Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Aargh

Velmi fajn pohádka NAVZDORY prefabrikovaným muzikálovým číslům stejným jak v padesáti předchozích Disneyovkách. ()

dan.pacino

Časy Disneyovek jsou zpátky. Dechberoucí pohádka na motivy starého příběhu o holce, která věděla, jak použít mrkání. Postavy Maxima (oslíku?) a Pascala filmu dodávají potřebný humor. Jen tak dál! ()

Hafran

Dětská příjemná pohádka. Chybí ji příjemná naivita pravého Disneyho a dospělácký humor, ale po pracovním dni zahřeje na duši. ;) ()

Remivsremi

Naprosto skvěla disneyovka, celou dobu mě bavila, písně byli parádní a i příběh měl hlavu a patu. Kéž by vznikalo více takto povedených animáčů. A chameleón je další postavička, kterou si jednoduše zamilujete. ()

VaHo

Není nad to, čas od času si pustit skvělou animovanou pohádku od Disneyho. Sympatické postavy, pěkné písničky, příjemný humor, dobré akční pasáže. A i když vůbec nejsem citlivka, na konci málem došlo i na slzy. Skvělý film když chcete zahnat smutnou náladu. ()

chelseaman22

Pěkně zpracovaný animák s velice výrazným Maximusem, který je příkladným mutantem mezi kočkopsem a ořem. Snad každého musely zaujmout převelice dlouhé kadeře mladé princezničky - díky ní zjevně Gliss Kur finančně nestrádal. Ale už strádá (že by další polénko do táboráku pořádaného Řeckem?). Je to fajn, kritika to neurazí, ale taky nenadchne (na rozdíl od hořekování KLDR nad svým zesnulým Kimem). 76% ()

Fanita

Napriek tomu, že vykradli skoro všetky scény z rôznych filmov a rozprávok, od anakondy cez mission impossible až po Herculesa, a pesničky ma viac ubíjali ako bavili, môžem konštatovať, že z toho vzniklo celkom vtipné dielo. A týpek, čo zbieral cínových jednorožcov bol jednoducho dokonalý!! A že sa z babky stane Dementor, čakal to niekto? ()

Kubrickon

Z mixu klasickej rozprávky, Shreka a Barbie sa vykľul veľmi podarený film, aj keď osekaný aby ladil z Disneyovskou poetikou, starých klasických rozprávok :) Vtip, príbeh, animácia...poteší aj celkom pekná hudba. Na to že táto rozprávka nieje od Pixaru, tak som sa skvele bavil...určite viac ako pri filme Bolt - pes pro každý případ ()

filmmovier

Další animovaná bomba od Pixaru - a škoda, že jsem se na ní nepodíval už dřív. Jedno z nejsvižnějších animovaných dobrodružství posledních let. Pohádku o Locice znám, ale tahle verze se mi líbila mnohem víc. Bombastická byla hlavně první a poslední čtvrthodina, ale i zbytek filmu je neskutečná jízda, která se jen tak nevidí. Česká verze písní mi ani trochu nevadila, dabing se povedl, o animaci nemluvě. Možná čekáte, že řeknu, že nejlepší postavou je babizna z věže - nikoli. Ten animák by nikdy nebyl takový, kdyby v něm chyběli dvě "osoby" - ano - chamík a kůň jsou jedničky. Neskutečně zábavná věc, kterou rozhodně musíte vidět. Fakt pecková věc, ale na plný počet to není. Tohle je opravdu dělané i pro dospělý lid. A děti budou skákat radostí. Bezvadná filmová pohádka, kdyby to televize pustila na štědrej večer, bral bych. P.S. Stalo se. 85%. ()

mo cuishle

Krásná romantická pohádka , s hezkým příběhem, neurazí , pobaví, ale nic co by mi zůstalo v paměti na víc než dnešní den. SPOILER : PS: ty vlasy jí stříhat nemusel,blbec :D ()

FritoleXx

Když řeknu, že moje milované Ratatouille za ty roky žádný animák nepřekonal až do Tangled, tak už myslím nemusím víc dodávat. :) ()

kumpi

Rok 2010...Jak vycvičit draka...2011...Na vlásku...máme tu teprv únor a už takhle pěkný animovaný "fantasy" pohádkový film, který dle mě naváže na prvního Shreka....opět jsem se bavil a další animáky mají laťku nastavenou velmi vysoko ;))..... ()

Gothar

Bohužiaľ sklamanie, ale nepomôžem si, Tangled sa zameriava hlavne na detského diváka a na to som nebol pripravený, ak by som bol, tak film vynechám :) Ale hudba bola dobrá, vtipy tiež (obľúbil som si aj koňa, chameleón mi učaroval hneď), celé to u mňa padlo na pesničkách a klasickom deji bez väčšieho nápadu. V konkurencii ako Toy Story 3, HTTYD alebo Up! Tangled stráca v každom ohľade. ()

JimmyII

Poctivá Disneyovka, která má spád, několik skvělých vtipů, sympatické hlavní, ale i vedlejší (hospodští lumpové) postavičky, pár bezvadných songů a kouzelné pohádkové prostředí! Projednou lepší než Pixarovka (Toy Story 3). ()

st.jim

Není to nijak originální, přehnaně zábavné, či napínavé. Každopádně má "Na vlásku" své kouzlo, které určitě potěší. :-) ()

st.verka

Jeden z nejhezčích animáčků, které jsem v poslední době viděla. Ty figurky s nádhernýma očima byly úžasné a film nepostrádal ani humorné prvky. Snad nejvíc se mi líbili těžce charakterní kůň a roztomilý chameleon s chováním domácího mazlíčka. Zajímavý byl i muzikálový styl. ()

SG_ever

Jedno z animovaných zklamání posledních let pro mě. Tento snímek je zkrátka udělaný pro děti a rodiny, pro ostatní je jen jakž takž stravitelnou pohádkou s tuctovým příběhem, slušnou animací a vlezlými písničkami. Momentů kdy jsem se zasmál jsem se nedočkal a musím říct, že i přes to, jak slibně tento nový přírůstek mezi animáči vypadal, tak se dostavilo zklamání, opravdu jen stěží průměr. (55%) ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)