatelný, ale takové menší zakončení, před úplným koncem jsem nečekal.. Jinak si mě ale tento jednoduchý mírně romantický příběh získal hned od začátku. Možná jsem moc hodný, ale dávám 9/10, ()

Rathalos

Na vlasku je uzasne nadherna rozpravka s krasnou grafikou,farbami,hudbou,postavickami a pribehom,jeden z naj animakov,ake som kedy videl,jasna volba,dal by som aj 10 hviezdiciek...:-) ()

Evander

Velmi hezká pohádka a pro mě milé překvapení. Nejsympatičtějším charakterem pro mě je chameleon a největším překvapením "koňopes". Za zmínku jistě stojí i překrásná animace a moc hezká a opravdu pohádková hudba. 81% ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)